Koľko by som si podľa vás mala pýtať na pohovore?

21. jún 2024

Dobrý deň, mením prácu a nie som veľmi dobrá v tom povedať si, koľko by som chcela mzdu. Bojím sa že prestrelim a budem za blbku. Keď zohľadním nejaké okolnosti tak: mám 5 ročnú prax, je to región s dlhodobo chýbajúcim personálom, zaujímajú sa o mňa dve konkurenčné firmy…. Nástupný základný plat uvádzajú 1500€. Myslite, že s 5 ročnou praxou budem vôbec pôsobiť relevantne, keď si vypýtal napríklad o 200€ viac?

vilny39
21. jún 2024

Nikdy nehovor konkrétnu sumu, povedz že v rozmedzí 1750 až 2100

mell27
21. jún 2024

Kľudne to prestreľ, oni sú na to zvyknutí. Ja som si tiež vypýtala trochu "prestrelenú" sumu a nebol problém. 😃

mell27
21. jún 2024

@vilny39 a dajú jej 1750...

mell27
21. jún 2024

V inzeráte je uvedené vždy menej, aby mohli vyjednávať, hlavne ak si nedostatkový tovar si pýtaj viac, aby si neskôr neľutovala.

ysseba
21. jún 2024

Vypýtaj si, čo najhoršie sa môže stať? Povedia ti nie a navrhnú inú sumu, ktorú ty buď zoberieš a nastúpiš alebo to nezoberieš. Nič horšie sa nestane, tak vyskúšaj vypýtať tak, aby dobre bolo 😉

biglovemom
21. jún 2024

@ysseba suhlasim 👌🏻

vilny39
21. jún 2024

@mell27 nedajú, lebo to je psychológia, a aj keby dali vždy sa ešte o tom dá jednať povie druhá firma mi ponúkla 1850 ale vaša firma sa mi viac páči dá sa to dorovnať ? Ale keď povie že chce 1800 a oni jej povedia ok tak už nemôže nič urobiť. Firmy majú tiež na každú pozíciu od do budget podľa toho koho nájdu a keď sa na začiatku podstreli tak ma spolu.

mimicka2013
21. jún 2024

@vilny39 pozeras videa na IG nie? Presne slova z jedneho videa😀

maminkadeticiek
21. jún 2024

Odporucam ti takuto formulku - Ak moze byt mzda vecou vzajomnej dohody,chcela by som vzhladom na moje skusenosti 1700 eur.
S tymto mam dobre skusenosti.

purple_wolf
21. jún 2024

pokojne si tych 1700 vypytaj ... ono nejaka manipulacna hranica tam je a toto mi pride v poriadku ... keby uvadzali 1500 a ty si vypytas 2200-2500 tak ano to si prestrelila a vyberu si radsej teba kedze na tebe "usetria" a plat ti postupne aj tak bude rast

petamich
21. jún 2024

vzdy ale vzdy si treba pytat viac ako je mzda uvedena, jasne, nie uplne ustrelene ale pohovor je vacsinou presne to miesto, kde sa da dohodnut a vyjednas si plat, potom sa casto stava, ze par rokov sa so mzdou nehybe

ono vypytas si 1800, dohodnete sa na 1650-1700 a obe strany budu spokojne 🙂

patusss
22. jún 2024

Pamatam si, ako ma raz nahneval sef. Tak som si poslala zivotopis na aktualne ponuky v okoli. A hned v ten den sa mi ozvali. O par dni pohovor, no ja som tu robotu az tak menit nechcela, takze pri platovej otazke som povedala takmer dvojnasobok mojej mzdy. Co ti poviem... V tej novej praci mi pomer trva uz 6.rok. 😁 Najlepsie sa zjednava na zaciatku, nemas co stratit.

ketrint
22. jún 2024

@patusss 🤣🙏 toto je pekný príbeh ☺️

dancingqueen321
24. jún 2024

Kde ako. Pre teba to moze byt relevantne, otazne je skor aky platovy range ma zamestnavatel. Niektore firmy funguju tak, ze budget je napr 1600 a ani o euro naviac nedaju, a hiring manazer sa moze aj na hlavu postavit a vyssi budget mu nikto neschvali… kazda firma inak. A niekde zas budu tvrdit, ze nemas to a hento a ono, len aby plat stlacili dolu… aj ked je jednoznacne, ze inych kandidatov nemaju alebo nemaju velmi z coho vyberat a radsej budu hladat dlhsie. Ale ak mas job a nepotrebujes nutne menit, mozno sa oplati zariskovat a pytat viac (mozno sa podari aj za ten vyssi plat).