Ktorú prácu by ste si vybrali?

9. sep 2024

Ahojte, mám aktuálne možnosť vybrať si
1. Pomocná vychovávateľka
-špeciálna základná škola
-pracovný čas 10:00 až 17 :00
- vzdialenosť 15 km
- plat "aj na to, že je to školstvo", mizerné

2. Pedagogický asistent
- základná škola
- pracovný čas ako pedagóg
- vzdialenosť 35 km
- plat lepší ako pri možnosti číslo 1

Na č.1 sa mi páči, že to mám bližšie k domu a nemusím skoro vstávať (ale som aj neskôr doma). Čo sa mi nepáči je, že nemám možnosť sa posúvať, keďže som nepedagogický zamestnanec. Najprv si musím spraviť nadstavbu alebo VŠ (takže rok len tak čakať a potom ešte 2/3 roky) aby som sa vôbec stala pedagogickým zamestnancom. V možnosti č.2 už som od začiatku ako pedagogický zamestnanec, len musím spraviť školu (čo by som chcela tak či tak).

aeruginosa
9. sep 2024

2.

kuko55
9. sep 2024

2.
Špeciálne školy budú postupne rušiť.

deti95060810
9. sep 2024

1 ... a popritom hľadať iné...
cestovať 35 km by sa mi nechcelo...

marcellka32
9. sep 2024

@kuko55 odkiaľ máš túto informáciu? Ďakujem

ankare
9. sep 2024

@kuko55 to máš odkiaľ? Špeciálne školy sa asi premenujú na základné školy, ale neviem o Tom,že ich budu rusit.

ankare
9. sep 2024

Asi 2.

elca13
9. sep 2024

@kuko55 ja robím v špeciálnej škole a o tom, že by nás mali rušiť nič neviem. Práve naopak každý rok máme stále viac detí a žiakov, lebo máme aj materskú školu, základnú školu aj praktickú školu, čiže deti od 3 do 20 rokov.

monicazbb
9. sep 2024

2.

kuko55
9. sep 2024

Tak bodaj sa mýlim a nezrusia ich...🙏
Ja nevravím, že ich zrušia zajtra....ale tie trendy sú jasné, inklúzia🫤, pribúdanie deti z vylúčených komunit, pribudanie diagnoz, všetko ide cez integráciu na ZS, mnoho rodičov si vyberie radšej tuto možnosť a keby to nestačilo- financie, financie.....platiť budovy, kúriť to, atď....nebudem prekvapená keď sa pomaly postupne porušia....

miskajerry
9. sep 2024

ja tiež robím v špeciálnej škole a neviem o tom, že by nás rušili, to sa už dávno vravelo. U nás robia pomocné vychovávatelky od 7 do 15, stačí im hocijaka stredna skola, maturita a nemusia si dorábať žiadnu školu, plat maju 850 eur

11bodka11
9. sep 2024

Ani jedno. Robit od 10 do 17 to je zabity cely den. A ta 2 tiez nie. 35km je strasne vela

momoika
9. sep 2024

@kuko55 Ako že budú rušit?

mimka1402
9. sep 2024

@kuko55 reálna inklúzia na Slovensku nie je, ver mi. Mam preskakane veľa týchto zariadení a škôl. Realizácia inklúzie padne, keďže to nefunguje vôbec a deti majú a očividne to má horší dopad než ame si mysleli. Slovensko ani pedagógovia nie sú na to absolútne pripravení aby fungovala inklúzia.

3petka
9. sep 2024

Určite 2. V špeciálnej škole sa určite viac namakáš s tými deťmi a ešte k tomu za horší plat. 35km nie je tak veľa

nikaeli
9. sep 2024

Tiež učím v špecke a ten nárast detí s PAS, či VNP je neskutočný. Uvažuje sa nad zrušením variantu A. Ale deti s ťažkým postihnutím, ktoré sú plienkované, kŕmené, nehovoriace, imobilné na úrovni sotva ročného dieťatka určite na bežnú ZŠ nepôjdu. Zas si nenahovárajme nejakú inklúziu. My, čo do toho vidíme viac, než sa verejnosť dopočuje v správach, o tom vieme svoje.

Ja by som ti poradila 2. Máme na škole aj pomocné vych., aj pg asistentky a ich náplň práce sa odlišuje. Tiež platové zaradenie a počet dní dovolenky, keďže pom.vych. je nepedagogický zamestnanec.

patus_2
9. sep 2024

@11bodka11 35 km nieje strašne veľa, ak má auto za pol hodinku je tam. Bežne ľudia cestujú aj dvojnásobok, ak sú z malých odľahlejších dedín.

michaela329
9. sep 2024

2. - špeciálne sú náročné.

colsami
9. sep 2024

@11bodka11 35 km vobec nemusi byt "strasne vela".
Dochadzala som denne par rokov presne 35km, okrem par ulic v jednom aj druhom meste to bolo cele dialnicou. Za 24min som bola v praci. Co je teda ovela rychlejsie ako vacsina ludi co robi a byva iba vramci BA, kym sa do tej prace dostanu 🙃
A naopak su useky kde 35km ides aj hodinu. To uz je vela, zabite 2h denne dochadzanim za pracou slabo ohodnotenou.

11bodka11
9. sep 2024

@colsami chapem. Ked to porovnas so zapchou v BA. My mame do mesta od nas 3km cize pre mna je 35 extrem