Krach firmy počas rodičovskej

stanushka10
15. nov 2016

Ahojte, chcem vás poprosiť o radu. Som na rodičovskej s 20 mesačnou dcérou. pred tým som bola 3 roky zamestná na TPP. Teraz som sa však náhodou od bývalých kolegýň dozvedela, že firma skrachovala. Zamestnanci, ktorí pracovali, dostali od starého zamestnávateľa výpoveď a nový zamestnávateľ všetkých prijal nanovo( firma je franchíza). 3 baby sme na materskej. obom už prišla výpoveď poštou asi aj mesiac dozadu. mne však nie. viem o celej situácii len náhodou. problém je, že som znova tehotná a neviem, čo mám teraz robiť. budem mať vôbec nárok na materskú? a mám sa niekde hlásiť? riešiť to vôbec, keď prakticky o tom ani nemám vedieť, nehovorím o tom, že všetci zamestnanci vrátane mňa majú nárok na odstupné a jasne, že ho nikto nedostal...díky za rady

evittam
15. nov 2016

@stanushka10 Ak ti neprišla žiadna výpoveď a ani nič iné tak si stále zamestnanec. Alebo sa skús ešte informovať na SP či ťa náhodou zamestnávateľ neodhlásil - ale neviem či ti takú informáciu poskytnú. Proste zamestnávateľ je povinný ťa informovať o zmenách a aj o výpovedi...... A pokiaľ by ti aj dal výpoveď z organizačných dôvodov a ty si u neho pracovala 3 roky tak ti patrí odstupné podľa zákonníka práce - a nie, že "jasné, že ho nikto nedostal".....

stanushka10
autor
15. nov 2016

@evittam dakujem za odpoved. skusim sa na to informovat. s tym odstupnym tiez urcite budem nieco iresit, ale zatial nemam nic v ruke ( vypoved). ale viem, ze ostatny kolegovci to riesia cez pravnikov uz nejaky tyzden, ale byvali sef si neprebera zasielky a zatial nic nedosiahli....

tajomna21
15. nov 2016

@stanushka10 ono pokial je nova firma pravnym nastupcom starej firmy, tak nemaju narok na odstupne ...
over si, ci ta neodhlasili zo socialky, resp. u koho si evidovana ... ono pokial sa firma rusi, je mozne dat vypoved aj pocas RD,MD samozrejme s narokom na odstupne ... ak ti vypoved nebola dorucena, a si nahlasena, tak sa pre teba nic nemeni ....