Kráti sa mi dovolenka, keď som bola 5,5 mesiaca na pandemickej OČR?

soonka
6. okt 2020

Ahojte.
Poprosím o info ak niekto vie.
Keď som bola 5,5 mesiaca na pandemickej očr kráti sa mi dovolenka? Alebo vôbec nemám nárok ? Ako to je ? Ďakujem

lubka73
6. okt 2020

§ 109
Krátenie dovolenky
(1) Zamestnancovi, ktorý splnil podmienku odpracovania aspoň 60 dní v kalendárnom roku, za ktorý sa dovolenka poskytuje, môže zamestnávateľ krátiť dovolenku za prvých 100 zameškaných pracovných dní o jednu dvanástinu a za každých ďalších 21 zameškaných pracovných dní rovnako o jednu dvanástinu, ak v tomto kalendárnom roku nepracoval z dôvodu
https://www.profesia.sk/kariera-v-kocke/legisla...

soonka
autor
6. okt 2020

@lubka73
Ja som asi nechapava. No z tohoto som sa nedocitala či sa mi skrátila aj keď som bola na pandemickej očr.

veronikaszabova
6. okt 2020

@soonka je jedno, ci obycajna OCR, ci pandemicka.
Ak bude chciet, dovolenku ti bude kratit

soonka
autor
6. okt 2020

@veronikaszabova
A to od čoho závisí či chce alebo nechce krátiť ? To si môže každý spraviť ako chce ?

veronikaszabova
6. okt 2020

@ivkazba - ta ti to vysvetli

lubka73
6. okt 2020

mas tam pisane ze moze, cize je to na nom, kedze si bola doma viac ako 100 dni

kika831
6. okt 2020

@soonka podla mna ziadna ocr nema nic spolocne s kratenim dovolenky. Aspon som sa o tom nikde nedocitala.

veronikaszabova
6. okt 2020

@kika831 ale ma. Su to neodpracovane dni, nemas preco za ne dostat dovolenku.

lubka73
6. okt 2020

@kika831 staci si dat do googlu kratenie dovolenky a docitas sa dost, je toho vela
https://www.relia.sk/Article.aspx?ID=339

ivkazba
6. okt 2020

@kika831 dočítaš sa o tom v Zákonníku práce, kde o tom hovorí §109

@soonka už ti to lubka aj veronika vysvetlili, ak si v práci zameškala viac ako 100 dní, kráti sa ti dovolenka a následne sa kráti za každých ďalších 21 dní. Ak si bola na očr 5,5 mesiaca, to je približne okolo 115-118 pracovných dní, čiže sa ti kráti dovolenka o jednu dvánastinu, ak by si mala vymeškaných 121 dní, krátila by sa ti o dve dvanástiny. A čo sa týka toho, či si môže spraviť kto chce čo chce... zamestnávateľ má právo ti dovolenku v tomto prípade krátiť. Je na jeho dobrej vôli, ak by tak neurobil.