Kolegyne ma obviňujú, že mám Covid. Môj test je však negatívny

15. dec 2020

Mam totalne hlupe kolegyne. Je nas v kolektive 15 a testuju nas kazdy tyzden. Volala mi veduca,ze mam prist do prace kde bola ona a riaditelka a dali mi papier kde sa kolegyne podpisali,ze aby som ostala doma leboze sa boja,ze mam koronu. Od mala mam problemy,ze mi stale tece z nosa no vtedy to nebolo take hrozne no poslednu dobu strasne kycham,kaslem a tecie mi z nosa ale som zdrava aj podla vseobecneho. Vedenie chce aby som zostala doma ja nevidim dovod lenze nikto somnou nechce robit. Robili mi ant.test bol negativny,potom teda krvny a pcr vsetky boli negativne no aj tak ma obvinuju,ze mam urcite koronu. Vedenie mi povedalo,ze sa mam rozhodnut ci pojdem do karantenny alebo radsej mam zvazit odchod z prace. Z nosa mi tieklo aj pred tym no ruskom sa to zhorsilo.

brezza
15. dec 2020

Kaslala by som na nich. mas potvrdenia ze covid nemas. Ako ta chcu donutit aby si sla do karanteny alebo odisla z prace. Vsak to je pomaly sikana.

loginexistuje
15. dec 2020

ak ako pises strasne kuchas kasles a tecie ti z nosa tak ti ma dat tvoja lekarka PN a urobit ti testy napr na plucne chlamydie a mykoplazmy vyter z nosa a vyskusat lieky na alergiu
kolegyne mozes nakazit aj inym ako coronou

janinah
15. dec 2020

Doniesť papier od dr,že si zdravá a sople sú prejavom alergie ,ktoré ale treba zrejme liečiť adekvátnejšie.

bluka2
15. dec 2020

"Vedenie mi povedalo,ze sa mam rozhodnut ci pojdem do karantenny alebo radsej mam zvazit odchod z prace." To co su za debi**v? Ty mas zvazovat, ked oni sa ta chcu zbavit? Vsak nech ti daju vypoved, som zvedava na dovod. Nech daju aspon mastne odstupne. Mozes kaslat na paniku niektorych ludi, ked tvoje testy su negativne

marca12
15. dec 2020

No nezavidim ti v takomto prostredi robit. Mam tiez kolegynu,ktora stale kycha,sopli. Chvilami som aj mala obavu,ci v pripade,ze by mala koronu,by sme to vedeli rozlisit. Potom som si povedala,co ma byt,bude a nestaram sa do nej. Viem,ze sopli cely rok,tak nebudem taka hlupa a nebudem ju opodozrievat. Aj vase vedenie je na hlavu,to mas dat vypoved kvoli kolegyniam ?

bluka2
15. dec 2020

A mozno by bol pre teba papier, ze rusko nemozes nosit zo zdravotnych dovodov, kedze ti ocividne nerobi dobre?

loginexistuje
15. dec 2020

@bluka2 na to musi mat speci diagnozu

inak kde pracujes ? napr mne by vadila kaslajuca kychajuca predavacka asi by som sa tomu obchodu vyhla podla mna hlavne si pories svoj zdravotny stav ved takto sa len dostanes do socialnej izolacie je plno alergikov ved aj tebe samej to musi byt neprijemne

bluka2
15. dec 2020

@loginexistuje Tebe by vadila kychajuca predavacka, o ktorej vies, ze ma negativny test a rusko?

mirkaandrej
15. dec 2020

Ja mam tiez tento problem uz asi rok, kazd druhy tyzden nadcha, kycham soplim, zistili mi zapal dutin a caka ma operacia, skus to riesit dalej. Vela stastia.

autor
15. dec 2020

Doktor ma vysetril povedal ze na pnku ma nemoze dat lebo nema dovod a nepreslo by mu to cez poistovnu ( je to jeden z tych poctivych) . K alergologicke som mala ist ale teraz sa tam nedostanem a iny ma vziat nechce

janinah
15. dec 2020

chod na orl amb,netreba vým,lístok a pýtaj si kortikoid sprej na zatekajúce hlieny,pomôže ti to....

sante81
15. dec 2020

Dala by som výpoveď, a hľadala druhu prácu

loginexistuje
15. dec 2020

@bluka2 ano vadila este raz opakujem prenasaju sa aj ine choroby ako korona (a vysledok testu by mala na cele pripnuty ? )

ja mam skusenost tiez chodila osoba s plucnymi chlamydiami a mykoplazmami do skoly liecbu odmietala (bola bio eko raw) a ja som dva krat skoncila so zapalom pluc (mykoplazmy a chlamydie) po druhom som z prace odisla sama viem ze potom to chytila pribuzna riaditela co tam robila a riaditel az potom urobil poriadok

ja si myslim ze ludia by mali byt ohladuplni najma ak vedia ze prenasaju choroby a mozu inych nakazit a liecit sa

loginexistuje
15. dec 2020

antihistaminika si vies aj volne kupit alebo ti to predpise aj vseobecny na zaciatok ak ti neurobil ziadne testy a vytery tak ho zmen

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
bluka2
15. dec 2020

@loginexistuje a vadilo ti teda kýchanie aj pred koronou? Mne teda ani nenapadlo sa nad nejakým kychom sa nikdy predtým zamýšľať

loginexistuje
15. dec 2020

@bluka2 tak ked si raz zacas niekto kychne tak nie ale ak niekto pravidelne kycha ma sople a kasle (to popisuje zadavatelka temy) a trva to dlho a neriesi to resp sa to zhorsuje ano vadilo by mi to a tiez by som poziadala aby ma od nej preradili ( ja mam autoimunitne ochorenia a proste nebudem doplacat na svojom zdravi na tom ze niekto nechce dlhodobo svoj zdravotny stav riesit )

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
simona92101
15. dec 2020

Nehnevaj sa ale to kde pracujes?ak mas papier od lekara ze si ok a mas aj vysledky testov,tak toto uz je na zalobu a na inspektorat prace!pekne im pohroz,na inspektorate prace si isto zgustnu na takychto hajzloch.

bluka2
15. dec 2020

@loginexistuje to čo píše robí taký bežný alergik počas sezóny. Mne ich príde max. tak ľúto a potajme si zadufam, nech to u mňa nikdy neprepukne, lebo mám aj kamošku, ktorej to začalo v 40tke. Bola u dr., podľa ktorého je zdravá. Pochybujem, že myslela nejaké rušivé sople, čo by si iný všimol (nepíše, že by sa predtým sťažovali). Rusko jej nerobí dobre - čo ja viem, možno ešte ten štít vyskúšať namiesto ruska?

loginexistuje
15. dec 2020

@viestta ja som aj alergik a viem o com to je samozrejme prechodne v case prudkej expozicie alergenu sa to da pochopit (jar primarne breza lieska borovica ) ale aj to sa da riesit inhalatorom liekmi na alergiu infralampou atd ale teraz nie je obdobie alergikov a u nej to je evidentne dlhodobe a nema papier ze je alergik

ak sa uz 15 kolegyn stazuje tj cely kolektiv tak to uz len tak nebude a este sa aj podpisu proste aj ona s tym musi nieco robit aj ked si myslim ze uz ten cas kedy sa to dalo v kolektive zvratit uz presvihla ale suhlasim ze to nemoze byt na vypoved ale mozu jej dat inu pracu kde nepride do kontaktu s kolegynami alebo to poriesi cez lekarov

simca06022011
15. dec 2020

No mas negativny test, mozu ti tak praskovy cukor do zadku fukat, ked mam byt hnusna... a lekar by ti mohol dat ked je taky poctivy, nieco na ten nos, lieky na alergiu/sprej vie predpisat aj on a vyskusat, aj bez ORL a alergo lekarky ak je to take vazne ..
podla mna sa ta len chcu zbavit... A nie, pre ich potesenie by som vypoved nedala.. mozu ti ju dat oni aj s odstupnym.
@viestta tak ale napr. moja kolegyna sa takto vyhovarala.. donekonecna.. a ja teda mam alergikov v rodine a taky kasel a take sople nik z nich nemal... a nakoniec pravidelne koncila na ATB (2x rocne o com urcite viem) s chlamydiami, ktore sa jej pravidelne objavovali, nahodou... cize na tu alergiu sa vela ludi vyhovara, mam alergiu na travu a kycham v klude aj v novebri a decembri;) Prtom sme spolu robili 5 rokov, cize viem ako vyzerala jej alergia ked fakt daco lietalo a to chodila s kvapkami do nosa/do oci... Mne sa osvedcilo jedine a to, aj na pracovisku sa distancovat od kolegov. Ako nevravim, ze kazdy sa vyhovara, ale zacala sa tato vyhovorka pouzivat velmi casto a mne sa teda potrdilo, ze to nebyva pravda.

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
simca06022011
15. dec 2020

@viestta a kto je ten pravy sudny clovek co to rozozna? Lebo ja som ti dala presny priklad toho, keby som ju neposlala domov s tym, ze sa ma liecit, tak by k tej lekarke nesla lebo alergia.. a jedno ci je leto alebo december... a vzdy ale vzdy skoncila s ATB a ona mala casto pozitvine nalezy naozaj. Viem to, lebo to v podstate bola rodina, cize neboli take vydieracky, ze dostne vypoved atd... mam sestru aj mamu silne alergicky, vidim ako vyzeraju, ked maju sezonu, vidim ake mali moznosti liecby a ako im to pomaha... a poviem ti, sestra je aktualne na tom tak, ze vacsinu roka je uplne v pohode a to pred liecbou raz skoncila na infuziach nejakych, dychat nevedela, kasel, sopel bol normalka ale to sa ani nahodou nedalo porovnat s tym, ked bol clovek chory... a v tejto dobe, ked tu je tolko infikovanych, je opatrnost na mieste. Tu ale prehanaju, lebo ak ma raz testy ok, nemaju ju co sikanovat (aj ked... mam v rodine pripady (2+2), ze plosne testovanie bolo negativne u nich a pcr par dni na to negativne,ale uz aj priznaky jasne sa ukazali a az dalsi pcr test bol pozitivny, medzitym sa nakazila babka/dedko...)

hettinka
15. dec 2020

Nikomu netečie z nosa a nekycha len tak. Treba zistiť príčinu, bola si na ORL, alergologii, iných odborníkov? Či len všeobecný ta vyšetril?

janinah
15. dec 2020

ak niekomu nonstop tečie z nosa a kašle,tak to je zle zvládnutá-liečená alergia a treba to riešiť s dr,viem,o čom píšem

autor
15. dec 2020

Ja to mam celorocne. Sopel mi ide vkuse uz rok s tym mam problem baby to vedeli. Mala som to este pred koronou a neriesili to tak. Kasel mi nastupy hlavne pri tuhej zime. Ked som bola na zakladnej bola som strasne chora, vysoke teploty kasel jak tuberak ten mi zostal dodnes . Moj vseobecny to riesil iba odberom ktory bol ok. Crp nic aj krvny obraz ok. Dalsie vysetrenie nic. V lete som vypozorovala,ze mam asi problem z travou lebo ked prejdem po trave spusti sa mi sopel a slzim. Chcela som prejst k inej doktorke slubila ze vsetko skontrolujeme lenze teraz sa to neda tak musim pockat

maximilie
15. dec 2020

Tým ľuďom s tou koronou už fakt prepína.... Človek aby si už radšej prdol, ako kychol na verejnosti....

evalin88
15. dec 2020

Susedia maju syna, nonstop ho mali doma so soplom ale ine priznaky nemal. Iba mu tieklo z nosa, obcas moozno zatekalo. Isli alergologovi, zistil, ze má alergie na suché plesne ( co sa vraj drzia v umyvarnach, na plavarnach atd) nasadili liecbu a maju papier, keby nahodou. Byt tebou tak alergologa riesim cim skor. My sme boli minuly tyzden so synom, koli alergii na potraviny a normalne ordinuju a funguju aj cez covid, len teda s ruškom. Ked na teba zase budu nieco skusat, budes mat argument, a dokaz co ti vlastne je.

judar
15. dec 2020

Ja len zistujem ze ako tu je ten virus tak su ludia medzi sebou doslova falosni, zakerni a bonzuju jeden druhemu na tretieho