Má revízor vyšší plat, keď chytí viac ľudí cestujúcich bez lístku?

24. júl 2022

alebo nejaké výhody ? dostane benefity ? preto dávajú ľuďom aj takým čo vidí že lístok ma ale pár minút po ? čiže za každú cenu pokutu dat chce?

anjelicek26
24. júl 2022

Dava pokuty, lebo si robi svoju pracu. Neplatny listok je mat rovnake, ako nemat ziaden...

punka24
24. júl 2022

Pokiaľ si pozrieš spoj a presuvaš sa jedným autobusom z bodu A do bodu B a je na zastávke napísané že cesta trvá napríklad 9 minút a zakúpiš si lístok ktorý má platnosť 10 minút, ale cesta reálne trvala kvôli dopravnej situácii 12 minút, tak revízor ti nemôže dať pokutu... Lebo v cestovnom poriadku je napísané že cesta má trvať len 9 minút...
No ak by si už prestupovala tak to neplatí a môže dať pokutu...
Ak je v cestovnom poriadku napísané že cesta trvá 12 minút a ty si zakúpiš lístok len na 10 minút tak máš smolu... Musia sa riadiť tým čo je uvedené v cestovnom poriadku...

melli88
24. júl 2022

@anjelicek26 ale to nebola odpoveď na otázku či majú z chytanie človeka bez lístku niečo plus do výplaty. Skutočná odpoveď by aj mňa zaujímala.

liloastitch
24. júl 2022

Nemajú z toho žiadne bonusy ani provízie.

anjelicek26
24. júl 2022

@melli88 nemaju bonus ani proviziu za pocet chytenych ludi, kedze by to bolo nefer, ten pocet ludi nevedia odhadnut v dany den/tyzden/mesiac a takato pohybliva zlozka by bola potom podla lokality atp. neodhadnutelna... Len by to robilo zlu krv medzi kolegami.

janai1
24. júl 2022

@liloastitch
@anjelicek26 samozrejme, že majú bonusy za to 🤦‍♀️
https://www.profesia.sk/praca/dopravny-podnik-b...

laurita285
24. júl 2022

https://www.profesia.sk/praca/dopravny-podnik-b...

(Mzda je zložená: základná mzda 646€ + podielová prémia za uhradené platby za nezaplatenie cestovného. Nárok na podielovú prémiu vzniká až po kompletnom zaučení počas skúšobnej doby.)

lilope
24. júl 2022

@janai1 tiež nechápem, prečo sa ľudia vyjadrujú, keď nepoznajú realitu a píšu svoje dojmy namiesto toho aby si overili fakty.

melli88
24. júl 2022

@lilope ona píše vždy všade ku všetkému komentár. Za posledné týždne aký kolvek príspevok si pozriem takmer v každom je....a na niektoré otázky tu ľudia proste nechcú len názor ale odpoveď

melli88
24. júl 2022

@anjelicek26 ved o tom to je. Mat motiváciu pracovať a co najviac ludi skontrolovať a mat z toho niečo a nie si len odklinut práca príchod - odchod. Aj napr. SBS keď prichytia niekoho kto v práci nafuka tiež ma z toho niečo.

sense
24. júl 2022

Na Slovensku áno, mat neplatný lístok je rovnako ako nemať žiadny lístok (výnimka napr. ak cesta má trvať oficiálne 25 min ale trva 35min z dôvodu meškania a ty máš polhodinovy listok) , keďže máš mať platný cestovný listok.

autor
24. júl 2022

ďakujem ale nejde o to že som ju dostala, to neriešim to je moja vec, len som chcela vedieť či majú aj fakt plus do výplaty keď chytia viacej ľudí… väčšina tu nevie citat