Koľko dovolenky má učiteľka na základnej škole?

lu233
7. dec 2021

Pekný večer.
Mám otázku na pani učiteľky ZŠ. Koľko dní dovolenky máte? Viem že v MŠ je 40-45. Je to takto aj v ZŠ? Je problém čerpať dovolenku aj počas školského roka, prípadne ako je to s PN a podobnými vecami? Treba si potom hodiny nejako nahrádzať?

sorciera24
7. dec 2021

@lu233 ano, je to tak aj na ZS...nemas sancu mat dovolenku mimo pradnin, a aj na prazdniny ti chyba, cize NV, LV, praca v skole...

lu233
autor
7. dec 2021

A ako je to napr počas jesenných prázdnin, veľkej noci, vianoc atď keď sú deti doma?

sorciera24
7. dec 2021

@lu233 ako kde....beries dovolenku, ak nemas, nadrabas NV, prip. mozes aj rpacovat v skoole ...to uz zalezi od konk. zamestnavatela...ako ma skola urobeny plan dovoleniek (ze ekdy ju musite cerpat) a kedy mozete byt aj v praci.....

bosorka2302
7. dec 2021

45 dni, zvysok si musis nadrobit zastupmi a sancu mat den dovolenky mimo prazdnin je hotove sci fi

cez prazdniny cerpas dovolenku alebo ak mas nahradne volno. Celkovo ti nepokryje dovolenka vsetky prazdniny a teraz v decembri vela kolegov uz nema ani dovolenku ani nahradne volno a riesi sa to kadejako pnkou, pckami a pod

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
janka1011
8. dec 2021

@elizabet173 no ja si myslím, že učitelia sú tí poslední, čo sa môžu sťažovať na nedostatok dovolenky. Toľko voľna nemá človek v žiadnej profesii.

sorciera24
8. dec 2021

@janka1011 ty si asi nepochopila o čom tu je reč, bavíme sa o tom, že dovolenka učitelom prazdniny nevykryje (tam je ten nedostatok - nie celkovo) a pani sa pýta, čo miesto toho....ciže praca v škole, vacsinou NV (Ciže celý rok nadrabame), atd. - nikde tu nevidim stazovanie sa, len opisane ako to je....

som vedela, ze sa prida do skusie niekto z "fachu", kt. bude vidiet len to, že mame prazdniny a mysli si, že cele ich predovolenkujeme;)

janka1011
8. dec 2021

@sorciera24 to nebola odpoveď na autorkinu otázku, ale reakcia na niektoré komentáre ☺