Koniec rodičovskej a výpoveď

alietam
21. nov 2014

ahojte baby som zamestnana od roku 2001 od roku 2009 som na materskej dovolenke a ta trva do polky decembra.v juni som sa pytata ci ma zoberu naspet ale to som vedela ze povedia ze ma caka vypoved lebo pobocku kde som robila tak zrusili.Pred tyzdnom som posielala do firmy papier ze sa vraciam do prace .Bola som u kolegyni papier nafaxovat veducemu a na personalne a kolegyna mi vravi ze od 1 januara dava vypoved ze mozno ma tam daju lebo ze chce aj dovolenku akurat odvtedy co mam ja nastupi do prace.Ale hacik je v tom ze uz dalsie dve kolegyne mi povedali ze na to miesto uz ma svojho cloveka a so mnou nerataju ale potom mi volala jedna z nich ze ma dali od decembra uz na dochadzku.Je pravda ze ja sa tam moc nehccem vratit kvoli zlej pracovnej dobe od 8 do 20 tej kratky dlhy tyzden.A zatial ma nikto neinformoval ze ci ma beru alebo nie nikto mi z prace nevolal a tam by sa mi zislo ak sa vratim tak ma zaskolit lebo maju dake novinky ktore vtedy neboli ked som tam este pracovala.Mam strach ze ma chcu obabrat o odstupne a vlatsne kolko mam narok na odstupne?oni mi povedali ze dva kamsoka povedla ze ma narok na tri mesiace odstupne .Chcem aj dovcu aspon na jeden den a by som mala aspon daku podporu prosim ako sa ma z toho vymotat hlavne aby ma neobabrali o to odstupne

maslenka47
21. nov 2014

Ci ta preradia na inu poziciu ti tu na internete tazko niekto povie. Preco sa proste neporozpravas s tvojim sefom? Pracovnu dobu si mala taku aj predtym, alebo je to novinka? Ak si tak pracovala aj predtym, tak potom ti v tomto nemusia robit ustupky. Cim skor si zajdi na firmu a DOHODNI sa.

alietam
autor
21. nov 2014

firma sidli v Ba a ja som v ZH predtym som mala inu pracovnu dobu od 9 do 20 tej ale som sa striedala s kolegynou na doobeda a poobede len mne sa hlavne jedna ci je daky zakon o tom odstupnom ci mam narok na dva alebo tri mesiace alebo ci ma mozu dako on pripravit nemaju ma kde dat lebo ostatne pobocky su obsadene len tato jedna odchadza ale ze vraj tam uz maju dakoho svojho dosadeneho @maslenka47

lenocka1985
23. nov 2014

@alietam nárok na dostupné závisí od odpracovaných rokov a záleží aj na vypovedi.....na akej sa dohodnete....

alietam
autor
23. nov 2014

@lenocka1985 mam 7 rokov odpracovanych a 6 rokov som na rodicovskej .No este mi nevolali a neviem ako sa mam s ni mi praveze dohodnut aby som mala to odstupne .Bojim sa ze ma on pripravia ze daco zakomponuju do vypovede a kedze ja ako laik netusim ako to ma vyzerat taka vypoved vhodna hlavne pre mna 🙂

lenocka1985
23. nov 2014

Ak vás prepustia z dôvodu zrušenia pracovného miesta a neponúkne náhradné.....záleží prečo vás chcú prepustit

lenocka1985
23. nov 2014

@alietam. ....najprv treba zistiť aký dôvod chcú uviest

alietam
autor
24. nov 2014

@lenocka1985 ked som sa pytala v juli na pracovne miesto tak ze ma nemaju kde zaradit lebo moju pobocku zrusili a teraz ked som sa pytala tak mi odpvedla ze nevie co so mnou a o 3 tyzdne by som mala nastupit 😒

lenocka1985
24. nov 2014

@alietam takže takto.... môžu vám ponúknuť iné prac. miesto... ak vas nemajú kde preradiť ( s preradením nemusíte súhlasiť) tak vám môžu ponúknuť tieto možnosti:
- výpoved zo strany zamestnávateľa - výpovedná doba začína plynúť až mesiac po nastupe do práce a výpovedná doba je 3 mesiace + odstupné vo výške 3 priemerných mesačných platov.... v skratke ... od decembra nastúpite ( to je jeden plat) od januára vám začne plynúť 3 mesačná výpovedná lehota ( 3 platy) + 3 mesačné odstupné.... spolu to je 7 platov.... nezabúdajte že počas materskej máte nárok na riadnu dovolenku.... ak vás nemajú kam umiestniť sedíte doma ( prekážka zo strany zamestnávateľa) a plynie vám výpovedná doba a idú vám normálne platy
- výpoved dohodou - pracovný pomer vám končí okamžite .... bez výpovednej doby.... a máte nárok na odstupné vo výške 4 priemerných mesačných platov
podľa tohto zákona si to môžete pozrieť - § 63 ods. 1 písm. b
dúfam že som to napísala zrozumiteľne...

alietam
autor
13. dec 2014

@lenocka1985 tak idem informovat ako som dopalda volali mi z prace ze mi mozu ponuknut pracu na inej prevdazke ktora je 12 hodinova kratky dlhy tyzden .Pytala som sa na preradenie na inu pobocku s inou pracovnou dobou ze nie neda sa Vravela ze ma caka 4 mesacne odstupne zrazu o tyzden na to mi volala ze narok na odstupne nemam lebo som pracu odmietla ze dovolenku mi preplatia popritom som jej vravela ze potrebujem aspon 2 dni dovolenky aby som mala podporu nezamestnanosti ze nie nedaju preplatia vsetku.Tak som im povedala ze teda nastupujem kedze mi nevedia v nicom ustupit tak zrazu mam do konca roka dovolenku ale stym ze deti si nemozem ist vyzdvihnut do skolky a ani ich nemozem mat u seba v praci tak neviem ci deti mebudu pred skolkou stat ked budem v praci.A dalej neviem co mar robit mne nevyhovuje ta pracovna doba rozmyslam tak ze k 31 januaru dam vypoved kedze aj tak mi nedaju odstupne ale aspon budem mat narok na podporu . 😒 bez deti zle s detmi este horsie fnuk v nicom mi nepolavili