Ktorú prácu si mám vybrať?

22. feb 2023

Ahojte, dlhsi cas som si hladala pracu, nedarilo sa mi a teraz ma zobrali do dvoch naraz a ja sa neviem rozhodnut.
Prva praca je vzdialena od mojho byvania 80km, cestovanie hodinu vlakom, plus este 20min autobus, plat 1300 v hrubom. Z domu by som musela chodit o 5tej rano a prichadzala domov o 18tej.
Druha praca je vzdialena od mojho byvania 8km, to mam autom doslova na skok, plat 820 v hrubom.
Obidve prace su s klientami, stabilne, do ktorej nastupim, tam to mozem potiahnut do dochodku. Mam 47r a laka ma ta prva, lepsie platena praca, ale na to dochadzanie sa nejak prestavam citit, bojim sa ho. Ale plat je lakavy.
Poradte mi prosim, co urobit? Nastup do oboch je 1.3, cize rozdhodnut sa musim velmi rychlo. Dakujem.

lucka_ke
22. feb 2023

spočítaj si koľko minieš na cestovanie peňazí a času, ohodnoť si aj stratený čas a uvidíš čo ti výjde

mudramama169
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
22. feb 2023

@mudramama169 Ty si pekne primitivna...

alienkami
22. feb 2023

Ak nemáš doma veľa povinností (deti/pubertiaci/nevládny rodič), tak by som brala tú prvú. Za hodinu vo vlaku si vieš, pri správnom nastavení sa, v pohode oddýchnuť, zrelaxovať, niečo prečítať

autor
22. feb 2023

@alienkami Mam jedno dieta v 9triede na ZS a jedneho stredoskolaka

deti95060810
22. feb 2023

rok som cestovala denne 60km... nevedela som sa dočkať, kedy to skončí....
za mňa ani jedna, popr. práca č. 2 ,a popritom ešte hľadať...

marsmykkok
22. feb 2023

cestovanie denné je vždy únavné, bude to nepríjemná rutina, čo ťa bude vyčerpávať. Nebodaj bude ešte vlak meškať a tak. Určite čím bližšie tým lepšie. A čas, čo nepremárniš cestovaním môžeš zaplniť nejakou bokovkou za pár stoviek mesačne a byť na tom po odpočítaní nákladov na cestu možno ešte lepšie ako v tej práci, čo je tak daleko.

betulinka1
22. feb 2023

Cas strávený na cestu do prace ti nezaplati tych 1300 v hrubom. Brala by som pracu 2. Ten plat ti bude rokmi stupat.

sigma510
22. feb 2023

1300 v hrubom je cca 900 čistého, 80 km vlakom lístok počítam cca 4-5 eur, takže denne precestujete cca 12 eur aj s autobusom. Neviem ci krátky dlhý týždeň, alebo osmičky každy deň, no ak osmičky, tak 12x20 pracovných dní je len 240 eur na cestovnom, pri krátkom dlhom týždni 180 eur. To ste na 660 max 700 v čistom pri odrátani cestovneho, s tým ze zabite každý deň minimálne dve hodiny cestovania, plus neviem ako mate riešeniu stravu v práci, pre mňa by bolo nereálne si pri takomto dochádzani ešte stíhať doma aj variť aby som mala z domu, človek je utahany z roboty a ešte aj z cestovania. Takže ak ešte k tomu aj nejaký obed každý deň 4-5 eur, tak už sme na sume, kde sa pre 1300 v čistom neoplatí dochádzať také kilometre.

janka_266
22. feb 2023

Číslo 2, keď tam nie je perspektíva na rast platu, tak popri tom hľadať niečo ďalšie. Odchádzať o 5 a vracať sa o 18, veď to by ste boli len v práci, vo vlaku a v posteli.

mudramama169
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
22. feb 2023

@sigma510 Pracovna doba je v tej vzdialenej praci klasika 8,5h a vikendy volne, cize naozaj cestovanie kazdy den.
Ta druha praca je na poste za priehradkou, cize tam do buducna nemozem velmi pocitat so zvysovanim platu.

marca12
22. feb 2023

V mladosti som cestovala za pracou vlakom,bola to radost. Dnes by ma vyvalilo od nervov. Vlaky vkuse meskaju,navyse uz som naucena na auto a nebyt doma cely den,to je co za zivot. Prvu pracu urcite nie a druhu len ak tak docasne,kym si nenajdes nieco lepsie platene.

autor
22. feb 2023

Ja mam vodicak aj auto, cize mohla by som do prace chodit aj autom, co by skratilo o nieco cas dochadzania, ale zase vyrazne navysilo cenu za dopravu pri dnesnych cenach nafty ☹

syslik81
22. feb 2023

pises ze do druhej je to autom rychlo ..preco do prvej nemozes autom?..kadopadne ak z prvej nemas nic ine ako peniae volila by som 2.. deti su este pomerne mlade puberta etc a potrebuju mamu doma a nie vidiet ju len vecer na hodinku 2 ..

juliet86
22. feb 2023

cislo 2 jednoznacne. ak ti peniaze chybaju tak budes mat denne 2extra hodiny co neprecestujes mozes mat brigadu/upratovat/piect/ opatrovat niekomu dieta. to cestovanie je na prd

autor
22. feb 2023

@syslik81 Mozem chodit do prace autom, nie je to problem, len ked si spocitam, co by som mesacne platila za tankovanie...

duunlo
22. feb 2023

Ked si zratas to co precestujes, tak si skoro na tom plate ako pri ponuke cislo 2. Ale ten cas, ktory zabijes cestovanim ti nic nenahradi. Prides domov vystavena ako citron a deti ta uvidia az po 18tej? Ked ti to za to stoji chod do toho. Ako ti napisali uz viackrat, lepsia volba vychadza zobrat ponuku c. 2 a popritom hladat lepsie platenu pracu. Pre mna by nemalo zmysel dat sa zlakat “naoko” vyssim platom a koniec koncov skoncit suma sumarum na tom istom ale dalsie negativa tam proste ostavaju. Cas je vzacny, pri detoch a rodine este viac. Vela stastia pri vybere

scorpionflower1
22. feb 2023

Ja som v 24. rokoch vstavala 3 dni do tyzdna o 4.00, o 5.00 mi isiel bus a cestovala som cca 2.5- 3h do roboty. Naspät som prichadzala o cca 17.30, najedla som sa a musela som zas robit do prace, lebo som bola zaciatocnicka, velakrat som robila pripravy (ucitelka na gymnaziu) do 1.00 a znova o 4. 00 som vstavala. Tento zivotny styl ma zabijal, zacala som byt chorlava, mala som imunitu na bode mrazu z nedostatku spanku, stale nejaka viroza, samozrejme bez PN. Nikdy viac.
Keby si dochadzala takto a mas vecer uz pokoj, tak by to nemal byt problem, ale ak mas male deti alebo vecer dalsie povinnosti, zvazila by som ci do toho ist. Mozno by si mohla kratkodobo, aby si si nieco zarobila.

zuzana76
22. feb 2023

@autor to je provokater zo zapadneho slovenska, co ma akurat prazdniny, chudak jeden, dufam,ze zelenu vaginu si uz vyliecil

zuzana76
22. feb 2023

@autor asi by som si vybrala to blizsie, to dochadzanie je dost, to do dochodku nebudes vladat, iba maximalne autom, ale nie vlak a bus

autor
22. feb 2023

@duunlo Toto je prave to, ze my byvame na dedine a tu nie je v podstate ziadna sanca zohnat hocijaku pracu, okrem potravin Jednota ☹ Cize, ak by som casom mala hladat inu, lepsie platenu, zase len v tomto istom meste, kde by som musela dochadzat tych 80km a to mozem rovno zobrat tuto za 1300€, lebo to tiez neviem, ci este nieco take niekedy zozeniem. Praca je to s klientami v sukromnom zariadeni, ale tiez tam mam istotu, ze tam mozem zostat do dochodku.
No asi si dam poradit a zoberiem tu blizsie, menej platenu ☹

zuzana76
22. feb 2023

@scorpionflower1 boze, to kam si dochadzala odkial, ved to je strasne 2,5 hodiny tam a spat, ved to si 5 hodin denne precestovala

babulkomale
22. feb 2023

@scorpionflower1 predpokladam ze to bolo v okoli Los Angeles...

duunlo
22. feb 2023

To plne chapem, ten rozdiel vo vyske platu je znacny cca 40% naviac, ale tak ci tak budes mat na konci mesiaca v penazenke (na ucte) tie iste peniaze. Proste naklady na cestovanie budes mat vyssie a ked ti nevadi, ze nebudes travit svoj cas s detmi a bude ti stacit len po 18tej a to este budes varit, upratovat, atd, tak mas lahku volbu…

autor
22. feb 2023

@scorpionflower1 Male deti uz nemam, ale aj tak musim navarit aspon a tie zakladne prace, inak decka doma dost pomozu

lasona
22. feb 2023

Ja som odchádzala 70 km 6 rokov...v pohode autom za hodinu...nič strašné...mne to nevadili, prácu som mala rada

autor
22. feb 2023

Ja som momentalne v stadiu, ze si chcem/potrebujem vybrat z tychto dvoch tu, kde zostanem uz do dochodku, nechcem uz hladat a menit, chcem mat uz proste istotu. Asi mam krizu stredneho veku alebo co 😀
A pri tom dochadzani sa bojim toho, ako to budem zvladat po 50tke, co je o chvilu, potom po 55...

bimbambom
22. feb 2023

@zuzana76 no ja som dochádzala 17km , prac doba 7-13 , v prepočte 5:25 ráno autobus , poodbede som bola doma o 16:30 + cesta MHD . Nikdy viac ! NIKDY ! Inak autobusy nešli .
Dochádzala som z mesta na dedinu , nemala som inú možnosť a veru aj za tú som bola vďačná hoci mi to bralo radosť zo života. A keby som ti napísala koľko mi ostalo z výplaty po odrátaní cestovného by si nevedela zastaviť smiech ....

autor
22. feb 2023

@bimbambom Verim ti a viem sa uplne vzit do tvojich pocitov a pritom 17km je brnkacka proti 80 😀