Ktorú prácu by ste si vybrali vy?

mogaa
22. apr 2021

Opatrovateľka v DSS, práca na benzínke alebo čašníčka....pracovná doba - všade 12-tky - platy veľmi podobné.....čašníčka robí len denné čiže od cca 8-21:00, opatrovateľka a benzínka 12-tky denné a nočné....časovo sa mesačne odrobí cca rovnaké množstvo hodín....

zanetakovacsova
22. apr 2021

@mogaa na benzínku by som určite nešla. Myslím si že čašníčka je najlepšie tam si privyrobite aj na tringeltoch😃😛

pribinak
22. apr 2021

Opatrovateľka je veľmi náročná praca, psychicky a aj fyzicky. Takze to by som ja vylúčila.
Asi tá benzinka. Ale čo sa čašníčky týka, tak veľa závisí od toho o aký podnik sa jedna. Čašníčka má obrovsku výhodu - tringelty. Tie síce dostaneš aj na pumpe, ale asi menej.,

diewcatqoo
22. apr 2021

Ja by som sa asi poohliadla po niecom inom. Nocne 12tky sa mi robit nechcu, okrem toho benzinka mi nepride velmi bezpecne miesto a na DSS by som asi nemala zaludok a trpezlivost.
Ta casnicka sa mi javi asi ako najlepsia volba, ale v sucasnosti, ked gastro je na tom tak, ako je.. no neviem..

mogaa
autor
22. apr 2021

@zanetakovacsova no len je tam riziko že v septembri ostanem opäť bez roboty....teda keď zase všetko pozatvárajú

sense
22. apr 2021

Z tychto 3 casnicka a popri to skusala hladat nieco ine

sofia1
22. apr 2021

@mogaa nejaky kurz si nechceš urobiť?

emv
22. apr 2021

Čašníčka 100%. Robila som ju 16 rokov a nemenia by som za nič. Sama sebe pánom.

ivangeline
22. apr 2021

Podla povahy predsa. Ja som typ osetrovatelka. ;)

vikusjk
22. apr 2021

@mogaa asi zalezi, ze kde a ako, napriklad svagor je casnik a nebol bez prace, kedze fungovali ako vydajna obedov a casnici roznasali obedy po okoli. Samozrejme im znizili plat a aj tringeltov bolo menej, ale neprisiel o pracu.
Inak z tych troch asi ozaj ta casnicka vychadza najlepsie. Ak teda nemas zvlast vyvinuty zmysel pre ludi v DSS a vyslovene sa tomu nechces venovat. Kamaratka to robi roky, ale ju ta praca naplna (praca s klientmi) a rozculuje (pristup vedenia v jej pripade). Benzinku by som vylucila, bratrancova priatelka ked tam robila a veru nebolo to najbezpecnejsie, casto chodieval na nocne aj za nou a sedel tam v kute na notebooku s kavou a vela zahranicnych aut natankovalo a utieklo a vsetko im zosobnovali.

mogaa
autor
22. apr 2021

@sense no veď hľadať budem, to je jasné.....
@sofia1 kurz mi veľmi nepomôže, keďže momentálne je situácia aká je....ja som robila v bankovníctve aj finančníctve, prax mám celkom dobrú, len momentálne je lepšia práca veľký problém, veľa firiem má stále HO a súkromné firmy stále nevedia čo bude, kedy sa zase čo zatvorí - teda po lete....do banky už nechcem - buzerácia na predaj produktov - na to už naozaj nemám vek😉

beata_k
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
diewcatqoo
22. apr 2021

@emv prepac, ale casnicka sama sebe panom? To si robila casnicku v svojej vlastnej prevadzke?

mogaa
autor
22. apr 2021

Takto - DSS je výhoda hlavne že sú tam aj tie nočné, čiže robí sa asi 1deň denná, 1deň nočná a2dni volno - teda len môj predpoklad že tak robia - čiže na nočnej veľa tej roboty nie je......čašníčka - výhoda len denné ale zase sa nabehá, je to obsluha na terase kde sa v lete nezastaví a teda nikto nevie čo bude v septembri, benzínka - tam by sme boli dvaja ja vnútri, kolega vonku len odrádza ma tiež to usledovať aby niekto neodišiel bez zaplatenia ked natankuje.....že je bežné že prídu síce na predajnu niečo si kúpia ale nepovedia že tankovali ...a teda odsledovať či ten čo tankuje ide aj platiť sa vo vnútri veľmi nedá, teda ak je tam viac ľudí čo aj niečo kupujú....

sofia1
22. apr 2021

@mogaa
@mogaa a máš opatrov.kurz?

mogaa
autor
22. apr 2021

@sofia1 ano mám

apolenko
22. apr 2021

@mogaa Ja ti jednoznačne odporúčam robiť opatrovateľku,ja som už prihlásená na kurz opatrovania🙂.Obzerám sa po nejakej práci a táto mi prišla ako najvhodnejšia v tomto neistom bláznivom svete😁.Opatrovateliek je stále málo a stále ich potrebujú.A ako píšeš aj ty,tie zmeny mi prídu fajn a nočné bývajú kľudné.Ak s radosťou pomáhaš a staráš sa o druhých,tak šup do toho👍😉

ivkazba
22. apr 2021

@mogaa benzínku určite nie. Čašníčka podľa toho, o aký podnik by išlo (neviem, odkiaľ si, v niektorých mestách ani nie sú podniky, kam by som šla ja, ak by som musela robiť čašníčku). Opatrovateľka by mohlo byť okej, asi podstatné je, aký personálny stav majú. Ak plný, tak okej, ale ak sú stále nonstop, tak budeš robiť denná - nočná - denná - nočná, žiadne voľné dni. A plus aké % imobilných pacientov majú, ktorých treba polohovať a robiť im toaletu, lebo to je riadna makačka a človek musí byť odolný na niektoré veci (ja som napríklad neni odolná na pachy, takže by som to nemohla robiť, aj keď som pôvodom sestra). Vyber čo ti hovorí intuícia, myslím si, že ty máš dosť skúseností, aby si si popritom hľadala a časom aj našla niečo, čo ti bude vyhovovať viac.

nafka0483
22. apr 2021

@mogaa A vsetky 3 prace by boli rovnako co sa tyka zmluvy? Cize riadny TPP napr. na dobu urcitu na rok a potom moznost predlzenia? A plat v zmluve?

Alebo je casnicka len na nejaky polovicny uvazok, alebo brigadu a na minimalku a zvysok na ruku? Lebo takto to byva, cize pre mna by bolo rozhodujuce kde je moznost akej zmluvy a brala by som TPP idealne rovno a dobu neurcitu, ak sa da.

sofia1
22. apr 2021

@mogaa ja rozmýšľam nad ním...

mogaa
autor
22. apr 2021

@nafka0483 no predpokladám že všetky sú na zmluvu, klasika najskôr skúš.doba a potom buď odba na určitú dobu rok , v DSS rovno na neučitú lebo tam mi aj povedala že skúšobná doba 3mesiace a ak vidia že to tomu človeku nejde, tak mu ju vedia predlžiť na 5mesiacov a ak to nebude zvládať ani po 5-tich mesiacoch tak to nie je práca pre neho.....platovo sú tam menšie rozdiely - najhoršie vychádza benzínka tam je to 4,6/za hodinu, čašníčka od 850-1100 v čistom čiže veľmi slušné, DSS počas skúšobnej doby 800v hrubom + príplatky za nočné alebo víkendy, po skúš.dobe 1000+príplatky(brutto).....asi nebudem špekulovať a rovno vezmem tú DSS a popri tom si môžem stále hľadať niečo lepšie....

mogaa
autor
22. apr 2021

@nafka0483 ešte uvidím či ma vezmú za tú čašníčku, lebo ta mi majú zajtra volať a čo mi povie lebo nado mnou rozmýšlala že by som brala objednávky na jedlá(telefonické na rozvoz) a ak by som stíhala tak vypomôcť v kuchyni....a teda tam neviem ako bude postavená zmluva, len mi hovorila že nehladá človeka na sezónu ale na stálo, no len neviem ako to tam bude v septembri ak sa zase reštiky zatvoria - oni síce robia rozvoz ale prepoklaádm že tie tržby nie sú také ako keď sú otvorené reštiky

nafka0483
22. apr 2021

@mogaa Pisala si ze plat rovnaky a reraz uz casnicka 850-1100 v cistom - preco taky rozdiel? A ako vedia kolko v cistom? Nezda sa mi to, malokedy daju vsetko pekne na zmluvu a plat sa udava v hrubom. Jedine ze by ti dali ma ruku tak je to "v cistom".
A DSS 800 v hrubom + priplatky to je porovnatelne s casnickou?
Istota je DSS lebo zmluva na neurciti, casnicka je rizikove a podla mna tam bude blba zmluva.

mogaa
autor
23. apr 2021

@nafka0483 no pri tej čašníčke že je to od tržieb a aj to či je tam nejaká svadba, to sa vtedy robí naviac nie v rámci práce....ano jedine tam je teoreticky vyšší plat ale ktovie ako bude postavená zmluva.....a po skúšobnej dobe v DSS ak sa zarátajú príplatky za nočné a víkendy tam by to tiež mohlo byť cca 800 v čistom, čiže čisto teoreticky porovnateľné...no uvidím, som prijatá len v tej DSS, dnes sa mi majú ozvať na tú čašníčku či ma vezmú a mám tam aj ten pohovor na tej čerpačke dnes....ísť tam pôjdem lebo poviem nástup najskôr od 15.5. a dovtedy uvidím ako sa mi bude pozdávať práca v DSS...ono nikdy som nerobila ani na jednej z týchto prác takže moja predstava o tej práci môže byť riadne skreslená preto sa neviem rozhodnúť, lebo netuším aká tam bude reálna náročnosť....

nafka0483
23. apr 2021

@mogaa V DSS mas narok na priplatky za nocne povinne zo zakona od prveho dna. Ziadne take, ze po skusobnej dobe.

mogaa
autor
23. apr 2021

@nafka0483 ano ale tam je zase nástupný plat 800 v hruhom až po skúš.dobe je tam tých 1000eur - to len k tomu čo som porovnávala plat , teda viem že préplaty sú od začiatku- tam by som bola na tom platovo ako tá čašníčka po skúš.dobe(teda aj tak by to bolo asi o niečo menej)...len s tou čašníčkou ani neviem či ma vezmú a a ktovie ako bude postavená zmluva....fakt nad tým budem uvažovať ak mi zavolajú že ma berú - v tom prípade sa budem rozhodovať len medzi dSS a čašníčkou(teda ak uvidím zmluvu) a tú čerpačku si chcem nechať len ako možnosť že sa mi v práci ktorú si vyberiem nebude páčiť - resp. nebudem ju zvládať...ono človek nikdy nevie vopred do čoho ide, možno blbý kolektív, možno nebudem zvládať celý deň behať alebo v DSS z toho prostredia budem v depke, stavy sú tam všelijaké a nechcem pomyslieť že tam niekto zomrie...a samozrejme si budem hladať lepšiu prácu, len nejakú istotu práce musím mať, účty treba platiť...ak mi dnes zavolajú že čašníčka je pasé, tak to mám rozhodnuté...

nafka0483
23. apr 2021

@mogaa Aha, rozumiem. Tak mne vychadza najlepsie DSS ale ano, na to treba povahu, je to skor poslanie, ale ved uvidis. Vyskusas, keby bolo zle, tak pocas skusobnej skoncis. Drzim palce.

mogaa
autor
23. apr 2021

@nafka0483 dakujem tam ma zobrali....ja som opatrovala mamu takže trochu viem čo to obnáša, len iné je opatrovať niekoho blízkeho ainé ak ide o cudzieho človeka ku ktorému nemáš ani vytvorený vzťah, resp. tam je na 2opatrovateľky tuším 40ľudí, teda väčšina sú normálne chodiaci tužím len 6 ich je ležiacich...a tie baby že to robia všetko spolu, no uvidím....skôr sa obávam či to tam budem znášať psychicky keďže mamina mi zomrela, predsa len v tej reštike by som bola medzi ľuďmi takže psychicky by som si oddýchla, tej DSS sa obávam čo to so mnou urobí psychicky ak by som tam mala plakať alebo mať depku tak idem preč...

smajcii
23. apr 2021

Všetky tri druhy práce sú nebezpečné: benzínka čo sa týka napríklad zlodejov, DSS čo sa týka korony a čašníčka čo sa týka zatvorenia prevádzky. Naopak istota v tomto čase je práve benzínka, lebo ľudia chodia tankovať aj keď je lockdown a podobne. Takže také na uváženie, keď si mladá a odvážna, mňa by možno lákalo práve to, aj vzhľadom na tie nočné a príplatky potom 🙂 ale určite by som si hľadala niečo iné popritom, viem asi ako vacsina čo to je makať 12 hodín 🙂

mogaa
autor
23. apr 2021

@smajcii no mladá už nie som, skôr by som to nazvala stredný vek😉12-tky som nikdy nerobila, takže netuším, fyzicky najnáročnejšia by bola tá práca čašníčky tá tam musí 12hodín behať hore-dole...zase tam mi majiteľka povedala že zo začiatku by som brala len telefonické objednávky na rozvoz a neskôr by som videla čo mi lepšie sadne....majiteľka tam bola veľmi milá a ústretová, len pochybujem že to budú len objednávky, určite aj pomoc v kuchyni, teda dať niečo do myšky, či nejaké pomocné práce popri tých objednávkach...viem že ideálne nie je nič, preto vyberám z ponúk čo mi prídu...

judar
23. apr 2021

Casnicka je fajn ak nemas problem s chodzou 🙂 istym sposobom aj zdravou prospesna praca ale co sa tyka opatrovania tak jedine asi v Rakusku rovnako ako aj chyzna..a pumpa?...no neviem poznam ludi co tam robia za 500-600€ s kvalifikaciou ucitelov