Kolegyňa v práci

23. sep 2022

Ahojte, v máji som nastúpila do novej práce a stretla som naozaj zvláštneho človeka. úprimne si myslím, že je to dobrý človek, ktorému vždy v práci pomôžem, ak viem, vieme sa aj porozprávať. Ale dejú sa také zvláštne situácie .... akokoľvek vyjadrim tomu človeku svoj nazor, ktorý cítim, ked mam nejakú nespokojnost alebo naopak som veľmi rada niecomu ... tak ked vyjadrim svoj názor k nejakej situácii a jej to nesedí, porozpráva to vedeniu a za to obdobie (4 mesiace) som už bola svedkom ako sa niečo podobné riešilo na spoločnej porade .... To sa naozaj mám hanbiť už aj povedať som názor? a tým ohováram? neohovára náhou ten, kto to šíri ďalej a bez kontextu? plus že šíri Ďalej súkromnú konverzáciu? Prečo sa najprv nespýta, ako som to myslela, nepríde a nerieši to medzi 4 očami? Sme milý kolektív v práci, ale s takým správaním som sa teda ešte nestretla (áno, pracovala som vo firme v zahraničí a na slovensku som po škole prvýkrát)

zlomika
23. sep 2022

tak v takomto pripade by som jej neverila ani nos medzi ocami. take veci sa nerobia a absolutne mi to nepride ako vyspele spravanie. ako deti v skolke.

mandzula
23. sep 2022

Opytaj sa priamo jej, preco to robi.

anjelicek26
23. sep 2022

Vy si nie ste moc co dlzne no... povedat "svoj nazor" ku kazdej teme urazkou a ohovaranim vie byt tiez...ked to niekto potom zopakuje (aj ked bez kontextu) nie je o nic lepsi, ale ani horsi... mozno jej vadi, ze s nou preberas drby celkovo... potom to vytiahne kde sa jej to hodi...

miriam11
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
23. sep 2022

@anjelicek26 ale to práveže nie sú vobec drby ... napr situácia s výmenou notebooku ... moj funguje bez problému, jej troska strajkuje ... v nižsom manažmente si vybivila výmenu práve s mojim ...ohradila som sa, že nemienim meniť svoj pracovný nástroj, že je to len prenesenie problému a nie jeho vyriešienie ...

autor
23. sep 2022

@miriam11 už som sa pýtala mesiac po nástupe, či niečo proti mne má, ak áno, nech povie, že si to vieme vyriešiť spoločne, že niekedy sa človek správa nejako a ani si to nemusí uvedomiť ...

syslik81
23. sep 2022

jedine riesenie je neriesit s nou nic .. ak mas neaky naor problem etc nechaj si pre seba alebo chod rovno za vedenim ty .. ju proste obid-nieje nadriadena a ani kamaratka .. a nie nieje to dobry clovek ak to riesi poza teba i ked si ju upozornila..

kitycat
23. sep 2022

Nehovorila by som nic a ked uz vytiahne nieco na porade, tak na mieste riesit, preco sa tam prepiera sukromna konverzacia.

Rovnako by som si dohodla s veducou meetik 1 na 1 a zistila jej nazor, pcity voci tebe. Nech mas cisty stol.

luccija
23. sep 2022

Ked si uz po mesiaci mala potrebu s nou riesit ci nieco proti tebe ma, tak Vas vztah nebude dobry ako mozes napisat, ze je dobry clovek?
Mozno ziarli, zavidi, chce byt za dobru pred vedenim...rozpravala by som s nou najnutnejsie a konfrontovala by som ju s tym preco vytahuje veci o ktorych ste diskutovali

0silvia0
23. sep 2022

V praci si pln svoje pracovne ulohy, svoje sukromie neotvaraj. Pri takejto osobe urcite nie.

autor
23. sep 2022

@luccija pýtala som sa to preto, lebo sa mi sotva pozdravila, zdraviť som sa musela vždy ja ... ale ked som sa niečo spýtala, vždy mi vo všetkom poradila ...

kittykat22
23. sep 2022

z toho co si napisala to vypada, ze ona ma k tebe cisto pracovny vztah a ty za tym hladas mozno aj nieco viac - myslim priatelstvo. Poradila by som ti aby si s nou udrzovala cisto formalnu pracovnu diskusiu - ziadne osobne informacie, ziadne staznosti a bude ti lepsie.

autor
23. sep 2022

@kittykat22 dakujem ... no nie ze kamaratsvo, to v práci nehledám, len mat dobru pracovnu atmosféru, zasmiat sa spolu a podobně ... taky odlišný názor som potrebovala, kedze viem ze kamosky by sa na to nepozreli objektivne 🙂

kittykat22
23. sep 2022

ja som mala podobne problemy ako ty ked som bola mladsia. Ja som tiez chcela v praci dobru atmosferu, pokecat a tak. A vzdy sa naslo par ludi ktori boli uplne mimo - hlavne zeny. Neprijemne, zle robili. Nakoniec som prisla na to, ze nie je mozne aby som mala vsetkych rada a oni mali radi mna. Ulavilo sa mi. Tych s ktorymi si sadnem - si sadnem a s tymi co nie, necham plavat a chovam sa profesionalne. Nevtieram sa, nesnazim sa. Ovela lepsie vyuzity cas.
Hlavne do prace sa chodi pracovat a nie kvakat. Ber to tak, ze tie pratelstva su bonus a fakt nie je mozne, aby ta mali vsetci radi a aby si si so vsetkymi mala co povedat 🙂 Nestracaj cas s ludmi s ktorymi nemas nic spolocne.

jana_eyre_2
23. sep 2022

Podľa mňa ide o to ake názory máš na mysli.. totiž dnes má mnoho ľudí dojem že môžu mať a prezentovať názor na všetko a pritom niektoré čo sa dotýkajú spoločenských tém môžu aj uraziť a dotknúť sa mnohých.. niektoré firmy to majú aj v smerniciach o čom sa nebavit.. takže ak si vyjadrila napr. Negatívny nazor na gejov čim sa môžeš dotknúť nejakých kolegov, alebo si rusofil (píšem že sú to len PRÍKLADY, nevravím že to robíš) tak by som sa kolegyni nečudovala..

Ak však ide o normálne názory ktoré nikoho neurazaju, nenapadaju tak by som si to jasne s kolegyňou vysvetlila..

autor
23. sep 2022

@jana_eyre_2 jajaaaj, to by sme sa najskor pohadali na temu covid a ockovanie ... pretoze v tomto mamę odlisne nazory, ale nehadame sa, ja jej nazor respektujem a neozvam sa ak povie nieco iné ako je spoločensky zvyklé, to nie 🙂

autor
23. sep 2022

@kittykat22 áno, no presne, ja som tá mladsia a kolegyna je ostrielana, vekom aj pracovne starsia ... ona má nejaký štýl prace a aj ja ... a máš pravdu, pôjdem, odrobím, bude dobre

tykat
23. sep 2022

3x som si precitala tu situaciu s notebookom a nechapem... ako ju to vobec napadlo vymenit si notebook za tvoj, alebo jej to niekto navrhol? A co to ma spolocne s uvodnym prispevkom? Akoze ty si sa ohradila ze a ona to vykecala vedeniu a potom ste sa na porade bavili o tom ze si jej nechcela dat svoj notebook? A? ...ako to skoncilo a co je na tom sukromne?

barborachors
23. sep 2022

typicka kancelarska hus, falosna osoba... na rovinu by som jej povedala ze nech s tym laskavo prestane. A ries s nou len pracovne veci, len fakty a idealne pisomne... nech mas dokaz, keby sa daco zomlelo

kitycat
23. sep 2022

Inak k tomu zdraveniu. Ty ju tak isto zdravit nemusis. Si skratka slusna a pozdravis ked dojdes.

Mozes byt rovnako ticho ako ona... Ozaj ale nemam rada tieto komentare, ze "ja sa dzravim a ona mne nie"... Pozdravim a myslim si svoje... Skratka nir je zdraviaci typ, ale poradi ked potrebujes a to sa tiez pocita.