Kvalifikácia učiteľa strednej školy (informatika, španielčina)

24. apr 2023

Ahojte chcem sa spýtať, ako to je s kvalifikaciou na cudzie jazyky (s ukončeným VŠ technickym vzdelaním odbor informatika a dokončeným DPŠ). Ak by som ziskala certifikat inštitútu Cervantes C1, som s mojim vzdelanim kvalifikovana? Alebo sa akceptuje iba statnica zo spanielskeho jazyka? Dakujem za rady, tipy a triky 🫶

zuzana76
24. apr 2023

@autr iba statnica, tiez mam tento problem, chcela by som si uorbit statnicu C 1 zo spanielciny a nikde to neotvaraju, odkial si? nespojime sa a neoslovime nejaku skolu?

autor
24. apr 2023

@zuzana76 ja este potrebujem aspon rok pripravu na tu statnicu 🤣 som taka slabsia B2 aktualne. Len tak "nahlas" rozmyslam lebo koniec materskej sa blíži a zvazujem moznosti

zuzana76
24. apr 2023

@autor mne na online vychádza C1 ale tiež som podľa mňa B 2

olimuc
24. apr 2023

Zaujmava téma, možno by som sa pridala … ale neviem, čo na to treba, na štátnici… robila som z Nemčiny ale to už bolo strašne dávno

autor
24. apr 2023

@olimuc ja som to pozerala a tu je to pekne rozpisane ale teda muselo by nas byt aspon 5. 🤷‍♀️ ja by som mozno jednu dve kamosky nato vedela nahovorit s ktorými som bola pracovať v spanielsku. https://www.eku.sk/skusky/statne-jazykove-skusk...

olimuc
24. apr 2023

Dakujem. Ak by bol nejaký ok dátum, možno by sa mi papier do budúcnosti zisiel.