Ktorý reťazec zamestná vysokoškoláka?

25. jan 2021

Ahojte, aké mate skúsenosti so zamestnaním s VŠ napríklad lidl billa tesco kauf.
Alebo odevy obuv hračky?
Dakujeem

ivkazba
25. jan 2021

Mama robí v Bille v lahôdkach, má kolegyňu, ktorá má VŠ.

pribinak
25. jan 2021

Podľa toho na akú pozíciu. Ako dokladať tovar im môže aj človek ktorý má len ZS. S VS si na pozíciu predavač jednoducho prekvalifikovany.

lemra
25. jan 2021

Kamiska s vs robí v tescu predavačku

lenka7477
25. jan 2021

LIDL - buď pozícia asistent, zástupca , vedúci - ale aj predavač - treba pozrieť napríkad profesiu

kitycat
25. jan 2021

Uprimne ak sa hlasis na dokladanie tovaru v nejakom retazci ani si VS do zivotopisu nepis... Nielenze pre nich budes nadvzdelana ale povedia si, ze by si im casom aj tak odisla...

estrella5
25. jan 2021

@kitycat túto radu som počula už viackrát. ale jednej veci stále nerozumiem. ak si neuvediem v CV VŠ, tak mi tam vznikne 5 ročné okno... takže tak či tak buď na to príde reč na pohovore alebo by som vyzerala ako človek, kt. sa 5 rokov len flákal, max. mal nejakú tú brigádu.. hmm.. neviem si to reálne predstaviť neuviesť tam VŠ skrz toto 🤔🤔🤔

amienne
25. jan 2021

@estrella5 presne. To je blbost a je horsie klamat v zivotopise alebo zavadzat, zamlciavat. Skus k zivotopisu poslat aj motivacny list. Tam mas prave moznost vysvetlit preco chces na konkretnu poziciu. Ja mam tiez VS a budem musiet zrejme po rokoch vo veducej funkcii hladat kvoli detom menej kvalifikovanu pracu. Treba to na pohovore vediet odargumentovat ale je pravda, ze je klucove sa dostat vobec na pohovor. Vela ludi zmysla stylom, ze VS ohrozuje poziciu nadriadeneho s nizsim vzdelanim, je to len docasna prechodna stanica, je to flakac a pod . Je im skratka divne preco. Lenze kazdy ma svoje dovody a dolezite je podla mna ci clovek danu pracu zvladne a je ochotny poriadne robit. Vela stastia.

luciannka83
2. feb 2021

Ak si davate ziadost na predava, neuvedte vysoku skolu. Inak vas na pohovor qni nezavolaju.

autor
17. máj 2021

A dobre, podarí sa mi dokonca zatajiť VŠ a potom im podám občiansky a tam titul, alebo dobre, nemám v občianskom titul ale nie je to napr v zdravotnej sociálnej poisťovni, kde má budú hlásiť alebo tak?

bluka2
17. máj 2021

Nie je žiadny problem, ak nedáš VŠ do životopisu. Tam sa aj tak dávajú iba fakty relevantné na danú pozíciu. Ja si do životopisu tiež nedávam všetky napr. skúsenosti, ktoré sú mimo odbor. V zahraničí si často píšem len zahraničnú výšku, nie slovenskú, keď viem, že to aj tak nikoho nezaujíma. Vôbec nad tým nerozmýšľa nikto, že si bola flakac. Mohla si robiť tisíc iných veci v tom čase. Ak ich to zaujíma, tak sa spýtajú na pohovore. Ale väčšinou tie životopisy aj tak až tak podrobne neanalyzuju a ani ich to až tak nezaujíma. Skôr sa budú chytať toho, čo tam napísané máš ako toho, čo nemáš. Držím palce - VŠ určite neuvádzaj. Ak sa spýtajú, samozrejme ani nezatajit

alexk12
17. máj 2021

Hocikto máš toho plnú..r..t na profesii sami brigádnik normálny človek má skôr problém sa zamestnať všetko na skrátené uvezky a brigady🤦🏻‍♀️

autor
17. máj 2021

@alexk12 mno hocikto a plná rit je možno v BA, iné kraje sú na tom poslabsie

choco6
17. máj 2021

Mozem sa opýtať aku VŠ máte ak mate zaujem o pracu v obchode a nie v odbore ?

elanor
17. máj 2021

ja robim v Kauflande Domovu kontrolu a som Ing. Titul dnes aj tak uz velmi neznamena. Ide skor o tom ci je clovek ochotny a schopny pracovat, a postavit sa k akejkolvek praci zodpovedne.

autor
17. máj 2021

@choco6 ekonomika podniku

autor
17. máj 2021

@elanor co to obnasa ta domova kontrola?

terina25
17. máj 2021

Ja som si dala ziadost do lidl, ktory mali otvorit. Odpoved do mailu-vraj som nevyhovela. A to som tam dala ziadost viackrat a vzdy rovnaka odpoved. Cize z mojej skusenosti-do lidla s VS sa nedostanes

terina25
17. máj 2021

Domova kontrola- podla mojho nazoru je kontrola ,ci sa roznasali reklamne noviny kauflandu.

elanor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
elanor
17. máj 2021

kontrola čerstvosti, záruk a zliav na jednotlivých oddeleniach, vypracovanie odpisov a likvidácia tovaru po záruke, kontrola teplôt na čerstvých úsekoch, reklamácie,

elanor
17. máj 2021

tak teraz si ma ozaj vyborne pobavila. To akoze vazne si myslis, ze za kontrolovanie (ne)roznesenia letakov by niekto bol ochotny zaplatit ludi na 8 hodin denne???

terina25
17. máj 2021

@elanor som rada,ze som ta pobavila. Aspon mas krajsi den. Mimochodom, existuje aj taka pozicia,co sa tyka letakov. Neviem presny nazov pozicie,ale ano existuje.

terina25
17. máj 2021

@elanor napr...mozes sa smiat dalej zo svojej nevedomosti

elanor
17. máj 2021

@terina25 To je ale brigada. Ak si si nevsimla. Nieco na styl akoby mysteryshopingu, ci si roznasaci letakov cez agentury robia svoju pracu, tak ako maju, nie len ze letaky hodia do kosa a beru zato peniaze. To nieje su zamestananci Kauflandu.
Tu sa bavime o kmenovych zamestanancoch predajne na jednotlivych pobockach.
Cize my o voze a ty o koze...

terina25
17. máj 2021

@elanor napisala som napr...citaj s porozumenim

elanor
17. máj 2021

@terina25 stale sa jedna iba o brigadu mimo akejkolvek posobnosti ci spojitosti s tym alebo tamtym obchodnym retazcom... Svoje upozornenie najprv aplikuj sama na sebe.

terina25
17. máj 2021