Koľko sa reálne zarobí na hodinu na brigáde?

7. okt 2022

Ja len, ze kto niekde brigaduje, ze by ste mohli napisat kolko zarobite na hodinu a mohli by sme to porovnat, kde sa zarobi najlepsie. Asi je jedno ci ide o potravinovy alebo iny obchodny retazec, alebo ine miesta, tlaciarne, baliarne, logist. centra, vyrobne, sluzby... vsetko. Chcela by som si obcas privyrobit a samozrejme, pojdem radsej tam, kde mi to nielen vyhovuje, ale aj kde lepsie zaplatia. Dakujem.

kvet123ka
7. okt 2022

Najviac som vzdy zarobila. Na prome (ochutnavky, prezentácia nejakeho vyrobku na predajni) 7,8,9eur na hodinu
Nerobia to len študenti... Robia to ludia aj na dohodu ci zivnost 🙂

katrin69
7. okt 2022

Môj maximálny brigádny zárobok bol 2eurá a to som dostala peniaze na ruku na konci šichty. Ale bolo to niekoľko rokov dozadu.

lujziana44
7. okt 2022

@katrin69 Tak to muselo byť teda poriadne dávno, veď teraz to už takmer všade funguje tak (aspoň teda čo vidím v inzerátoch), že ponúkajú minimálne 4€ na hodinu.

zafir01
7. okt 2022

Vôbec to jedno nie je... Mala som brigádu, kde som bola platená od výkonu. Za 6 hodín čistej práce ( plus 2 hodiny cesta) som zarobila cca 100 eur. Chodila som tak popri práci raz za týždeň. Šlo o výsadbu stromčekov po kalamite.
V obchode za vykladanie tovaru ti dajú možno 3 eura za hodinu...
A popri strednej som každý druhý víkend pracovala v kuchyni.. Tam som mala taky fix... 1000 sk za deň. 20 rokov dozadu. Mala som aj zmluvu, ale tam bolo, že robím 4 hod denne.. Rpbila som pritom od 5 rána do 22 večera.. Spomínané 2 dní. Každý druhý víkend.

kvet123ka
7. okt 2022

Momentálne co sledujem je 5e/hod. Priemer. Zavisi od mesta kde si chces hladat robotu...

hsara99
7. okt 2022

Pokiaľ si komunikatívna odporúčam gastro 🙂 kým som bola brigádne (už som na tpp) som mala 4,5€/h ale na tringeltoch sme si vedeli zarobiť 20-50€/na deň na osobu cez týždeň, cez víkend viac

autor
7. okt 2022

@zafir01 Ako si prisla k takej paradnej brigade? To treba mat asi stastie prip. nejaky tip.

zafir01
7. okt 2022

Ani nie.. Takej práce je pomerne dosť .najma na dedinách. Stačí sa opýtať v miestnom urbare, alebo na mestských lesoch.. Podka toho v akej lokalite si. Stromčeky sa všade každý rok sadia, vyzinaju, natieraju proti škodcom.. Sú rôzne brigády v lesoch, ohadzovanie konárov po ťažbe dreva. Tu na okolí to robia najčastejšie babky popri dôchodku. Alebo teda staršie ženy. Neviem prečo, mladým sa moc nechce robiť.. Ale tak ja mam les aj prírodu rada, a hlava mi totálne vypla pri tej práci . Nete dom, že je to ľahké, ideš často aj hodinu do kopcov prudkých a nesies na chrbte mladé stromceky. No taky fajn pocit, keď pozriem teraz zdola ma tu bývalú holo ruban, a viem, že som tam nasadila odhadom cez tisícku stromov, ktoré teraz majú už 2 metre 😄
Fakt záleží odkiaľ si. V každom regióne sa nájde niečo iné. Ešte ma napadlo. Napríklad každý rok tu študenti sa stretnú na družstve a zbierajú mak... Taka rovnaká partia. Vedúca im uleje po práci, za smejú sa spolu, sú na čerstvom vzduchu... Vo väčších mestách sú zas iné možnosti niekto by povedal, že na dedine niet práce...

judar
7. okt 2022

Ved sa staci pozret na fb inzercie 🤦 vsade prevahou je plat bud 4€ v cistom alebo niekde aj 4,50-5€ brutto ...proste take brigadne platy kde ani na krabicku cigariet za hodinu nezarobis 🤦

sima338
7. okt 2022

Podľa toho čo...sestra na brigáde v office okolo 6 EUR, v obchodoch okolo 4,50-5,50...doučovaním, tréningami a takto kľudne okolo 10-15 EUR

kvet123ka
7. okt 2022

@sima338 presne siroky pojem a este aj od mesta závisí, kde chces tu brigádu hľadať. inak zarobis v Bratislave a inak v Humennom.

autor
8. okt 2022

Mne v tom uvodnom prispevku vypadla velmi dolezita informacia a to taka, ze treba napisat aj konkretne kde, ako napr. Lidl - 3,50, DHL - 4,50, Ikar - 4, atd. O toto mi islo, som myslela, ze to vyplyva z tej poslednej vety, ze pojdem radsej tam, kde viac zaplatia.
@judar Co by sme bez toho facebuku robili, ze? Nastastie sa da vsetko najst tam uz sa netreba ani znamych ani nikoho ineho opytat. 🙂

kvet123ka
8. okt 2022

Ja som nasla tak brigádu ze som napisala do agentúry. A potom uz ked spoznas inych ktory robia to co ty. (ja konkrétne prezentáciu vyrobkov v elektroobchode) vies zistit kde kolko davaju a mozes prejst inam. Vyhoda je ze elektroobchody su po celom Slovensku nie len v Bratislave. A potom mam na fb pridane skupiny na presne tuto brigádu.

katrin69
8. okt 2022

@lujziana44 Naposledy som brigádovala 2013 :P