Koľko dopredu sa oznamuje nástup po rodičovskej do práce?

kukuckalucia
8. jún 2016

Ahojte.1.8 nastupujem do prace po 3 rocnej materskej .Personalna mi povedala, ze som sa mala ohlasit 3 mesiace dopredu ze chcem v auguste nastupit. Odkial som to mala vediet? Ved je to moja prva materska dovolenka. Je oznamovacia povinnost naozaj 3 mesiace?
A personalna vravi ze je plny stav, mozu so mnou rozviazat pracovny pomer? Mate zienky skusenost s takymto niecim?

jargre
8. jún 2016

Ahoj.. a ty si predtym nedávala predpokladaný termín nástupu po MD.

mischelin
8. jún 2016

Pokial mas zmluvu na dobu neurcitu,tak ta musia vziat spat pokial tvoje miesto nezrusili.ak je plny stav,to nie je tvoj problem,ale ich.za teba musi byt len zastup.

ivana11155
8. jún 2016

Ano, predtym si mala na tlacive odovzdat predpokladany termin nastupu po MD a na zaklade toho ti ma zamestnavatel poskytnut miesto. U nas to tlacivo zamestnavatel posiela na adresu. Ked dieta dovrsi 3roky nemusia ti dat miesto, ale rovno
mozu rozviazat pracovny pomer.

anetkaadamko
8. jún 2016

zo zákona sa oznamuje 1 mesiac skôr

simonkazga
8. jún 2016

pani personálna by mala naštudovať platné znenie zákonníka práce § 166 ods. 3 "Žena a muž písomne oznámia zamestnávateľovi najmenej jeden mesiac vopred predpokladaný deň nástupu na materskú dovolenku a rodičovskú dovolenku, predpokladaný deň ich prerušenia, skončenia a zmeny týkajúce sa nástupu, prerušenia a skončenia materskej dovolenky a rodičovskej dovolenky."

iva123987
8. jún 2016

Kedze nastupujem v juli viem to uplne presne. Zo zakona to staci oznamit 1 mesiac dopredu. Ak budes pracovat na pracovisku, kde je sa pracuje na viac smien mozes si dokonca urcit aj cas, v ktorom ti vyhovuje pracovat a zamestnavatel musi vyhoviet. Treba to uviest pisomne a hned na zaciatku, dodatocne to uz nejde.. Ak mas na dobu neurcitu, rozhodne ta nemozu len tak prepustit, hlavne nepodpisuj vseliake akoze dodatky, ktore zrejme budu skusat, ak sa ta chcu zbavit .. Zmluvu mas platnu, pisomne im oznam datum nastupu a viac ta nemusi trapit .. Posielam vela pozitivnej energie 🙂

tajomna21
8. jún 2016

ako je vyssie uvedene, min. 1 mesiac vopred treba pisomne - doporucene ohlasit den "navratu po RD ... osobne by som uviedla aj to, ze sa vracias na svoju pracovnu poziciu a napisala konkretne ako je uvedene v pracovnej zmluve ... zamestnavatel je povinny ta zobrat spät na tvoje povodne miesto, resp. ti ponuknut v pripade, ze tvoje miesto bolo ZRUSENE, nie ze tam prijali za teba niekoho ineho (toho mali prijat na dobu urcitu len na zastup) adekvatne miesto s ohladom na kvalifikaciu za rovnakych podmienok ako si mala, resp. ak doslo vo firme k zvyseniu platov, tak by to mal zohladnit ... ak sa ti nahodou ozvu a budu ta "lamat" na nieco, trvaj na ich pisomnom stanovisku, tam si daju sakra pozor, co ti odpisu ....