Koniec pracovného pomeru a PN

1lucinka123
17. apr 2023

Ahojte potrebujem poradiť pracovný pomer mi konci na konci mesiaca. Mam zmluvu na dobu určitú. V tej firme som robila 1,5 roka,pred tym som pracovala 11rokov v jednej firme a prednastupom do tejto som bola 4mesiace nezamestnaná. Od štvrtka do konca mesiaca si budem čerpať dovolenku a 2 mája idem do nemocnice na operáciu a budem mat dlhšiu PN. A teraz neviem ci stačí keď nastúpim na PN od toho 2heho, alebo bude lepšie ak pôjdem na PN už ku koncu mesiaca?

lucka_ke
17. apr 2023

nemôžeš súčasne mať PN aj čerpať dovolenku, na PN môžeš nastúpiť do 7 dní od skončenia pracovného pomeru v ochrannej lehote

1lucinka123
autor
17. apr 2023

@lucka_ke to viem. Len ma napadlo ze ci by nebolo lepšie ísť o deň skôr na dovolenku a ten posledný deň začať s PN. Lebo neviem ako to bude keďže 1veho je sviatok a na PN môžem potom nastúpiť až od 2heho.za ten jeden deň si asi budem musieť doplatiť zdravotku?

lucka_ke
17. apr 2023

PN môže začať aj 1.5. však chorá si aj cez sviatky, ak by si začala PN ešte počas trvania pracovného pomeru tak akurát personalistke skomplikuješ veci, lebo 1 deň by ti ešte platil zamestnávateľ

1lucinka123
autor
17. apr 2023

@lucka_ke len 1veho mi nikto nevypise PNku keďže je sviatok a pochybujem, že v nemocnici mi budu ochotný vypísať od prvého keďže tam nastupujem 2 ráno. No nevadí asi to nechám tak ako to je a za ten jeden deň si budem musieť doplatiť zdravotku.

zalka
17. apr 2023

@1lucinka123 správne uvažuješ, PN ti môže obvodný vypísať aj piatok .. aby si nedoplácala za ten 1 den do ZP aj ked to nie je taká veľká položka robí to cca 3e