Kolegyňa má pocit, že ja nič nerobím

12. apr 2023

Ahojte dievcata. Potrebujem Vas nazor. V praci mam poziciu kde sa zuxastnujem na roznych akciqch pri ktorych musim byt iba ja lebo na to mam vzdelanie. Mam kolegynu ktora ma pocit,ze nerobim nic iba sa zasivam. Vzdelanim sme na uplne inej urovni. Ona ma len zakladne vzdelanie ja VS v danom odbore. Ked mam cas a nerobim zrovna na nejakom projekte snazim sa im pomahat ale iba to najnutnejsie a robim si zas to co mam. Problem vidim aj v tom, ze nechape moju pracovnu napln a mysli si, ze som tam od toho aby som cast ich prace robila tiez. No na to ja napln prace nemam ale ked mam cas pomozem im. Zacala ma slovne napadat no ja som nereagovala az to vygradovalo tym, ze sa stazovala na mna vedeniu ktore ale dalo zapravdu mne ale aby sa nepovedalo dali mi mensiu vyplatu. Znova vyvolava konflikty ale ja nereagujem lebo sa vzdy strasne vytocim az sa cela trasiem. Co mam robit? Vedenie dava od toho ruky prec

mamina7070
12. apr 2023

mna zarazo to dali mi mensiu vyplatu

hladaj si nieco ine

dskjhfdlkdjhl
12. apr 2023

Dali za pravdu Tebe, ale dali Ti mensiu vyplatu? Tu nieco nesedi. Bud si nenapisala vsetko, alebo je vedenie uplne k nicomu a netreba tam minat svoj cas.

laila22
12. apr 2023

Hlad si svojej práce, nezdoveruj sa kolegyni, nepomáhaj jej, nezdoveruj sa o svojej práci... S vedením si vydiskutuj výšku svojho platu... Ako Ti mohli dať menšiu výplatu? Na základe čoho?

beata_k
12. apr 2023

Mensiu vyplatu? Tak zacni reagovat. Na co cakas? Este v ten den by vedela kde je sever.

tannja
12. apr 2023

To je nejake divne. Mensiu vyplatu? A to kolegyni musis hlasit aku mas vyplatu aby bola spokojna ze ta akoze potrestali?

syslik81
12. apr 2023

ak nieje napln tvojej prace im pomahat tak im nepomahaj - kolegyni sa tym poadom vyhnes.. medzitym si odskoc za vedenim a oznam im,ze nieje tvoja napln prace robit ich robotu a kedze oni od toho ruky dali prec tak aj ty prestavas robit nadramec tvojej naplne a ak sa im nepaci mozete prediskutovat dalsie tvoje posobenie vo firme

h2
12. apr 2023

Dali ti za pravdu a menšiu výplatu odôvodnili ako? Nerozumiem ani tomu, že ti znížili výplatu "aby sa nepovedalo". Aby nepovedal kto? To všetci vo firme viete, kto koľko zarába a akú aktuálne dostane výplatu??? Ďalšia vec je, že kolegyňa so základným vzdelaním, čiže chápem tak, že nemá nielen maturitu, ale ani výučný list, zrejme nebude vo firme na rovnakej úrovni, ako ty s VŠ v odbore. Ako dôjde k tomu, že ona tebe hovorí, čo máš robiť?

timilv
12. apr 2023

Menšiu výplatu ti nemôžu dať len tak... Dostala si aj nejaké písomné vyjadrenie na základe čoho tak spravili?

autor
12. apr 2023

Ona ma celkom zvlastny pristup k praci. Tiez sa od roboty nepretrhne a v kolektive nie je oblubena a ja som si s nou tiez nesadla. Snazila som sa alejednoducho mi vadi

bronik89
12. apr 2023

ja by som veru na takom mieste dalej nezostavala. bud si ta zamestnavatel absolutne nevazi, alebo si fakt zamlcala podstatne detaily, pretoze mi nieco v tomto pribehu chyba. nerozumiem, je odveci, aby ti len tak na zaklade nicoho znizili tvoj dany plat.

autor
12. apr 2023

@timilv odvovodnili to tym, ze financne mi nemozu uz dat viac

dskjhfdlkdjhl
12. apr 2023

Ty nemas co riesit nejaku kolegynu, Ty si pories to, preco si mala nizsiu vyplatu.

mk22
12. apr 2023

Hádam ti neznizili výplatu preto, aby kolegyňa so zákl vzdelaním bola spokojná?
Museli ti odôvodniť prečo ti znížili príjem.
Netreba sa báť. Tvrdý ignor kolegyne a žiadne ze pomáhať jej, na čo?
Ty si rob svoje, čo máš v nesplní práce ty.
Hádam vedenie nebude tancovať ako píska pani so zákl vzdelaním..

pribinak
12. apr 2023

Začni si hľadať niečo iné, pekne s tebou vydrbali (prepáč za úprimnosť)

Ak som v pozícii že som jediná kvalifikovaná tak máš mat dominantnú pozíciu a nie toto čo máš ty, že s tebou zametá kde - kdo

timilv
12. apr 2023

No ak by mne bez písomnej a hlavne obojstrannej dohody zrazu poslali nižšiu výplatu, kontaktovala by som inšpektorát práce. To proste tak nechodí, že nevie zaplatiť viac, tak nezaplatí. Každý musí dostať to, čo je dohodnuté v pracovnej zmluve. Dokonca aj nevyplatenie pohyblivej zložky musí byť presne zadefinované.
Ja by som určite najskôr riešila toto a nie tú kolegyňu

mamina7070
12. apr 2023

napis jasne mas nejaky vymer vyplaty asi fix+ variabil a tebe siahli na niektoru zo zloziek lebo sa kolegyna stazovala a oni dali za pravdu tebe ale potrestali teba

anjelicek26
12. apr 2023

Treba sa ohradit pisomne vedeniu a ziadat doplatenie toho, co mas v zmluve.

bluka2
12. apr 2023

Tak asi nedali logicky za pravdu tebe, keď ti znížili výplatu

orangiiina
12. apr 2023

Na základe čoho ti znížili výplatu? Preukazovala si nejaky výsledok tvojej práce? Nebol dostačujúci? Lebo mzda sa neznižuje iba tak. Info sú veľmi všeobecné.

kacernakokse
12. apr 2023

Mňa na tom najviac fascinuje, že ty si dostala menšiu vyplatu, ale trápi ťa, čo si myslí nejaká kolegyňa. Pokiaľ ti vzali nejakú časť variabilnej zložky asi si to budú vedieť obhájiť a nedostaneš to navyše, ale ten dôvod, že nemôžu viac zaplatiť je úplne hlúpy. Už by ma tam nebolo, alebo keby nemám na výber tak by som mimo mojej pracovnej naplne nepohla ani brvou.

matullienka
12. apr 2023

No ja by som sa veru ohradila či na výšku platu, či na kolegyňu, ktorá ti vzdelaním nesiaha ani po členky. Písomne by som vedenie žiadala o doplnenie mzdy a zároveň by som poslala písomnú sťažnosť a kolegyňu ak sa tak správa k viacerým kolegom kľudne ju napíšte spolu a podpíšte sa viacerí. Ak vedenie uvidí, že ste s ňou nespokojní viacerí tak hádam to začnú riešiť a nenechajú odísť kvalifikovaných pracovníkov kvôli jednej so základným vzdelaním

tilda23
12. apr 2023

ak by ti dali za pravdu, nedali by ti len tak mensiu vyplatu. mala si to cele riesit s vedenim a vsetko si to teda ujasnit, co mas a co nemas robit. ako toto by som len tak nenechala, ak si teda v prave

simca06022011
12. apr 2023

Ries vyplatu. Kolegynu neries, pripadne kludne poukaz na to, ze ona ma inu pracovnu napln ako ty, ked jej to prekaza, moze sa kvalifikovat na tvoju pracu.
Takto sa spravaju bezne ludia, ktori pracu inych nechapu.MOj chlap mi aj cez uzavierky povie, ze nic nerobim :DDD proste kto nevie nevie.. lebo on sedi za pc a pozera videjka :D Alebo raz som mala takuto prednasku od zamestnanca, ze nic nerobim pritom on ako v podsate MOJ zamestnanec, nema ani sajnu co robime :DD jemuo 16tej padla. A tak to byva. Napr. sestricka v nemocnicie neutiera prach, lekar (vacsinou teda) nepicha injekcie, nenosi pacientov = kazdy ma svoju napln.
Za jej komplexy sa netrap, ale bran sa. Najdi si na to argumenty. Proste pomohla si, nestacilo, oznamila by som ze viac naprl budem robit striktne iba to co mam v naplni, nakolko robila som aj jej pracu, pomahala im s vecami ktore som nemusela, lebo ona sa zasivala :DDD
Vyplatu by ona ani len nemala vediet aku mas, nemala by na to vobec co vplyvat, spytala by som sa vedenia, ci aj ostatni teda dostali menej.

autor
12. apr 2023

Problem vidim hlavne v tom ze ma neuviedli vo som zac a ani co je naplnou mojej prace. Bohuzial nas sef odmenuje zamestancov dost zvlastnym sposobom . Da im papier ze im prida a aj tak maju minimalnu mzdu lebo firma ma vysoke faktury za elektriku. Tak isto ak chodia baby na seba donasat potresta ich tym, ze im da menej penazi. Nikomu nezvisil ani po 3 mesiacoch a ked sa ozves siahne ti na plat

matullienka
12. apr 2023

A prečo si tam? Na takom pracovnom mieste by ma veru nič nedržalo a hľadala by som si novú prácu

abbey1
12. apr 2023

Celá firma je nejaká veľmi zvláštna. Tvoje ponímanie tej firmy a problémov medzi kolegami tiež.

jeennyv
12. apr 2023

Mozno ty si myslis, ze ti dali za pravdu resp tak to uhrali a potom ti znizia plat…niekde sa stala chyba..ja som mala taku kolegynu..sefovi uz len jej topanky trcali zo zadku…naoko tiez respektoval nas ostatnych, ale henta ma stale vyhrate…ten plat si urcite pories mas urcite zmluvu…da sa poradit aj pravne atd…ten plat bola jednoratovka, ci vude nizsii uz stale ? mas to podlozene? Podpisala si nieco?

autor
12. apr 2023

Moj plat je skoro stale rovnaky obcas rozdiel 100 € ale teraz mi prisla iba minimalka co som zostala zhrozena kedze platim hypoteku 450. Zaplatila som to najnutnejsie a mam uz len 100 euro

cacianka
12. apr 2023

Neodpovedáš na otázky, nedoplnujes fakty aby sme ti vedeli normalne poradiť .

modrykonik33
12. apr 2023

Nemôže ti len tak znížiť plat, posielať iný aky máš uvedený v zmluve, ak nejakú máš