Koľko si mám pýtať za upratovanie domácnosti?

alex_zalez
16. okt 2023

Ahojte! Je tu niekto, kto chodi upratovat domacnosti? Mam taku moznost a neviem kolko si pytat, skusenpsti mam śe nie na slovensku. Tam som di pytala 18-20€ na hodinu. Netusim ako sa to pohybuje tu

suzitok
16. okt 2023

Ahoj, mne sa neosvedčilo platiť na hodinu, lebo mi to zneužívali, flákali sa a naťahovali čas. Osvedčilo sa dohodnúť pevnú sumu za úkony, bez ohľadu na čas, za aký to urobí.

alex_zalez
autor
16. okt 2023

@suzitok cize napr kompletka vysavanie, prach, podlahy, kupelna, wc kuchyna, prezliekanie posteli pranie napr 40€ a extra prace ako napriklad zehlenie, deepcleaning skrinky z vnutra, umyvanie okien proste veci co sa berobievsju na tyzdennej baze za priplatok?

harley1205
16. okt 2023

Kamoška ma 4 izb.rodinny dom plati 45e pani ktora chodi 2x do tyzdna a to : povysava,poumyva, utrie prach, odlozi po detoch hracky,kupelna toaleta a ked chce nieco navyse tak doplaca- za okna ked umyva tak za jedno okno 5eur,zehlenie ma za 15e, a 20e doplaca za skrinky a kuchynu ked sa umyva...

suzitok
16. okt 2023

ano, presne tak...pevne stanovene, co ma v tej sume, plus co sa nerobilo bežne, tak bolo extra, napríklad tie okna, alebo kvety kompletne osprchovat atď.
A povedzme si úprimne, ak to nie je na hodinu platene, je snazivejsia a chce to mat cim skor, takze aj súkromie mas menej narusene, ked tam nemas niekoho pol dna...

luccija
16. okt 2023

@alex_zalez 40 eur sa pýta u nás v dedine za upratanie to, čo píšeš prach, umytie dlazok, kúpeľňa...za 2,5 - 3 hodiny to mala hotové, ale platil sa paušál, keď bude 5 h tak bude.Okna, žalúzie zvlast

majlo1234
16. okt 2023

My sme platili pani 15 eur/hodina za dlazky a kupelne(ale vsetko muselo byt spratane zo zeme

levandula7
16. okt 2023

u nás sa striedajú dve dámy, jedna berie 10€ na hodinu a druhá 11€. a robia taký základ - utrieť prach, povýsávať, pozmývať dlážky, umyjú kúpelne aj kuchyňu. neprezliekajú postele, neperú, nežehlia, to si robím sama 🐝

veselo_neveselo
16. okt 2023

My mame pani na 4 hodiny, a dohodneme sa vzdy, co uprace. Dlazky, kupelnu, kuchynu vzdy, a potom na co ostane cas, ci co treba. Ak sme mali hosti, zmyje hostovsku kupelnu aj izbu. Ak nie, netreba. Minule par okien zmyla, niekedy poprosim nech schodisko prejde pripravkom na drevo.
Nikdy nemame veci na zemi, a povrchy su tiez prazdne, tak nemusi nic odkladat ani prekladat, ale rovno moze upratovat.
Ak skonci skor, tak ide domov.

Celkovo ja ju prosim, nech upratuje v klude, nemusi mat stres, aj kavu jej spravim. Ide o to, aby aj ona bola spokojna, nemusi sa tu ustvat - ved vsetxi vieme, ako nam da zabrat 4hodinovka upratovania bez prestavky.

A teda ja som velmi vdacna za kazdu pomoc, velmi ocenujem zeny co toto robia, takze sa nesnazim ju "zmykat" do poslednej minuty.

alex_zalez
autor
16. okt 2023

Ja som zvykla upratovat vzdy na hodinovky, mala osm 13 domacnosti a cas som si prisposobovaa aby som mala medzi nimi co nakratsie prestupy. Napr taky stvrtok som idla na 3,5h k jednej a na 4 hned do domu vedla. Upratovala som aj dom 8h kde som polovicu casu nemala co robit. Ked som si dohodla sumu pevnu (v jednej domacnosti takto som mala) 80€ za upratanie 4i bytu tak mi dala tolko prace ze som tam stravila 9hodin. Kazdy tyzden chladnicka, vymena vsetkej postielnej bielnizne, 2 kupelne nenormalny bordel v kuchyni a kazdy tyzden jedno okno ktore boli teda obrovske. A este k tomu ruru drhnut kazdy tyzden. Preto mne vic vyhovuje hodinovka. Prvy den v novej domacnosti osm sa dohodla, ze uvidim kolko mi to bude trvat lebo nie vzdy sa da odhadnut a podla toho sme sa dohodli ze napr ok 4 hodiny to trva

drahomirrra
16. okt 2023

@alex_zalez Podla mna 15-20 na hodinu pytat pokojne mozes, uprstovanie je drina.

number19
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
drahomirrra
16. okt 2023

@number19 :D :D Ale ty jedna! :D :D :D

drahomirrra
16. okt 2023

autorka, UPRATOVANIE JE DRINA :D

number19
16. okt 2023

@drahomirrra 😝 Zmazane