Koľko dní dovolenky môžem ešte minúť?

tamara7
21. máj 2013

Babulky,neviete mi prosím poradiť? Mám zvyšok dovolenky 15,5 dňa, 23.8. nastupujem na MD, koľko si do toho augusta môžem vyčerpať dní??

luliu
21. máj 2013

@tamara7 Mozes ju minut celu.

liz_lemon
21. máj 2013

@tamara7 spytaj sa zamestnavatela, je len na nom, kolko ti dovoli, ale mozes celu

maria117
21. máj 2013

@tamara7 ja viem,ze ak mas nejaky xy dni dokopy,tak je to na rok. Vydel 12 dostanes na mesiac. Krat pocet mesiacov a vies,kolko mozes v priebehu roka. Neviem vsak ako je to pri md, najpresnejsie info ti poda personalistka vo vasej firme.

tamara7
autor
21. máj 2013

@luliu
@liz_lemon
@maria117 dakujem baby 🙂

babatko2012
21. máj 2013

@tamara7 mne dnes povedala naša účtovníčka, že môžem minúť buď teraz pred MD všetko alebo môžem minúť potom medzi materskou a rodičovským. Povedala, že nie je vraj dobré nechávať si ju po rodičovskom, lebo tam sa za každých 100 dní rodičovského skracuje o nejaký deň dovolenka.

ally83
21. máj 2013

Za materskú máš nárok normálne na plný počet dní dovolenky. Takže ak na MD nastupuješ v auguste do konca roka máš MD, máš nárok na celoročnú dovolenku. Ak si ju nevyčerpáš teraz, možeš kľudne až po ukončení RD - po troch rokoch. Zamestnávateľ ti ju musí dať. Počas RD nárok na dovolenku nevzniká. Na budúci rok budeš mať iba alikvótnu čiastku za mesiace čo budeš na MD a potom už nič. Tých 100 dní, čo ti hovorila personalistka sa týka nemocenskej, nie rodičovskej.

zalka
21. máj 2013

@babatko2012 no účtovníčke odkáž aby si poriadne naštudovala zákon.... lebo ten hovorí o krátení dovolenky za bežný rok ...
kedže aj v roku 2014 budeš na MD vznikne ti nárok na dovolenku ... ale nie celú .. lebo za rok 2014 sa bude krátiť za dni na RD ...
za rok 2013 ak nebudeš na PN viac ako 99 pracovných dní tak Ti vzniká nárok na celú dovolenku ...
za rok 2015 ti nevznikne nárok na žiadnu dovolenku ak budeš na RD .... ale nemôže krátiť dovolenku za roky 2013,2014 ... tá ostane a prenesie sa celá na koniec RD kedy ju môžeš vyčerpať napríklad.