Kritika v práci - myslím zložito

tinuskaaaa
16. jan 2021

Ahojte.

Čo by ste si mysleli keby vám kolega v práci povedal, že pri svojej práci rozmýšľam strašne zložito? Ide o to, že som tam medzi tromi chlapmi jediná žena a neviem, čo si mám o tom myslieť. Bolo mi to vyčítané už veľa krát a dosť sme sa už kvôli tomu pohádali. Nakoľko mám pocit, že majú problém, že uvažujem inak ako uvažuje chlap, no proste ženským rozumom.

Úplne ma dorazilo, keď mi povedali, že aj svoje maily štylizujem strašne zložito. Pritom keď som čítala ich maily, tiež by som im niečo v nich pomenila a napísala inač. Myslím, že každý email sa dá napísať x spôsobmi a záleží to na každého osobnosti ako sa vyjadruje.
A tiež, im vadí, že si dovoľujem pri svojej práci kalkulovať dopredu. Vadí im, ak urobím niečo navyše alebo lepšie ako oni. Celkovo kritizujú môj prístup k práci a to ako ju vykonávam.

A popri tomuto všetkom s finálnym výsledkom mojej práce problém nemajú.
Pričom aj od zákazníkov alebo od iných ľudí z rovnakej pracovnej oblasti dostávam chválu, že mám prácu vykonanú veľmi pekne.

Neviem čo si mám o tom myslieť .....

0silvia0
16. jan 2021

@tinuskaaaa ja by som si nemyslela nic. Podotkla by som, ze na vysledku prace druh logiky nema ziadny vplyv a dalej by som ich reci neriesila. Ak si so svojou pracou spokojna, stoj si za svojim.

deti95060810
16. jan 2021

závisť, ješitnosť....
tiež som takých stretla...

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mamutka
16. jan 2021

To je zvláštne, robím v mužskom kolektíve, cítim sa tam veľmi dobre, žiadne takéto divne reči, skôr kopa srandy. Myslím, že ženský kolektív je oveľa komplikovanejši, často až zlý, zažila som. Príde mi divne, ze sú takí. Bud majú ozaj riadne komplexy, alebo možno naozaj mrhas časom a energiou, keď vnasas vedu do bežných pracovných veci. Lenže ak máš všetko čo treba hotové, mali by to rešpektovať a nespravat sa voči tebe tak hrubo. Ale ako píšem, neviem si to predstaviť vôbec, mam našťastie na kolegov šťastie.

0silvia0
16. jan 2021

@mamutka ja by som neselektovala, ze muzsky kolektiv je ok a zensky komplikovany. Je to o ludoch, nie o zenach ci muzoch. Roky robim v zenskom kolektive a nikdy som nemala problem. Do intrig sa zatiahnut nedam a tie, ktore su mi blizsie si pomahame a vychadzame. Pritom k nam pribudol muzsky kolega a to je drbna, intrigan a rozvracac kolektivu.

mamutka
16. jan 2021

@0silvia0 myslím to v globále, zažila som kolegov, ktori fakt nič moc a samozrejme baby, ktoré sú skvelé. Ale mam skúsenosť, že u báb bežné zabomysie vojny, kto sa s kým nebaví a nebav sa s ňou ani ty... Chlapi si skôr povedia veci hneď a ďalej sa funguje. Až na výnimky pravdaže. Autorka ma hold smolu na kolektív. Just by som asi išla štýlom "tak sa chlapci učte ako sa to ma robiť a pri prebytočnej kritike vypínam odposluchy, vďaka za pochop, páni"

loginexistuje
16. jan 2021

mozno ti len chceli naznacit ze mas pisat minimalne v internom stylu jasne strucne co od koho ocakavas termin sucinnost a pod
my tiez mame kolegu ale chlapa pise maily liebesbriefy a niekde tam zasmodrcha co vlasne chce sorry pri 150+ novych mailoch denne to studovat nebudeme ze co chce samozrejme ked piseme na najvyssie sefstvo alebo zakaznikovi tak je to ine
skus to vziat ako spatnu vazbu co ti povedali

uprimnedievca
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
tinuskaaaa
autor
16. jan 2021

Možno by ma to tak netrápilo, keby mi to nebolo vyčítané s hnevom od nich.

uprimnedievca
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
0silvia0
16. jan 2021

@tinuskaaaa kasli na nich, povedz, ze tak jednoducho ako oni nevies rozmyslat, tak nech si zvykaju...

tinuskaaaa
autor
16. jan 2021

@0silvia0 asi máš pravdu zbytočne dramatizujem a beriem si to príliš k srdcu tie ich narážky

ivanizna
16. jan 2021

@tinuskaaaa Bóže, tí chlapi.... 😁 Ale čo že sú nechápaví? Tak si žena, si iná, prácu máš odvedenú dobre, aj s pochvalou. Povedz im, že keď chcú rešpekt pre pánske záležitosti, musia aj oni rešpektovať teba. Nie sme robení cez kopirák, a v tom to tkvie, tak to má byť a je to dobré, takže sa s tým musia zmieriť a pristupovať k tebe profesionálne, nie detinsky. Tie maily im skráť, nech sú šťastní, inak to absolútne nerieš. Alebo aj ty im daj niekedy konštruktívny feedback, niečo, čo im až tak nejde, za to tebe na výbornú 😉 nech skrotnú trochu

andreatytler
17. jan 2021

@tinuskaaaa
Musis pri praci s nimi casto a uzko spolupracovat? Musite spolu riesit nejaky problem? Nedalo by sa ti ze s nimi prestanes rozpravat a len si urobis svoju pracu? Ak ta kritizuju ze rozmyslas zlozito, tak to je cista zavist a zloba. Kazdy clovek si moze rozmyslat ako chce. Druhych ludi je do toho nic. Su to len myslienky v tvojej hlave a tie im nemaju co vadit. Ak je sef a zakaznici s tvojou pracou spokojni, je uplne jedno akymi myslienkovymi procesmi si sa k tomu dopracovala. S tym by som isla na personalne oddelenie lebo to moze byt kludne sexisticka sikana. Ale najskor si zapisuj aspon niekolko takych pripadov ze presne co sa stalo a co ti povedali aby si to mala podlozene.

E-maily na druhej strane je nutne pisat co najjednoduhsie. Mail je rychlokomunikacia a ta musi byt jednoducha a prehladna. To je pravidlo... nam to doslova prikazuje vedenie firmy. Vzdy ked napisem mail, tak si ho pred poslanim precitam a vyhodim veci ktore nemusia byt. Pisem vela v odsekoch s maximalne 1-2 vetami.

miro1360
17. jan 2021

@tinuskaaaa
>> A tiež, im vadí, že si dovoľujem pri svojej práci kalkulovať dopredu. Vadí im, ak urobím niečo navyše alebo lepšie ako oni. <<
Čo ak im prekáža, že si lepšia ako oni a nevedia to racionálne spracovať.
Ja keď som bol počas strednej školy na praxi v jednej firme medzi babami, tak prvý týždeň bol parádny. Kalkulovali v excelu, nemali to vôbec automatizované a tie isté úkony dookola opakovali. Ja som si prácu zjednodušil a za pol hodinky som mal hotové to čo oni robili celý deň :D Chceli až ich to naučím tak som ich len naučil robiť v mojich šablonach. Sa im páčilo že som im uľahčil prácu a kdečo im zjednodušil. Šéfka si všimla šikovnosť a po týždni ma začala "vychvaľovať". To tie baby nejak zobralo a začali sa cítiť dotknuto a správať sa urazene. Iste preto, že oni takú pochvalu nedostali a po týždni ju dostal niekto cudzí, kto tam prišiel na 2 týždne :D Tie baby sa začali reálne báť o miesto a v ten posledný týždeň som sa ich snažil upokojiť, že moje ciele sú iné a do tej firmy nazad neprídem, že som tam iba kvôli povinnej praxi :D
... vtedy som si uvedomil, že ak chcem vychádzať s kolektívom za dobre na "úkolovej" práci, nemôžem produkovať lepšie výsledky ako ten kolektív, ale stačí plniť normu, akékoľvek veci navyše budú kolektív dráždiť viac ako nedokončená práca :D
... ak robím na časti úkolu, ktorý po mne bude používať kolektív, budem ten úkol robiť štandardným spôsobom ako je kolektív zvyknutý - bez zmien, akékoľvek vybočenie naruší harmóniu kolektívu
... ak robím na samostatnom úkole, ktorý sa kolektívu netýka (alebo sa hľadá nové riešenie), vtedy mám otvorenú možnosť ponúknuť vlastné riešenia

tinuskaaaa
autor
17. jan 2021

@miro1360 áno v tomto máš pravdu, že sa snažím robiť niektoré veci nadštandard pričom oni robia len nutné minimum. Každý inak robí sam na svojom projekte, ale často krát si navzájom vidíme do rozrobenej roboty. Čo som si všimla, že ak urobí niečo navyše alebo lepšie kolega, samozrejme chlap, z druhého oddelenia a príde sa " pochváliť " narážky nemajú, zato, ak si ja dovolím niečo pridať alebo vylepšiť, dostávam pucung, že načo s tým strácam čas, že je to zbytočné a len si pridávam robotu.
Asi mám " šťastie" na kolegu, čo sa cíti pri mne menejcenne. Pričom ja som ho nikdy netlačila do toho, aby tiež vylepšoval svoju robotu, ani nijak nenaznačovala, aby robil inak.

zuzanka.zuzu
17. jan 2021

ja som dostala rovnakú výtku čo sa mailov týka a prispôsobila som sa (píšem stručnejšie a jednoduchšie) - a vieš čo zlé sa mi stalo? NIČ 😀 akurát menej píšem a menej rozmýšľam, na niektoré správy dokonca ani neodpovedám 😎

dostali sme novú kolegyňu, robí to isté čo som robila ja... ona sa neprispôsobila, teraz sa ju snažia vyštvať lebo ona je taký "pracovitý iniciatívny typ" a "my závidíme, aká je ona šikovná" - ale vieš čo sa stane? ona tam neprežije (nepredpovedám, len usudzujem)

takže ti poviem len jedno - iniciatívny blbec horšie než triedny nepriateľ 😉

mackar3p
17. jan 2021

@tinuskaaaa Ahoj,závidia ty,že máš na viac a boja sa,že ich zhodíš dolu.Viem,očom hovorím,u nás je prevaha 5báb a 1chlap.Prajem ti veľa úspechov nezdávaj sa❤

taga
17. jan 2021

@tinuskaaaa 1. Maily, ktore pises aim sa zdaju prilis zlozite,su urcene aj im? Ak ano, skusila by som zjednodusit formy, ak nie a su urcene len klientom, slušne by som kolegom vysvetlila, ze ich sa to netyka a nech ti nefusuju do roboty.

2. Co na tvoju pracu hovori sef? Vycita ti nieco? Ak nie, preco si pripustas vycitky kolegov? Treba im povedat, ze sef a klientisu s tebou spokojni a tym ujoncit diskusiu.

tinuskaaaa
autor
17. jan 2021

@taga keď oni to nevedia prekusnuť a aj keď sme sa už na túto tému viac krát pochytili, stále mi to vyhadzujú na oči a snažia sa ma dať " do laty " a to mi vadí, že to nevedia nechať tak. A tie maily nie sú pre nich ale pre klientov. No nič ..... budem musieť dať znova reč s nimi a tentoraz iným spôsobom.

loginexistuje
17. jan 2021

@tinuskaaaa ak si presvedcena o svojej pravde ries to so sefom nesla by som do konflitu s kolegom kedze vidis sama ze to k nicomu neviedlo
ale uvidis moze to skoncit vselijako

taga
17. jan 2021

@tinuskaaaa presne ako hovori
@loginexistuje nechod do konfliktu, nenechaj sa vyprovokovat, mozno tym nieco sleduju, tak im neskoc na lep.
Citala som raz taku dobru radu, ked niekto dookola riesi to iste.. treba povedat, o tomto sme sa uz rozpravali, moj nazor sa nezmenil, nebudem pokracovat v tejto diskusii.. a odist. Koniec, zhasla fajka. Nemaju 3 roky aby si riesila stale dookola, ked sa ich to vobec netyka

eeffka
17. jan 2021

@tinuskaaaa neviem kde je presne pravda, ale mne tiez najviac vyhovuje komunikacia, posli toto tamto, a odpovedam OK.
Mam tiez kolegu aj kolegyne co travia svoj pracovny cas vytvaranim vaty. Ak ma mejl viac ako 10viet je to vela, denne mam okolo 60mejlov a na vacsinu odpovedam interne ano/nie/ok/ o 14.00/10e za kus
Skus porozmyslat ci naozaj ludi neobtazujes. A co sa tyka nadprace... co dneska navyse... zajtra norma... 😉

teleskop
22. jan 2021

@tinuskaaaa nevies co si mysliet, hovori ti nieco sikana v praci? Zazila som to v jednom muzskom kolektive, zavolala som si chalanov k stolu povedala som ze sa to dozvie nadriadeny aspravim vsetko aby sli oni a nie ja...potom to prestalo

luciannka83
2. feb 2021

Mas svojho nadriadeneho, ktory ma pravo ta hodnotit a pofavat ti spatnu vazbu. Kolegou mozes mat u ritky, co si myslia. Za mna je uzasne mysliet krok do predu. A toto im vadi asi.

nafka0483
2. feb 2021

@tinuskaaaa Kolegovia su ti nadriadeni? Ak nie, tak ich neries, svoju pracu si robis a ak to nie je tak, ze oni nadvazuju na tvoje podklady, ktore pises zbytocne zlozito a oni im nerozumeju a kvoli tomu maju skomplikovanu svoju pracu, tak s nimi nemas co riesit. Su to kolegovia, nech si robia svoju pracu, ty si rob svoju. Ak by to bolo vycitka od nadriadeneho, tak ok, riesim, ale takto co sa kolega stara do toho ako ty plnis zverene ulohy? Ty zas kontrolujes akoym sposobm ich plni on?