Kto učí na cirkevnej škole a je rozvedený?

12. aug 2023

Ahojte, je tu niekto, kto učí na cirkevnej škole a je rozvedený?

minenkak
12. aug 2023

Poznám takú zástupkyňu školy

mb2021
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
spadnutaslivka
12. aug 2023

možno na evanjelickej... ale na katolíckej treba spĺňať určité okolnosti a k nim patrí aj usporiadaný (manželský) život a pokiaľ viem, tak rozvod k tomu nepatrí. Ale možno, ak boli nejaké špeci okolnosti... ale o takom neviem.

joesvk
12. aug 2023

Rozvedený podľa mña byť môžeš ,len už nemôžeš mať nový vzťah

ukulela
12. aug 2023

@mb2021 on ma sobas anulovany. Co je pre nich ok.

mb2021
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
peter0123
12. aug 2023

Kamarátka učila roky na cirkevnej (evanjelickej)

miriam_s
12. aug 2023

Závisí to aj od mentálneho nastavenia na danej škole, na niektorej je to veľký problém, viem o učiteľke čo musela odísť lebo sa rozvádzala kvôli týraniu manželom, inde je ok aj slobodná mamička ako učiteľka, dokonca aj učiteľka evanjelicka na katolíckej škole…

luccija
12. aug 2023

@miriam_s chuďa nielen, že mala hajzla muža ešte musela odísť z práce.To je chore.

breznica
12. aug 2023

@spadnutaslivka ja takého poznám a viem že niečo museli riešiť na biskupskom úrade

nevenka
12. aug 2023

@joesvk podla mna tiez toto. Pretoze rozvedeny moze chodit aj na svate prijimanie, ale musi byt klasika vyspovedany a nesmie mat iny vztah.

nevenka
12. aug 2023

@peter0123 u evanjelikov nie je manzelstvo sviatost, takze ani rozvod nie je nic strasne ...

ukulela
12. aug 2023

@mb2021 dohladas to ma webe. Dost sa o tom pisalo. Ja ho neobhajujem. Ale co sa tyka cirkevneho prava, je to ok a mohol sa 2x sobasit v kostole.

peter0123
12. aug 2023

@nevenka otázka bola či učí niekto na cirkevnej škole, ona učila, a ev.škola je cirkevná nie?

mb2021
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
nevenka
12. aug 2023

@peter0123 ano, ale usudzujem z otazky, ze ide o katolicku skolu, kedze je problem s tym, ze je clovek rozvedeny. Len pisem, ze je asi rozdiel, ci evanjelicla alebo katolicka cirkevna...🤷‍♀️

catherinah
12. aug 2023

Poznam riaditelku cirkevnej katolickej skoly a je rozvedena.