Má na to zamestnávateľ právo?

15. jan 2022

Pracujem v zdravotníctve 10 rokov. Robila som už vselikde. Pracujem momentálne v zariadení kde som predchádzajúcemu vedeniu oznámila že mám fiagnostikovanu dyskalkuliu. Vedenie aj vrchná sestra to akceptovali. No vedenie sa vymenilo takže som ich znova na to upozornila. A teraz prišla za mnou riaditeľka že si musím dať spraviť aktuálny posudok od psychológa že ozaj trpím dyskalkuliou pretože su na mňa vraj sťažnosti zo strán kolegýň že zle chystám lieky. Upozorňujem ze doteraz som s tým nikde problém nemala a nikto sa nikdy nesťažoval. Ma zamestnávateľ na toto právo?

dskjhfdlkdjhl
15. jan 2022

Neviem sa k tomu vyjadrit, len ma zaujalo to, ze si musis dat urobit aktualny posudok. To pomoze lepsie plnit prac. povinnosti? Ak zvazime prasa, bude lepsie priberat? Ci ako tomu treba rozumiet?

autor
15. jan 2022

@ckocka ale to sa týka zdravotného stavu ja hovorím o niečom inom

autor
15. jan 2022

@dskjhfdlkdjhl ona povedala ze posudok som žiaden nepredložila že to je len to co som povedala. Ja som jej povedala ten posudok som mala kvôli škole nie zamestnaniu a ona si ho teraz žiada a nechápem načo nikto ho nikdy odolná neziadal

lucka_ke
15. jan 2022

a ozaj robíš chyby pri dávkovaní liekov? lebo to je vážna vec

dskjhfdlkdjhl
15. jan 2022

no, ja tomu rozumiem, len stale neviem, co tym ta sefka sleduje, lebo ak budes mat potvrdenie, tak to neznamena, ze zacnes lepsie pocitat. Takze naco jej to je? Aby mohla prijat niekoho, kto to bude po tebe prepocitavat, alebo aby ta tejto prace mohla podla ofic. papiera zbavit?

autor
15. jan 2022

@lucka_ke nerobím to len kolegyne si vymýšľajú vrchná ma skúšala musela som lieky pred ňou robiť snažila sa ma rozptýliť ale videla ze ich robím bez chyby ale k tým liekom ma ktokoľvek prístup takže po mojej smene nie je problém tie lieky poprehadzovat a tváriť sa ze som ich zle spravila

autor
15. jan 2022

@dskjhfdlkdjhl tiež neviem o co ide ale myslím si ze chce mať v ruke papier ktorý potom môže voči mne použiť že to vykonávať nemozem

dskjhfdlkdjhl
15. jan 2022

No, v kazdom pripade, davkovanie liekov je velmi dolezite, takze sa necudujem, ze chcu mat v tom poriadok-ale na zaklade tejto diskusie sotva vie niekto posudit, ci chyby robis, alebo nie-sefka zrejme chce mat papier, aby si to robit nemohla, iny dovod v tom nevidim. Ci su jej dovody naozaj opodstatnene, to tu nevyriesime.

emalka
15. jan 2022

Neviem ti poradit ohladom tohto, ale z vlastnej skusenosti ti viem dat jednu radu. Ked dokoncis lieky alebo hocico ine kde musis pocitat, odfot si to tak aby bolo vidiet ze to vsetko sedi. Ak pride na teba staznost, budes im vediet ukazat ze z tvojej strany vsetko korektne.

ibrunova
15. jan 2022

A prečo by to kolegyne robili? Máte nejaké nezhody?

dadulamamula
15. jan 2022

Podľa mňa je to závažná diagnóza, a ak je problém zamienania liekov treba to prešetriť. Ak to robíte správne, ničoho sa nebojte, ani preskúšania a ani doniesť potvrdenie o diagnóze. A ak to robí niekto v nemocnici schválne, nie je to dobre, ohrozuje život nie len jednému pacientovi, treba sledovať elu situáciu.

autor
15. jan 2022

@ibrunova mi mame zlý kolektív baby sú od začiatku proti mne vystvali aj vrchnej....mňa neznesú lebo si ma obľúbili jak pacienti tak aj vrchná a aj to ze mam 2 vysoké ( aj keď sa to pri mojej gramatike nezda) proste zavist

autor
15. jan 2022

@dadulamamula ja som jej povedala ja nemám problém pred vami tie lieky spraviť. Problém je ze nemá sa to ako zistiť. Nikto ich nevidel že tie lieky zámienaju. Ked som ich začala fotiť prestalo to. Najskôr som to robila na tajnasa a potom verejné a prestalo to a teraz keď prišla nová riaditeľka zas to zacalo

janinah
15. jan 2022

Rozmýšľaj logicky,vrchná vie o tvojom probléme a potrebuje byť krytá presne tým papierom od psychologa,čo od teba žiadal či nežiadal predchádzajúci nadriadený je nepodstatné.Zlým podaním liekov môžeš pacienta aj zabiť,to dobre vieš.Tlieskam,že ťa vrchná osobne preskúšala ako ti to ide. Neverím,že by niekto z kolektívu zle opravil lieky a riskoval ohrozenie pacienta len preto,aby tebe podkúrili,to je blbosť.Na tvojom mieste si tie tebou nachystané lieky odfotím aj s dátumom ,je to maličkosť.Budeš mať dôkaz.Je však podozrivé,že všetky baby sú proti tebe a len z dôvodu oblúbenosti u pacientov,tu by bolo zaujímavé počuť aj druhú stranu.

janinah
15. jan 2022

Máte tam ale mega prúser,ak pacienti dostávaju zamenené lieky,toto nemôže nik tvrdiť bez dôkazu,na tvojom mieste to fotím nonstop,toto ozaj nie je sranda.

lienka.7
15. jan 2022

Daj sa vyšetriť a nas to. Kde je problém???

stary_ujco
15. jan 2022

Poznám učiteľku prvého stupňa s dislexiou, prečo by nemohla byť sestra čo nevie počítať. Ale že sa tu objavujú obvinenia z nesprávneho davkovania, to je mega prúser.

anaj_janka
15. jan 2022

Niektori ľudia,aby dosiahli svoje sú schopní čohokoľvek....viem o ucitelkach v škôlke,kde deti unahanali,následne otvorili okno a za chvíľku mali polovicu deti.A práve jednej jedinej sa to nepáčilo a bola tá zlá .....
@janinah

autor
15. jan 2022

Ide o to ze ja nemám dôkaz že tie lieky menia oni chodia sa sťažovať takže oni ani nemusia lieky prehodiť len povedia pani riaditeľke. A my vrchnú teraz nemáme. A ide o to ze ak ja jej dám posudok a bude tam napríklad napísané ôk nič nehrozí bude mať papier s ktorým má môže vyhodiť ona si niečo nájde.
A bohužiaľ babám som nesadla nehovorím ze všetkým ale 3 kolegyňa ktoré sa má snažia rok a pol vystvat

ckocka
15. jan 2022

Proste máš v zamestnaní nejaký problém. Ja osobne by som v takom prostredí pracovať nechcela, ak ty áno, myslíš si že chyby nerobíš a obávaš sa postupu zamestnávatela, poraď sa o situácii s právnikom. Tomu ale musíš poskytnúť úplné a pravdivé informácie, reči typu nemajú ma rady sú nanič.

tykat
15. jan 2022

Tak od zaciatku... naco si oznamovala ze mas dyskalkuliu? Ovplyvnuje to nejako tvoju pracu? Potrebujes nejake ulavy?

autor
15. jan 2022

@ckocka právnik mi poradil ze mam zájsť na inšpektorát prác a ze nie nemá na to právo.
@tykat pretože raz som to nepovedala a keď som mala službu s vedúcou všimla si ze mam problémy s hodinami ( wnalogovimi) a otvorene sa ma to spýtala a potom mi povedala ze to musím zamestnávateľovi povedat

ckocka
15. jan 2022

No tak tam zajdi. Prečo sa pýtaš ešte tu, ak už odpoveď poznáš?

autor
15. jan 2022

@tykat a vždy keď som to povedala nikto s tým problém nemal. Kolegyne o tom vedeli a ak bolo niečo čo som si nebola istá povedali mi oni s tým problém nemali lebo vždy tam niekto bol. Ale tu to to vedelo pred tým len riaditeľka a vrchná. Lenže baby si všimli ze píšem z gramatickými chybami a bolo im to čudné tak sa na mňa povypytovali a rýchlo zistili čo je bo veci. A ze mam aj dyskalkuliu im povedala až nová riaditelka

gigie24
15. jan 2022

Zdravotne sestry su v dnesnej dobre pre nas velky dar, velmi drzim palce 😇. Kupte si caj cistec, denne ho pite + umyte si nim aj tvar, ak he problem, ze niekto zamerne robi zle, vas to ochrani 🍀

bara_borka
15. jan 2022

ak máte túto diagnózu, nechápem, ako môžete vykonávať túto prácu. riediť infuzie, rátať gramaze liečiv, počet ampul, tabletiek, množstvo dezinfekcie ku správnemu riešeniu, pomery liečiv.... podla mňa tým pádom nespĺňate predpoklady k výkonu práce. zamestnávateľ vás v rámci prehliadok môže poslať kde len chce.

autor
15. jan 2022

@bara_borka ja nepracujem v nemocnici.....a keď mi doktor napísal ze som spôsobila tak asi vidí nie je slepy

ibrunova
15. jan 2022

Ak by mi to zamestnávateľ preplatil, tak by som asi šla.. Aby som to mala na papieri a aby na mňa kvôli tomu neútočili.

autor
15. jan 2022

@ibrunova ja si to zaplatím aj sama