Kolega spáchal na mne krivdu

12. nov 2022

Kolega na mne spachal “krivdu” a kvôli tomu odchadzam z milovanej prace. On nevie že to viem, povedal mi to sef, čo mám robiť? Neviem na to prestať mysliet, ako mi “pokazil zivot” :(

mikadooo
12. nov 2022

No. Asi by som neodišla, išla by som za kolegom a povedala som mu, že o tom viem, tak nech sa pakuje on, nie? Toto je taká sebaľútosť, ktorá nič nevyrieši🤷.

queen_mary
12. nov 2022

@mikadooo naco za kolegom? Smer ludske zdroje a tvoj priamy nadriadeny.

viestta
12. nov 2022

Prečo odchádzaš, keď je to tvoja milovaná práca? Prečo si to nevyrieši s kolegom? To furt budeš utekať keď bude nejaký problém?
Takto je vítaz on, a ty si mu to víťazstvo predložila na striebornom podnose.

alex49
12. nov 2022

ved to rieš, útekom nič nevyriešiš. Neviem síce o čo sa jedná, ale vela vecí sa dá vyriešiť, ak na teba hodil niečo čo spravil on, tak by za to mal pykať.

dskjhfdlkdjhl
12. nov 2022

Odchadzas, lebo Ta vyhodili (a pri tej prilezitosti Ti povedali, ze je to kvoli nemu), alebo odchadzas zo svojho rozhodnutia? Ak by to bola prva moznost, tak v takej praci by ma neudrzal nikto a luto by mi nebolo ani sekundu a ak je to ta druha moznost, tak neodchadzaj.

mikadooo
12. nov 2022

@queen_mary však ten vraj o tom vie... Celé je to také divné, smrdí to ťažkou sebaľútosťou, "ako mi niekto iný zničil život, ale zároveň nemienim s tým nič robiť a budem teraz celý život trpieť 🤷".

daniela2202
12. nov 2022

Do boja.... 👉... nenechaj to tak.... buď silná 👍

cacianka
12. nov 2022

Aby na mne niekto spáchal krivdu a ja držím hubu ?!
Nehrozí !

pribinak
12. nov 2022

Keby na mne niekto “spáchal krivdu” tak urobím taký cirkus že do smrti na to nezabudne

Okrem toho zr určite by som neodchadzala z milovanej prace, žiadala by som ospravedlnenie a jeho odchod

Normálne treba ísť za nadriadeným, ak to ten nerieši tak za jeho nadriadeným
Ale nie že si pobalím svoje caky-páky ja

loginexistuje
12. nov 2022

riesila by som to uz len z principu dufam ze si nepodpisala dohodu pekne na HR a za nadriadenymi a pisomne

janai1
12. nov 2022

Čo považuješ za krivdu?

pribinak
12. nov 2022

@janai1 dobrá otázka

nelca84
12. nov 2022

A co sa vlastne stalo, ze kvoli tomu odchadzas?

luccija
12. nov 2022

A je to urcite pravda?my sme raz mali takeho sefa, ktory robil medzi nami intrigy a casto robil tahy xy povedal co vobec nebola pravda.Iba sef nam nevedel veci povedat do oci a zatahoval do toho cudzich.Napis ako to bolo.Urcite by som neodchadzala len tak...ak to bolo nieco zle mozno mal kolega pravdu?mne sa podobne stazovala suseda pravidelne chodila do prace o hodinu neskor a nedostala odmeny a niekto z kolektivu ju bonzol.Z jej pohladu to tiez bola krivda..

marca12
12. nov 2022

Neviem si predstavit,co musel spachat,aby ta to dohnalo k tomu,ze odides z milovanej prace? Neda sa to hodit za hlavu a vycistit kolegovi zaludok a ostat nadalej v praci?

lija22
12. nov 2022

stalo sa mi cosi podobne. teda citila som to ako krivdu a nespravodlivost. Dalsia praca bola ta lepsia. ale doteraz s laskou spominam. vratit sa tam uz nemozem ale bola to naj praca v zivote ach jaj. no co uz svet sa nezruti

autor
12. nov 2022

Prijali sme stazistku na naše oddelenie, mile dievca ale nič nevedela. So mnou moj kolega “superil” neustále potreboval byt najlepsi, nedoprial druhému uspech. Na druhom oddeleni bolo nedostatok zamestnancov, tak siel za sefom, že nech ma dajú na to druhé oddelenie keď som sikovna, ze on tu stazistku naučí pracovať podľa seba a nechajú si ju tam. Tak sef mi ako hotove povedal, ze idem na druhé oddelenie a keď som sa na to ohradila, nech tam dajú tu stazistku veď aj tak nemá skúsenosti tak sa jej to aspoň nebude pliesť, povedal ze ona by to nezvladla. Takze moj kolega, s kt sme boli tím sa ma zbavil, nechal si stazistku a mna dali na ine, uplne iné oddelenie čo s mojou prácou nema nič spolocne. Zial som nemala s tým čo urobiť, ale keď som dala vypoved mi povedal ze to bol napad toho kolegu, ze mu dal na vyber a povedal ze chce aby s ním pracovala ta stazistka. Neviem, či je to podľa vás krivda, ale ja sa citim kvôli tomu zle. A neviem na to prestať mysliet. Naozaj ma praca bavila, venovala som tomu veľa casu a takto som dopadla.

gladys_07
12. nov 2022

Toto je taka mentalita obete…problem si nevyriesila, problem pojde s tebou. Tvoja submisivna povaha. Na takych kolegov natrafis vsade.

Ktory normalny sef necha odist dobreho pracovnika, necha si takeho co robi krivdy a ani ho nekonfrontuje?

Zaujimala by ma cela pravda

autor
12. nov 2022

@gladys_07 moj sef ma prehováral nech zostanem, že nech to skúsim na tom druhom oddeleni, že predtym som bola v tieni toho kolegu a tu môžem vyniknúť lebo som vraj najlepsia z toho oddelenia. Ale mna to vôbec nebavilo, tak skm odisla.

janai1
12. nov 2022

Tak za 1. bez tvojho súhlasu ta nemôžu len tak preradiť na inú pozíciu
2. nikto si nepusti šikovného zamestnanca a nenechá si "nešikovnú" stážistku

zuzliq
12. nov 2022

A prečo si súhlasila so zmenou pracovnej pozície? Nemala si nič podpísať. Potom by ťa buď nepredložili, alebo by ti museli dať výpoveď.
A dať výpoveď nie je len tak, na to musí byť dôvod.
Teda si sa celkom sama vyšachovala z dobrej pozície...

autor
12. nov 2022

@janai1
1 - mame to v zmluve, že nas môžu preradiť na iné oddelenie. Takze som s tým súhlasila.
2 - no u nas to funguje asi trosku inak. Kolega vedel skill ktorý nevedel nikto iny, môže si určovať podmienky, takze bol v lepšej pozícii ako ja. 👍🏼

Ak ju chcel, tak si to vybavil a mna sa pekne zbavil. Ja som si nasla inú pracu, za lepsi plat a v lepšej firme, len sa neviem zbaviť toho pocitu že sa mi toto stalo.

autor
12. nov 2022

@zuzliq mame to v zmluve, nedalo sa s tým nič urobiť 🙂

januska12323
12. nov 2022

Neviem načo ti hovoril, že to bol nápad kolegu. On predsa rozhoduje o zamestnancoch nie kolegovia. Ak ti pôvodná práca vyhovovala nemala si ísť na druhú pozíciu, oni by našli iného človeka.

veronikaszabova
12. nov 2022

No ja nevidim ziadnu "krivdu".
Kolega dostal na vyber, koho si chce nechat. Rozhodol sa. Bodka.

loginexistuje
12. nov 2022

pozri kolega ta odstavil ale vysledkom toho je ze mas lepsiu pracu lepsie ohodnotenie atd
ja by som to nerieisla odpustila mu (lebo on je ten menejcenny ledze s amusel zbavit konkurencie) a vobec by som to nezmazavala je to minulost

janai1
12. nov 2022

Tak potom nechápem akú krivdu. Môžeš mu akurát tak poďakovať keď tvrdíš ze si na tom teraz ešte lepšie. Bez neho by si tam tvrdla ďalej

luccija
12. nov 2022

@janai1 tiez si myslim ako superit s niekym, kto sa boji kolegyne.Autorka nechaj ho nech sa hrdi ako pav tak to byva, kto je sikovny sa nestrati.Vybral si slabsiu, aby mu nesliapala na paty

janai1
12. nov 2022

@luccija no ale tiež neviem ako súperili keď kolega vie viac ako ona a je v takej pozícii ze si môže vyberať spolupracovníkov 🤷‍♀️

syslik81
12. nov 2022

mala si sa sefa spytat ci je sef on alebo kolega.. aby raz nedopadol ako ty -kolega nezaujal jeho miesto a jeho nahodou preradia ..