Ktorú prácu si mám vybrať?

18. mar 2024

Niečo o mne, ..momentálne som vo fáze, že si musím nasporiť aby som mohla uvažovať nad odsťahovaním sa, bývam približne hodinu cesty od BA (podľa premávky), vodičky preukaz nemôžem mať (zdravotné problémy) - chodím všade autobusom.
Dostala som 2 ponuky práce.

Možnosť A:
Práca je v BA
Začínala by som o 8 (bus mi 5:15 (neskôr už nestíham)) a končila o 17:00 (bus mi ide až 18:30)
Práca recepčnej
Plat približne 1 200 v hrubom
Pondelok - piatok

Možnosť B:
Menšie mesto, cca 30 min autobusom od bydliska
Bezplatné dochádzanie
Práca v bezp. službách
Približne 900 - 1000 v čistom
Každý týždeň iná zmena
1 týždeň - 5 až 15
2 týždeň - 14-23
(mesačne 2x v sobotu)

Neplánujem ísť do dochodku ani z jednej práce, chcem si odkladať peniaze a presťahovať sa, nájsť si lepšiu prácu a podobne. Jedna sa o dočasné riešenie

sissy27
18. mar 2024

B.
V pripade A ta to cestovanie zabije, budes len pracovat a spat a vikend ako debil v kolotoci domacich prac, nic zo zivota mat nebudes. Okrem toho - ak si 6:15 v BA, tak co budes robit do 8, kym ti zacne praca?

vanilkovazmrzka
18. mar 2024

B

zuzanka.zuzu
18. mar 2024

B
v prípade A budeš vstávať o 4:30 a spať pôjdeš o 20h? to je masaker, nevydržíš dlhšie než pár týždňov bez ohľadu na tvoj vek (tipujem do 30r, ak máš ale viac tak ani nerozmýšľaj)

deti95060810
19. mar 2024

A ...ale s tým žeby som si našla bývanie niekde bližšie...možno by stačilo prespať 2 krát do týždňa v danom meste

ovaaa
19. mar 2024

B prác.doba je rozmanitá, čokoľvek môžeš vybaviť, nie si celý deň v práci a dochádzanie je kratšie, 2 soboty sú tiež ok. Ako prechodná práca k niečomu lepšiemu by som volila túto možnosť.

jana_eyre_2
19. mar 2024

Určite B..

Práca A - na skore vstávanie treba chodiť skoro spávať.. ak by si vstávala o 4:30 aby si stihla bus o 5:15 - večer by si mala ísť spať aspoň o 8.. vieš si predstaviť že prídeš každý deň okrem víkendu domov, osprchujes sa najes a ideš spať? Nič iné by si nestihla.. vyhorela by si skôr ako by si si stihla našetriť peniaze ktoré potrebujes.. navyše veď je tam rozdiel 200-300€ čo ti za to vôbec nestojí..

Práca na smeny nie je zlá, stihneš aj vybavovačky domácnosť, aj oddych a prácu.. navyše každú nedeľu máš voľnú, to je veľké plus.. 2x sobota máš príplatok..

belllinka
19. mar 2024

@jana_eyre_2 ja iba dodam, ze plat je rovnaky v oboch robotach. V prvej uviedla totiz hruby plat a v druhej cisty. A v druhej ma este aj bezplatne dochadzanie.

pjosa
19. mar 2024

ach, ja neviem, obe sú ubíjajúce. Hľadala by som asi aj C. No keby bolo na mne a nebolo na výber asi A, a hľadala by som bližšie bývanie, podnájom. Obe sú časovo náročné. Ale je pravda práca na smeny má svoje výhody... moc som nepomohla však? 🙈

belllinka
19. mar 2024

A teda urcite B. Ved pri acku by si bola kazdy den od piatej do dvadsiatej mimo domu 🤦‍♀️ Nestihala by si vibec nic ine.

jana_eyre_2
19. mar 2024

@belllinka aha, áno to som si vôbec neuvedomila, máš pravdu..

buberova
19. mar 2024

B... Ale asi by som sa tiež obzerala po práci C, lebo toto je dlhodobo neudržateľné

sun_shine_2020
19. mar 2024

Ahoj, a skusala si najst niekoho kto chodi v rovnakom case do BA? Ze by ta bral autom a ty by si mu davala peniaze?

radkaradix
19. mar 2024

B

domkakvet
19. mar 2024

B