Koľko zarobíte, keď máte maturitu?

7. nov 2023

Ahojte, dievcata, kolko zarobite cisteho mesacne na plnom uväzku ak mate "iba" maturitu? Mozte napisat aj odvetvie, a pocet odrobenych rokov.
Ja robim na polovicny a chcem ist na cely, tak nech sa trochu orientujem. Vdaka

klarissa25
7. nov 2023

Co s tým má nemá maturita? Ja mam maturitu a to nemám žiadnu ucnovku. Robím v obchode na 140h mesačne a mam tak 980e..

avonladyba
7. nov 2023

To je dnes jedno, že nemáš vs. Hlavne sú jazyky, vodičák, čo vieš...

julia2002
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
klarissa25
7. nov 2023

@julia2002 a nie sú náhodou ucnovky aj 4rocne ? Resp 3+2? Ale to je jedno. Je jasné že nejde o to ci máš ci nemáš maturitu...je XY odvetvi kde môže pracovať aj ten co ma aj ten co nemá maturitu

petronelag
7. nov 2023

Záleží hlavne od toho, či je to napr. maturita z gymnázia alebo nejakej odbornej školy a aj od praxi.

julia2002
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
klarissa25
7. nov 2023

@julia2002 ôk až tak sa v tom nevyznám každopádne nič to nemení na mojom druhom komentáre....nejde o to ci ma ci nemá niekto maturitu

kiwi3
7. nov 2023

@julia2002 tak ja som chodila na 3+1. vela ludi islo robit maturitu, ale niektori skoncili len s vyucnym listom v 3. rocniku.

luccija
7. nov 2023

Nemá zmysel táto debata.Kamaratka má SS a robí v doprave a má 1400 netto, druhá 850 eur tiež spedicia.Ved vieš do akej firmy ides ako sa tam cca hýbu príjmy je to fakt od do veľký rozptyl

lindous
7. nov 2023

Viac zistíš ak popozeráš podobné pozície ako hľadáš na profesii 😊 lebo toto je naozaj veeeeeľmi všeobecné…

stanulienkat
7. nov 2023

To je úplne jedno, či máš maturitu, alebo vysokú školu, lebo mnohokrát vysokoškoláci zarobia menej, ako maturanti. Záleží od toho aká si šikovná, čo vieš ponúknuť, čo všetko vieš a ovládaš. Teraz vysokoškoláci bežne robia recepčné, administratívu... za 800 v čistom. Šikovný murár, alebo elektrikár s učnovkou zarobi aj 3000-4000€.
Ďalšia kamoška si urobila súkromnú vysokú školu v Nemecku a je viac nezamestnaná ako zamestnaná, lebo je dutá ako tágo a ta vysoká škola vôbec neodráža to, čo by mala vedieť.

mirkam3
7. nov 2023

Píšeš “ Ja robim na polovicny a chcem ist na cely, tak nech sa trochu orientujem..”. Meníš zamestnávateľa? Čo planujes/vies robit a v akom odvetvi? Alebo ostávaš v existujúcom zamestnaní len navysujes hodinový úväzok? V tom prípade je matematika pomerne jasná…

mima1608
7. nov 2023

Maturita alebo nematurita - nehrá to veľmi rolu. Ja som VŠ nedokončila a mala som kolegyňu, ktorá bola inžinierka. Obe sme robili administratívu na expedícii v pekárni. Plat cca 900 netto.

vulka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
7. nov 2023

Dakujem tym , ktore uviedli konkretne cisla a odbor.

henriettv
7. nov 2023

Praktická sestra nemocnica 750€ v čistom (3 roky dozadu)
Praktická sestra ambulancia-sukromnik 650€ v čistom + stravenky cca 80€
Aktuálne som na rodičovskej a dorábam VŠ

subartic
7. nov 2023

@avonladyba no jedno to veru nie je či máš alebo nemáš VS.