Lekárska prehliadka do práce

eduvalia
13. aug 2020

Ahojte, nastupila som pred casom do novej prace a mam doniest potvrdenie o zdravotnom stave. Zamestnavatel mi dal papier, na ktorom sa pise vykonavanie prace za pc a vedenie motoroveho vozidla. Auto budem vyuzivat minimalne, mozno 2 krat do roka. Obvodna lekarka ma posiela k ocnej na perimeter a usnej na audiometer. S ORL ambulanciou v Ba je problem a vsade je potrebne sa objednat a cakat mesiace. Su naozaj tieto vysetrenia potrebne, ked mam sedavu pracu? Prikazuje to zakon? Ved nie som sofer z povolania. V praci vyzeram uz ako debil, kazdy kto nastupoval po mne na podobnu poziciu (tiez vedenie vozidla) doniesol papier iba od obvodneho lekara bez dodatocnych vysetreni. Ake su vase skusenosti?

pribinak
13. aug 2020

Skús jej vysvetlit že sedíš na riti v kancelárii a ako je to s objednávaním v odborných ambulanciách. Ak nie, výmen ju za inú doktorku

mogaa
13. aug 2020

@eduvalia je to vyslovene v kompetencii tvojej všeobecnej lekárky, ona potvrdzuje papier že si spôsobilá na tú prácu, takže ona si určí za akých podmienok (po akých vyšetreniach)ti ho potvrdí....teoreticky môžeš zle vidieť a ona ak ti to potvrdí a spôsobíš haváriu v práci môže mať problém, lebo potvrdila že si spôsobilá viesť motorové vozidlo.....

jasminet
13. aug 2020

Mňa tiež poslala aj by očné aj ušné... Nemala somm na toto čas, tak mi vyškrtla z papiera vedenie mot. Vozidlá, všetko ostatné potvrdila, že som spôsobilá... sedím v kancli, k autu sa ani nedostanem, tak to v papieroch nepotrebujem

mogaa
13. aug 2020

@eduvalia inak zákon neupravuje aké vyšetrenia sú potrebné pri vstupnej lekárskej prehliadke, ale lekár ti potvrdzuje že si spôsobilá tú prácu vykonávať takže je len prirodzené že ak máš viesť motorové vozidlo tak ti dá skontrolovať aj zrak aj sluch.....tam je problém že ti dali aj to vedenie motorového vozidla - tam veľa lekárov posiela aj na očné....je to ale vyslovene na triku danej lekárky či ti to potvrdí len na základe tvojho "dobrého slova" že dobre vidíš a počuješ, ale ak ona je zodpovedná za to čo potrdí...čiže ak ti to potvrdí a spôsobíš v práci váýnu nehodu, môžu je vláčiť po súdoch že ti potrdila že si spôsobilá viesť vozidlo a ty si pritom potrebovala okuliare....

nika82
13. aug 2020
jasminet
13. aug 2020

@nika82 kuluch je detský ORL 🙂

nika82
13. aug 2020

@jasminet tak su tam dalsi 3 co maju volne 17 ci 18 teho

eduvalia
autor
13. aug 2020

Ocnu mam vybavenu, dnes som bola objednana na ORL ale nevysetril ma, lebo som nemala odporucanie od lekara. Predtym som cakala asi 3 tyzdne na termin. Vseobecna mi odporucanie nedala vraj nepotrebujem lebo je to platena sluzba. Dalsi termin ma az koncom augusta. Podla vseobecnej potrebujem aj audiometriu, ktoru robi iba par lekarov v Ba. Preto ma to uz vytaca, cakat, chodit neustale po lekaroch koli jednemu papieru a pytala si radu od vas.

ahyt
13. aug 2020

Jsem PL.Toto potvrzeni vydavam bezne.V ordinaco mam optotypy i tabulky na barvocit a sluch vysetri ZS / šepot 5 m oboustranne.A pokud vse OK , tak potvrdim.Samozrejme je to jine u profesional.ridice ci u ridice, ktery vozi lidi/ napr.taxi/ a nakl.auta, busy, TIR- tam je potreba odborné posouzeni a take u pacientu s očním onem. ci onemocnenim sluchu.

eduvalia
autor
13. aug 2020

@ahyt dakujem. Ja nebudem profesionalny vodic, kazdy v praci papier ziskal hned a ja tu riesim papier uz pomaly 2 mesiace. Preto si myslim, ze je to nonsens behat takto po lekaroch a platit objednania, vysetrenia...