Letuška, chcem sa uchádzať o túto práuc a mám pár otázok

nellys111
21. okt 2019

Dobrý deň.
Našla by sa tu nejaká letuška alebo bývalá letuška?
Pred tým ako skúsim šťastie a rozpošlem životopis som sa chcela na pár vecí spýtať.

janulla77
21. okt 2019

@nellys111 Hlavne sa veľa usmievaj 😃 aj keď ťa na pohovor pozvú. Je to krásne povolanie aké už by som ňou byť nechcela.

janulla77
21. okt 2019

@nellys111 a ešte jedná vec minimálne 3 roky nesmieš otehotnieť 🙂 to je aj v zmluve zakomponované.

janocka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
baska_nice
21. okt 2019

@nellys111 podla mna je to velmi tazke povolanie ale zase na druhej strane vela precestujes a vela dobrodruzstva zazijes. drzim palce, aby sa ti to podarilo 🙂

nellys111
autor
21. okt 2019

@janulla77 To ešte v pláne nemám, skôr ma trápia iné otázky. Napr. Ako to funguje v leteckých spoločnostiach so základňou? Chcela by som základňu v Bratislave, tým pádom som dosť obmedzená vo výbere aerolinky. Tie, ktoré majú základňu v BA, je možné si tú základňu vybrať alebo sú náhodne priradené letuškám?

ďaľšia vec je, ako často býva letuška na SR, v oboch prípadoch, aj keď má základňu v BA, aj keď má základňu mimo SR.

Taktiež som sa chcela spýtať na konkrétne aerolinky. Našla som, že základňu v BA má ryanair, smart wings a air explore. Úprimne, lepšie vyzerá air explore a smart wings. Máte skúsenosti s týmito aerolinkami?
A moja posledná otázka na teraz, ako to je reálne s platom? Koľko si v čistom zarobí začínajúca letuška?
Takže každá info mi pomôže, otázok mám ako dosť 😁

missdiva
21. okt 2019

@nellys111 nie som letuska, rady pisem ako clovek, ktory dost cestuje. Z uvedenych by som si vybrala praveze skor ryanair (lietaju castejsie takze vacsia sanca viac vidiet).
Ak by si netrvala na zakladni v blizkosti BA tak by som hladala v emirates alebo v qatar airways. Lepsi plat a uvidis svet, s ryanairom uvidis len europu a to je mozne aj rekreacne pri inej praci.
Alebo ak chces byt blizko domova a vies plynule nemecky hladaj letecke spolocnosti so zakladnou vo Viedni.