Koľko si vypýtať plat na pohovore?

13. jan 2022

Ahojte, obzeram sa po novej praci a oslovil ma jeden korporat. Pocas skoly som mala super vysledky, bola som na erazmoch, celkovo som v kolektive zvycajne vykonny makač . Po skole zatial pracujem dva roky v inom korporate vo financnictve. Teraz prisla tato ponuka. V inzerate davaju 1500 eur, ale ja by som chcela prestupit tak, aby to bolo perspektivne a oplatilo sa mi menit pracu. Myslite, ze bude drze vypytat si aj o niekolko stovak viac ? napr 1800 v hrubom? Priatel ma motivuje k tomu byt konecne sebavedoma a vediet si vypytat odmenu za pracu , ja som ale kus neista ci to nie je az smiesne pri mladom cloveku mat take velke oci. Na druhej strane vsetci aj tu pisu o tom, ako zarabaju velke prachy a ze tie cisla netto su bezne . Co by ste urobili?

cyberk
13. jan 2022

vobec to nie je smiesne, pokial si si vedoma, ze tvoje vedomosti a skusenosti su na takej urovni, (vies sa predat na pohovore) tak isto vypytaj tolko, vsak za 1500 by si nesla do tej roboty tak ci tak nie? 😉

domireb
13. jan 2022

Ja by som to podala tak,ako to píšeš. nástupný ok 1500, ale aby to bolo pre teba perspektívne, tak si predstavuješ ohodnotenie 1800. Povedať,že prečo si takú mzdu zaslúžiš a po nástupe vo firme môžu vidieť,či máš aj také výsledky.

anjelicek26
13. jan 2022

Ako pises - pocas skoly si bola makac, to hovori velky prd o tom, aky budes zamestnanec, cisty zivotopis (dva roky a prve zamestnanie je malicko) a pytat si +300e viac, ako ponukaju, no ja ti neviem. Povedat, ze plat je na zaciatok v poriadku a spytat sa, ze ci je moznost ( a v akom casovom horizonte) platovo vyssie je vhodnejsie podla mna... a pre pana never vsetkemu, co sa pise na internete, tieto platy na slovensku vobec nie su bezne, ani tych 1500... nic v zlom...

marca12
13. jan 2022

Vypytaj si viac. Ja som na kazdom pohovore bola zakriknuta,aj ked som si chcela pytat viac,vzdy som sa uspokojila s tym,co ponukali. Az teraz,ked som starsia a mam skusenosti,nehanbim sa povedat si a vypytat si. Sice stale som si nepytala taku sumu,s akou by som bola spokojna,ale uz sa aspon nebojim pytat si viac.

rude_baby
13. jan 2022

Pýtať si 1800e po 2 rokoch praxe?? Tak to si sebavedomá...

1andrea111
13. jan 2022

A koľko zarába teraz? Tak záleží aj od profesie. Napr. absolvent VŠ v IT môže mať pekný nástupný plat

iwesska
13. jan 2022

Za 2r. praxe je 1800€ riadna sleha. Aby si si zaroven aj nezavrela dvere. Ked uvadzaju 1500€ a pride niekto,kto s tym bude spokojny a este aj s vacsimi skusenostami,nemaju dovod dat tolko tebe.Este keby si pytala o 100 viac,no mozno by prizmurili oci,ale toto je vzhladom k praxi dost trufale.

janai1
13. jan 2022

Vypytaj si toľko koľko chceš 😉 keď ti tu baby napíšu že ony by to nespravili tak preto ty budeš robiť za nižší plat ako by si chcela?

syyykorka
13. jan 2022

Podla mna 2 rocna prax, je len absolvovana absolventska prax a ked niekde ponukaju 1500 tak tolko asi chcu dat. Ale ja by som sa spytala na odmeny, 13 plat a ako casto zvysuju plat.

Aby si sa sa svojou prehananou poziadavkou hned nevyšachovala. Ci myslis, ze ostatni uchadzaci nie su pre teba konkurencia a ty si fakt taka hviezda?

mamamasama
13. jan 2022

Ak nemáš čo stratiť a môžeš získať? Buď sebavedomá a určite skús.

cyberk
13. jan 2022

@anjelicek26 1500e v korporate je uplne bezne.
Ja som si tiez vypytala o 200e viac ked som tam sla, a to som len dokoncila VS s 0 prac. skusenostami a dali mi ho. Zalezi, ci sa vie predat ;)
@anonym o aky korporat ide? :D mozno ti zistim, aky tam je range, co sa tyka platov 🙂

anjelicek26
13. jan 2022

@cyberk Tak ja takato byt proste neviem, moja praca hovori sama za seba, za poslednych 5 rokov mi zvysili plat o 27%, ja by som to ani neriesila, len oni maju akosi strach v ociach o mna niekedy prijst 😅 Mne sa rataju ine veci, home office, flexibilny pracovny cas (kedykolvek pocas dna, aj od siestej rano a o desiatej vecer, ako mi to vyhovuje), kedykolvek prerusenie prace, ked potrebujem ist po deti... ked nemam dovolenku mozem si zobrat kedykolvek neplatene... jeden den robim menej a druhy viac... len na konci mesiaca to musi sediet... neni to len o peniazoch... ale jasne na pohovore uvidi...

zuzahajdulka
13. jan 2022

Pracovala som v personalnej agenture, predtym v korporate. Ano, kludne si mozes vypytat 1800 s dvoma rokmi praxe. Prinajhorsom budete mat z coho najst obojstranny kompromis. Ale pytaj sa aj na moznosti profesneho rastu, karierneho rastu. Nech vidia, ze maju pred sebou cielavedome dievca a nie "office plankton" za tisic netto.

pbra40
13. jan 2022

Jedna z moznostije,sa dohodnut na systeme 1500 teraz a 1700(napr) po skusobnej dobe. Myslim, ze je to fer pre obe strany. Samozrejme, nezabudbi, aby ti to dali pisomne do zmluvy

ankare
13. jan 2022

Ano,pýtaj si viac, si šikovná a mladá, keď si budeš ceniť samu seba, budú sa tak na Teba aj ostatní pozerať. Držím palce!

cyberk
13. jan 2022

@anjelicek26 mozno si si len na zaciatku malo vypytala, tak ti teraz kazdy rok musia zvysovat o vacsie %, aby to sedelo s priemerom, co tam maju ini ludia na rovnakej pozicii ... :D a vsetky tieto benefity su uplne bezne v korporate, takze to clovek uz berie ako automatiku, ked uz sa rozhodne pre korporat 😅
ale chapem no.. ja len vravim, ze clovek pokial sa vie predat, ma pytat viac lebo to s akym platom zacinas v korporate je dost dolezite pre buduce zvysovanie platu v danej sfere / alebo pre pripadny postup na iny department, kde je uroven vyssia 🙂

kaja01
13. jan 2022

Ak sa ti oplatí meniť prácu za 1 800€, pýtaj viac, keď ti viac nedajú nič sa nedeje, máš svoju prácu stále, ak máš meniť prácu, tak musíš ísť do lepšieho.

autor
13. jan 2022

@syyykorka uvedomujem si ze sa najdu aj skusenejsi a ze ich nie je na svete malo :D ide skor o to, ze ta firma ma oslovila sama. A ja inu pracu nutne nepotrebujem, ale ak mam prestupit, chcela by som aby som si financne prilepsila, preto neviem kolko pytat.

anjelicek26
13. jan 2022

@cyberk nene to si nemyslim, zarabam viac ako si zasluzim 😅 Ale je pravda, ze som uz davnejsie presla na manazersku poziciu s narokom na sluzobne auto a take veci, to som pred tym nemala...

marryen
13. jan 2022

Najprv by si mala ukázať čo dokážeš, až potom si pýtať viac. Ešte si nič nepredviedla a už pýtať navýšenie mi nepríde OK. Nepoviem, keby si mala neviem aké skúsenosti, ale dva roky praxe to je málo. Môže to na Teba vrhnúť svetko, že si " nenažraná " /prepáč za výraz " a povedia Ti dovidenia. 😉

kaia
13. jan 2022

Firma Ta oslovila, cize si Ta vytipovala. Je pochopitelne, ze clovek meni do lepsich podmienok.
Ak si nevyjednas podmienky na zaciatku, neskor sa Ti to len tazko podari…
Drzim palce a smelo do toho 🍀

nina255
13. jan 2022

ak súrne prácu nepotrebuješ, skús to risknúť si vypýtať viac, povieš na pohovore že ak máš meniť prácu tak by si chcela ísť do lepšieho možno sa ti pošťastí ak im budeš stáť za to...
ale zo skusenosti viem, že veľa krát ked človek na pohovore "prestreli" s platom a vypyta si o dosť viac ako je uvedené v inzeráte, tak aj keď by ho chceli vziať niekedy mu taký plat dať nemôžu a tym sa sam seba skompromituje...

ysseba
13. jan 2022

Samozrejme, že by som si vypýtala viac.
1) firma si ťa vytipovala, oslovila ťa sama, takže tvoje šance sú vysoké
2) keď idem meniť prácu v ktorej nie je nejaký zásadný problém, tak je jasné, že chcem mať nejaký benefit, väčšinou vyšší plat
3) keď idem predávať napr. mobil, tak dám vyššiu cenu, lebo predpokladám, že kupujúci bude chcieť zľavu. Tak predpokladám, že to aj opačne funguje. Že do inzerátu nenapíšu strop, čo môžu zamestnancovi ponúknuť, ale napíšu menej

Keď si vypýtaš viac a oni to neakceptujú, tak čo sa najhoršie stane? Ostaneš v terajšej práci. Preto keď v terajšej práci nie je nejaký zásadný problém pre ktorý by si musela urgent meniť prácu (napr. nejaká šikana alebo niečo iné neakceptovateľné), tak nemáš čo stratiť. Iné by bolo keby si bola nezamestnaná alebo potrebovala naozaj urgent zmeniť prácu, vtedy by som nevymýšľala a brala to čo ponúkajú v inzeráte. Ale takto nemáš čo stratiť. Veď sa opýtaj. Kto sa veľa pýta, veľa sa dozvie 😀

Držím palce nech to vyjde 🙂

ronic
13. jan 2022

V inzeratoch vacinou firmy uvazdaju minimalny plat na danu poziciu, cize bez problemov si pytaj viac, aj tak je to vec vyjednavania a firmy ti na pohovore ponuknu napr o stovku menej ako pytas…ja som tri roky po skole, mam plat o akom sa mi ani nesnivalo, a aj tak som sa dozvedela, ze som na moju poziciu pytala malo

beata_k
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
tncka
13. jan 2022

Podla mna ked ponukaju 1500tak to je strop. Ak vypytas 1800 bude to vyzerat trufalo a moznota nevezmu prave preto ze vela ziadas. Mozno pride niekto iny a bude spokojny s 1500😅 preco by to potom mali dat tebe?

anicka182
13. jan 2022

@tncka preco by to mali dat prave jej? Pretože oni sa jej ozvali, oni si ju vytipovali, oni ju chcu tak asi vedia preco. Podla mna nieje trufale si vypytat viac a je tam kopec priestoru na vyjednávanie z oboch stran ;)

baboobchod
13. jan 2022

@tncka naopak, plat v inzeráte je minimum, menej dať zo zákona nemôžu a keď rátajú s juniorom, tak dali od 1500 a keď príde senior, dajú viac…. z 1500 vypýtať 1800 je v pohode, niekde v strede sa stretnete. Ja mám o 700 € viac ako bolo v inzeráte 😂 autorka - vypytaj si tak, aby si bola spokojná. Inak práca nie je len o peniazoch, ale aj sebarealizácii, kolektíve, pohode, šéfovi… na to prídete vekom a skúsenosťami ☺️

iwesska
13. jan 2022

Takn nechapem tvoju otazku,ked ta sami oslovili a tebe sa zda 1500 malo,tak im rovno povedz za akych podmienok si ochotna nastupit. Ale to treba napisat hned na zaciatok diskusie,lebo to je dost podstatny rozdiel v akej situacii si.

luccija
13. jan 2022

@iwesska veď v prvej vete to píše🙂