Majiteľka predajne mi voláva po pracovnej dobe

10. jún 2023

Dobry den. Pracujem v obchode. Sme dve veduce a nad nami je majitelka. Ta majitelka nam vola vzdy po pracovnej dome, vecer, cez volno furt...a nieco riesi. Nie je to nic zivot ohrozujuce, ani nic co nepocka. Ja to uzv poslednej dobe psychicky nedavam. Muz mi nadava preco jej dviham, ale mne to neda. Ked nedvihnem tel., pise spravy. Praca ma bavi. Ale toto nedavam. Su to proste výčitky - preco si urobila toto tak a nie tak. Volava aj tej druhej veducej. Ale tá to nejako lepsie zvláda, resp.nedáva najavo že sa jej to dotyka. Muž tvrdi že aj v inej praci by som mala nejaku taku šefku, ze to ja sa mam zmenit, obrnit. Neviem ako dalej.

viestta
10. jún 2023

Porozpravat sa s majitelkou, ze po pracovnej dobe mas narok na volno a nie si povinna riesit pracovne zalezitosti. Ked nepomoze, tak nedvihat telefon

lindous
10. jún 2023

Keby išlo len o kontakt mimo pracovnej doby, to by sa podľa mňa komunikovať dalo, ale pokiaľ ti vyvoláva, aby ťa zdžubala a vyčítala veci, to by mi vadilo omnoho viac, či už počas alebo mimo pracovnej doby.... tiež to môžeš skúsiť odkomunikovať, ale asi by som sa začala obzerať po inej práci, lebo takýto človek sa ťažko zmení... a vôbec nie je pravda, že všade budeš mať takúto šéfku... ale vedieť sa ozvať a zastať si svojho nie je zlé, takže v tom má manžel čiastočne pravdu...

alex49
10. jún 2023

Oznam jej písomne, že pracovné veci budeš riešiť len v pracovnej dobe. Ak to nepochopí, tak jej nedvihaj a neodpisuj.

autor
10. jún 2023

Dakujem. Len ked som sa s nou par krat o tom skusala rozpravat, tak ma reci typu - " aj tak si tu vsetko musim robit sama , som tu 15 hodin denne...a pod."

cyberk
10. jún 2023

Kokos uzasny pristup sefky... no tak jej povedz ,ze chces priplatok za nadcasy, ked ti chce takto volat mimo prac. casu :D a to, ze ona pracuje 15h denne je uz len jej zle zorganizovanie casu.. 🙂

majusikk
10. jún 2023

Kašli na ňu keď zavriess dvere po skončení práci máš voľno ak niečo chce rieši sa to v pracovnej dobe nie po. Aj ty máš svoj čas na život po praci

luccija
10. jún 2023

Keď tam musí byť 15 h denne a ešte po práci volať vám 2 niečo asi robí zle.Preco sa vás to nespýta, keď je tam?
Mne by to veľmi vadilo to je jej biznis , ty máš pracovnú dobu nehovorím, ak sa stane niečo urgentne, ale ty máš pracu a svoj život.
Ak sú to blbosti nezdvihnem, neodpisem, ale rataj s vycitanim a možno odchodom z práce.
Muž má pravdu...veď ty mozes sexovať, byť na plavárni, spať, venovať sa deťom...ak máš.To ona ma pomýlené, že žije prácou nonstop
Povedala by som jej, že keď Ti chce povedať niečo ohľadne práce tak v pracovnej dobe a potom len urgentne veci čo nevydržia.A ešte ty píšeš výčitky, takže o to horšie...ja som myslela, že nejaké iné informacie

mogaa
10. jún 2023

No tu je vidieť postoj majiteľky a postoj zamestnanca....ona tam môže byť aj 24hodín denne lebo je to jej biznis, ale ty máš plat za svoju prácu a tá končí po pracovnej dobe....takže kludne jej pár krát nedvihni a zavolaj až na druhý deň čo chcela.....po prac.dobe nie si "na špagátiku" tak jej jednoducho nedvíhaj telefón a ani neodpisuj hneď ako sa ozve....ty máš aj súkromný život......nehovorím že jej vôbec nezdvíhaj telefón ale nereaguj hneď , ale keď máš čas a chuť s nou komunikovať......jednoducho povedz že si riešila rodinu, že ste boli na návšteve alebo na nákupoch.....sama sa musí naučiť že ti nemôže volať kvôli každej blbosti....a ano, tvoj muž má pravdu že na takú majiteľku môžeš natrafiť vždy a všade.....

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
caroline_
10. jún 2023

Ja som mala toto iste, robila som predavačku v stánku v nákupnom centre, a vkuse mi volali, vypisovali, smsky, na Facebook, nakoniec som dala výpoveď, akože nonsens, za take banality a ešte k tomu v takej práci...

caroline_
10. jún 2023

@caroline_ ešte dodám ze som sa tam chodila týždeň zaucat, a majiteľka mi povedala ze môžem byt rada lebo ze som prvá co ma to zaucanie zaplatene.. Niektorí proste nevedia co so sebou

1andrea111
10. jún 2023

Čo tak skúsiť vypnúť po pracovnej dobe na pár dní telefón, aby sa nedovolala a iné správy čítať nebudeš. A povedať jej že po pracovnej dobe telefón vypínas. Keď si nato zvykne, vrátiš sa do normálu.

kikushaa
10. jún 2023

Nedvihala by som, ona sa nauci nevolat za chobotiny, aj u nas v praci sa riaditel naucil 🤣

autor
10. jún 2023

Dakujem. Asi skusim nedvihat. Neviem ci to dám. Lebo uz som v takom strese čo zase bude zlé, že ako nahle vidim ze vola, piše, zacne ma boliet zaludok. Ale je pravda ze som si ju asi prilis pripustila k telu. A dviham jej vzdy, ci nakupujem, som s detmi, alebo v noci

nikinikiniki8
10. jún 2023

Ja mám trošku iny názor ako tu zvyšok hore… neviem síce o akú prácu sa konkrétne jedna ale ja pracujem tiež v oblasti manažmentu čo teda asi pracuješ keď píšeš že si vedúca… a za mňa keď si vedúca mas predsa nejakú tu zodpovednosť aj mimo pracovnej doby. Zodpovednosť chodí s funkciou a aj keď ti to zasahuje niekedy do súkromia. To si treba uvedomiť a ak ti to za to nestojí tak môžeš stále robit menej náročnú prácu 🤷🏻‍♀️

vroni
11. jún 2023

@nikinikiniki8, žiadnu zodpovednosť mimo pracovnej doby nemáš. Ak teda nie si super špičkový manager s niekolkostotisicovym platom mesačne. Zamestnávateľ ta platí za prácu. Nie za existenciu. Áno, pokiaľ máš all in zmluvu, tak máš de facto stálu pohotovosť. Co stále neznamená, ze ta ma zamestnávateľ právo gezovat zakaždým, keď mu prskne v bedni, ale budeš riešiť v prípade núdze.

nikinikiniki8
11. jún 2023

@vroni no to je jasne, akurát že presne s týmto prístupom toho potom vela človek v pracovnej sfére nedosiahne :D

vroni
11. jún 2023

@nikinikiniki8, práve naopak. Človek musí poznať svoju cenu, inak s nim vytru dlážku. Áno, aj v managemente.

kikushaa
13. jún 2023

@autorja no co, prve dva dni z pracovneho tyzdna uspesne za nami. Dari sa ti “ignorovat” sefku po pracovnej dobe? 😁

vamajka
13. jún 2023

nedvihat mobil, neodpovedat na sms

letfenixa
13. jún 2023

@autorka je to služobný telefón alebo súkromný?

simca06022011
13. jún 2023

Tu sú dve strany, a ani jedna nie je "zla". Ona samozrejme môže niečo chcieť prebrať, riešiť...Ty musíš tiež určit hranice. Riešenie ale nie je nedvíhal mobil. Proste zdvihnem, je to súrne? Mam iný program... v praci proste poviem, nech láskavo rieši gro veci cez pracovnú dobu, lebo aj rodine sa treba venovať a volát len keď je to naozaj nutné. Svoje výlevy vie dat šéf aj do správy:D mimochodom.
V momente ako by mi niekto začal hlúposti vykladať, ktoré počkajú do druhého dňa, by som ukončila hovor s prepáčte, to vyriešime zajtra, teraz mam niečo. Áno, risk ze si nájde iného človeka miesto mňa je... ale dnes v dobe mobilov si ľudia myslia ze môžu volať a otravovať v kuse..
Ja musím povedať že mám aktuálne 4 chalanov na firme dlhodobo a za tie roky som im ani raz nevolala! Nikdy. Neviem si predstaviť takú vec, ktorá nedočká kým prídu ráno do práce. Ak niečo, píšeme na whatsapp firemný a prečíta si každý keď ma čas. Ak by sa stalo stručne by som sa snažila to vyriešiť. Žiadne vykecavacky.

lasona
14. jún 2023

Vypla by som mobil a hotovo..nech sa aj posklada...odísť niekde na víkend na chatu bez signálu..proste musíš si dupnut...kvôli čomu jej dvíhas mobil..nechápem...však nedvihni a hotovo

miriam11
Odpoveď bola odstránená
Zobraz