Lektor alebo lektorka jógy

4. okt 2023

Ahoj,
Sú tu medzi námi nejakí jogíni a jogínky?
Praktikujete jógu?
Ja osobne áno. Aj s nejakými pauzami už sú to skoro dva roky. Najradšej mám vinyásu jógu a power flow jógu. ale nepohŕdnem ani klasickou hatha jógou z času na čas.

V čom vám jóga pomáha? Ako často ju praktikujete? Ako sa po jóge cítite? Uvažujem si po nejakom čase urobiť si kurz na lektorku jógy. Veľmi ma tento typ relaxácie a športu/pohybu baví, a veľmi mi to psychicky a fyzicky pomáha… uvažujem, že sa dám na kurz, ale chcem sa vás opýtať, ak je tu medzi nami niekto kto už kurz jógy má alebo ho robí alebo tiež o tom uvažuje, kedy ste s tým žačali? hovorí sa že musíte byť dosť pružný a “elastický” na to aby ste ten kurz na lektora dali. Je to striktné. Ja základy mám, aj nejaké základy asán aj si čo to o jóge pravidelne čítam.

Kedy je podľa vás vhodné s kurzom začať? Určite to chce ešte veľa tréningu a učenia.

Majte pekný deň.

theanak
4. okt 2023

ahoj, moja mama si robila kurz minulý rok ako 50 ročná 🙂 Predtým doma cvičila v rámci voľného času. Dosť sa o to však zaujímala, číta o jóge, baví ju to. Tuším si robila kurz cez Yogo. Ja o tom tiež uvažujem, cvičila som hlavne počas tehotenstva gravidjogu 🙂

bellaan
16. jún 2024

Ahoj
Ja sa obhliadam po akademiach a moznostiach
mozno aj za vzdelavanim vycestovat . Ak este uvazujem ozvi sa mi 🙂