Ktorú prácu si mám vybrať?

diskuterka22
23. nov 2023

Ahojte,
mam dilemu, prosim poradte, co sa vam viac pozdava.
Pracujem v stavebnej firme v Bratislave (mensi korporat). Plat 2000 v hrubom + stravne 120 mesacne bez doplatku zamestnanca, ziadne odmeny, prac. doba flexibilna, praca fajn aj kolektiv, ALE dochadzam denne do prace vlakom, cesta komplet od domu k praci mi trva 1.5 hod, cize precestujem cca 3 hod denne (mesacne naklady cca 100 eur), ak by som sla na matersku a potom sa vracala, zvyknu drzat miesto a neberu to ako problem.
Naskytla sa mi prilezitost pracovat v ZVJS na administrativnej pozicii na prislusnickom mieste presne v mieste bydliska: Plat 1640 eur v hrubom, obedy zabezpecuje ZVJS, vraj nic moc, odmeny neiste ale mozne, prac. doba 7-15, praca o nieco zodpovednejsia, kolektiv aj sefka su fajn, ak by som sla casom na matersku a chcela by som sa vratit, nedrzia miesto, skoncila by som na inej pozicii nevedno akej, dalej vysluhovy dochodok po 25 rokoch, 6 tyzdnov dovolenky.

Dnes som povedala sefovi o odchode. Ponukol mi 3 dni v tyzdni homeoffice, 2 dni doma. HO u nas nie je obvykly, asi by som viacerym lezala v zaludku a bola by som sefovi za to "dlzna".

katariiinkaa
23. nov 2023

Z toho čo popisuješ sa mi viac pozdáva práca, v ktorej aktuálne si.

janka_266
23. nov 2023

@diskuterka22 viete si predstaviť pracovať v base? Lebo ja nie 😃 ja by som ostala v tej, čo ste a hľadala ďalej. Pripadne do zvjs sa nerobia skúšky?

diskuterka22
autor
23. nov 2023

@janka_266 Je to administrativna budova basy, vobec by som nebola v kontakte s vaznami a chodila do prace v civilnom obleceni, cize ano.
Skusky mam uspesne za sebou, som oficialne prijata.

syslik81
23. nov 2023

ostala by som tam kde si

kp7333
23. nov 2023

Zostan v korporate. Mozes po materskej nastupit na skrateny uvazok, moznost HO, ked dieta ochorie plus lepsi plat.

uglybetty1234
23. nov 2023

Ostala by som kde si. 3 dni v tyzdni HO je super. Tie dva dni by si si potom mohla najst opatrovatelku, alebo sa vykryjete s muzom/starymi rodicmi atd

nika523
23. nov 2023

No určite by som každý deň nezabila trojhodinovym cestovaním za akýkoľvek plat, takže za mňa práca v mieste bydliska neni o čom

kp7333
23. nov 2023

@nika523 ale ona by cestovala len 2x do tyzdna. 3 dni by robila z domu.

marsmykkok
23. nov 2023

Tak 5 dní v týždni by som každý deň 3 hodiny nedochádzala. Ale ak ponúkli HO a chodila by si len 2 dni je to ok. Ale zjavne sa ti ani to nepozdáva čo čítam hore, podľa mňa by si tu prácu prvú už nechcela ani keby si postavia pobočku vedľa tvojho domu alebo bytu a chodíš tam v papučiach. Zjavne túžiš po zmene. A teda ak chceš zmenu zvoľ dvojku.

kp7333
23. nov 2023

ide aj o to, ze prejst z nadnarodneho korporatu do statnej alebo verejnej spravy je kulturny sok. ja by som to nedala. plus stratis moznost komunikovat denne v cudzom jazyku a rozvijat sa.

diskuterka22
autor
23. nov 2023

@marsmykkok Som naozaj na vazkach, ostala by som praveze tam, kde som, je to dobra praca za velmi dobry plat (vzhladom na poziciu, prax a pod.) no nepozdava sa mi to z dlhodobeho hladiska, keby mam o par rokov deti.
Na ZVJS ma odradza to, ze je tam mensi plat a po tej materskej by sa mi uz nemusela pozicia pacit, bohvie kam by ma upratali, ale zas bola by som o 15:10 doma a mala pokoj.

ukulela
23. nov 2023

@diskuterka22 ostala by som v prvej. Vyssi plat, vyssia materska....+ po rodicovskej keby to nevyhovovalo, by som hladala.

diskuterka22
autor
23. nov 2023

@kp7333 ano, na to ma upozornovali, je to tak 😂 no zial byvam na dedine, stahovat sa nebudeme a tu vela kariernych prilezitosti nie je. Neskor by sa mi uz do ZVJS nemuselo podarit dostat. Bolo tam 16 uchadzacov, je o tie miesta enormny zaujem.

olimuc
23. nov 2023

HO nie je asi narokovatelne, neviem ci je praca co mas vo vyhliadke lepsia, ale ak by si mala dieta atd, tak to cestovanie vidim ako dost o hubu, skor alebo neskor by si mala nervy, takisto fajn kolektiv asi nebude taky fajn ak budes mat HO ty a ostatni nie …ak je to naozaj taka prilezitost … skus, korporaty boli a budu

marsmykkok
23. nov 2023

@diskuterka22 a vieš si nejako zistiť bližšie info o tom ZVJS aký je kolektív, vedenie? Ja by som sa pokúsila zistiť a ak je to ok tak brala skôr to ZVJS. Má to viac benefitov, zodpovednejšia práca-teda sa niečo nové naučíš a môžeš v prípade potreby využiť tie znalosti aj inde.

diskuterka22
autor
23. nov 2023

@olimuc Ostala by som iba ak by mi dali HO do dodatlu k Zmluve alebo novu Zmluvu na telepracu. Skratka na papieri.

katkaseiner
23. nov 2023

som vo velmi podobnej situacii len teda este nemam druhu pracu najdenu a teda 3 dni ho by som prijala (teraz chodim 3dni do officu a rada by som skresala), cestovanie mam rovnake, dokonca dlhsie pretoze vlaky brutalne meškajú a na blint sa ist neda tak čakám vzdy niekde ...skus este vyjednat 100-200e viac ak sa da

domkakvet
23. nov 2023

@diskuterka22 praca v ktorej si.

ladyblcha
23. nov 2023

@diskuterka22 sla by som do ZVJS

sima234
23. nov 2023

@diskuterka22 zostala by som kde si. Ako som pochopila, tehotná ešte ani nie si, čiže to môže byť otázka roka, dvoch, v horšom prípade aj viac. Detí môžeš mať za sebou, čiže dlhšie doma, za tie roky môže prísť aj lepšia ponuka a nemusíš sa ani chcieť vrátiť, kde si teraz.

diskuterka22
autor
23. nov 2023

@marsmykkok Mám zistené, robí mi tam známa, ľudia sú fajn aj možná budúca šéfka. Áno, to je tiež pravda, naučila by som sa tam viac a mohla to prípadne v budúcnosti využiť.

colsami
23. nov 2023

@diskuterka22 ahoj, ostala by som zatial tam kde si. Vies, ja nechcem byt vobec pesimistka ani nebodaj malovat certa na stenu, ale vzhladom na realitu dnesnych dni by som urcite neriesila pracu s tym ze "keby mam o par rokov deti". Ja Ti zelam aby prisli ked si prajes, ale vobec to nie je samozrejmost, a nemenila by som to za pracu s tolkymi negativami.
Je velmi mudre rozmyslat dopredu, len aby si sa neocitla v situacii ze aktualny zivot podriadis "detom o par rokov" ale tie hned vtedy prichadzat ani nebudu.

Aktualne mas dobry plat aj pracu a k tomu 3 dni HO?! Parada. Tie 2 by som si uz kludne tu hodku a pol pocestovala.
Drzim palce pri rozhodovani.

diskuterka22
autor
23. nov 2023

@katkaseiner Sucitim a drzim palce, aj mne to stale meska. Vyjednat sa viac uz neda, zial.

diskuterka22
autor
23. nov 2023

@colsami Uvedomujem si, ze to nie je take jednoduche a ratam aj s tym, ze sa to nepodari len tak. Nad buducnostou s detmi rozmyslam najma pre to, ze ak ist do ZVJS, tak teraz, lebo je tazke sa tam dostat, ludia z tych pozicii neodchadzaju, su tam dlhe roky.

nika523
23. nov 2023

A ešte ten výsluhový dôchodok veď to je aká výhoda, ak máš teraz 30 do dôchodku môžeš ísť v 55 a nie v 65 čo si myslím že je super

colsami
23. nov 2023

@diskuterka22 viem o tejto statnej sprave co-to, a preto by som tam nerobila 🙂 ale su veci ktore si ludia zazit musia sami. A co jednemu vyhovuje, druhemu nie.

Okrem toho osobne si myslim ze v zvjs nebudes mat moznost sa nikde extra posunut, velmi pravdepodobne budes mat tu istu svoju administrativnu robotu tych 25 rokov. A nie vzdy to stoji za ten vysluhovy dochodok. V okoli mam mnoho blizkych ludi co z podobnych pozicii a zamestnani kludne odisli bez naroku na dochodok (a mali narok na krajsi nez ty budes mat z tejto konkretnej prace), pretoze .... Takze ak Ti je aj toto velkym lakadlom, nestavala by som ho na piedestal.

No drzim palce kazdopadne 🙂

sima234
23. nov 2023

Ešte k tomu píšeš, že v ZVJS miesto po materskej nedržia, tak kde berieš istotu, že by si sa tam potom vrátila. To znamená, že ti po materskej môžu ponúknuť hocičo, aj vypoveď.

diskuterka22
autor
23. nov 2023

@sima234 Istotu neberiem nikde, je možná aj výpoveď, ale nie je to bežné. (Konkrétne miesto držia len počas materskej, na RD už nie.)

oslo1
23. nov 2023

Mala som podobne moznost. Vybrala som si praci blizsie k miestu bydliska. Moj cas je na nezaplatenie. Som spokojna. Tiez som Isla platovo dole.

bloger
23. nov 2023

@diskuterka22 Práca v ktorej aktuálne si. Najviac ma zaujala táto veta: ak by som sla na matersku a potom sa vracala, zvyknu drzat miesto a neberu to ako problem. To je dokonalé. Taká firma je naozaj dobrá.