Lekárska prehliadka - práca

gerber58
1. sep 2024

Ahojte. Brigádovala som tieto letné mesiace v Kauflande, predom ako som podpísala zmluvu do konca augusta, som mala povinnú lekársku prehliadku. Predĺžila som si zmluvu na ďalší rok, podpisovala som štatút študenta. To by nebol problém, no personalistika ma kontaktovala, že mám naplánovanú ďalšiu lekársku prehliadku a mám sa na ňu dostaviť. Vedúca sama nevedela, o čo ide, prečo znova potrebuju prehliadku, povedala, že asi inú robiť nové zmluvy.
Máte niekto s touto vecou skúsenosť? Prečo znova ísť na prehliadku, keď som dva mesiace dozadu na nej bola a aj potravinársky preukaz mám vybavený? Díki za odpovede

doriiis
1. sep 2024

Pravdepodobne preto,lebo k novej pracovnej zmluve nesmie byť priložena lekarska správa staršia ako mesiac

kate_cs
1. sep 2024

@gerber58 normálne sa obrat priamo na personalistku. Ja som robila v tescu a nikdy som neposielala zamestnancov ani brigádnikov na lekársku prehliadku ak sa predlžovala zmluva.
Alebo ti vytvorili novú zmluvu? To by si musela mat nanovo aj BOZP školenie. A dúfam, že si si ju neplatila sama, tu prehliadku.