Kedy mám dať výpoveď po rodičovskej?

3. júl 2024

Ahojte baby o pol roka mi konci rodicak, ale riešim to už teraz. Momentalne mi plynie naďalej zmluva tpp, kde som mala vynikajúci plat. Cca 2200 e. No túto prácu naďalej nemôžem po rodicaku robiť. Chcem využiť podporu v nezamestnanosti. Hneď ako mi skončí rodicak tak mam dat výpoveď k nasledujúcemu dnu? A bude sa mi rátať tým pádom podpora len. Z tohto príjmu? Momentálne robím aj donovnicku ale to idem zrušiť. Čiže sa bude Brat so úvahy asi len ta ptaca pred materskou že? Tak nejak som čítala, že mám nastúpiť ešte na deň do prace, aby sa mi rátal len ten príjem. Dovre som to pochopila? A koľko asi mi vyjde podpora pri tom plate 2200 e v čistom?

bublinka1426
3. júl 2024

aj s tym co mas pocas rodicaku....oni to spriemeruju a vacsinou prace pocas RD dokazu pokazit priemer ale ty si mala vysoky prijem...

Samotná výška sa počíta ako 50 percent DZV. ...

https://www.finsider.sk/servis/podpora-v-nezame...

44janica44
3. júl 2024

Určite sa bude posudzovať aj príjem počas rodicaku. ... čiže ak si brala pocas 2,5 roka cca 50 e mesačne ako domovnicka tak ti to pekne pokazí výšku podpory. A je jedno ze dáš teraz výpoveď a pol roka to robit nebudeš.

bublinka1426
3. júl 2024

@44janica44 aj ked mala tak vysoky prijem?

44janica44
3. júl 2024

@bublinka1426 ale ten príjem mala pred x rokmi, posledné roky mala malý príjem. Keď bude žena 10 rokov na rodicaku a materských a popri tom zarábať 100 e na dohodu tak upsvar je jedno ze predtým mala 3000 príjem. Nechcem klamať ale myslím ze sa posudzuje príjem za posledne 2 roky, ak bol nulový (žena na rodicaku) tak sa posudzuje prijem predtým ak tam nejaký príjem bol berie sa ten aj ked bol maličký- ale hovorím Nie som si 100% ista. + samozrejme odstupné a preplatenie dovolenky po skončeni PP.

bublinka1426
3. júl 2024

@44janica44 tak to je riadna skoda v tomto pripade.

maciatkolulu
3. júl 2024

Snáď si dala zamestnávateľovi vedieť,že tam nemienia nastúpiť a ten si mohol hľadať,školiť ďalšieho zamestnanca,či?

bublinka1426
3. júl 2024

@44janica44 no hej pocula som ze dohody dokazu riadne zmarit vysku podpory kamoska tak cakala z prijmu 3000 euro velke peniaze a bola na dohode a dostala 180eur na mesiac...lebo pocas RD robila brigadne

bublinka1426
3. júl 2024

@44janica44 ale teda sa mi tomu nechce verit ze az tak. no.,

44janica44
3. júl 2024

@bublinka1426 jasne.... preto veľa zien počas rd nepracuje lebo to kazi prípadnú výšku podpory, kamoška je toho dôkazom.

marzii35
3. júl 2024

Bude sa ti to rátať z príjmu domovnicky a je jedno či dáš výpoveď. Ak by príjem nebol tak vtedy by sa rátalo z tvojho platu pred rodicakom

luliu
3. júl 2024

Máš smolu, podpora sa ti bude rátať z terajšieho príjmu

majusqa77
3. júl 2024

hlavne pozor medzi vypovedou a ukoncenim PP dohodou. vsetko treba ukoncis skor, ako skonci RD - nech sa pocita podpora aspo z tych 2200...
ta domovnicka - to je aky typ prijmu? dohoda o vykonani prace? o pracovnej cinnosti?

bublinka1426
3. júl 2024

@majusqa77

a to nebude mat aj tak vplyv dohoda/ praca pocas RD ? ked ukonci skor? ( chapem ze tym pride o maximalku)...

majusqa77
3. júl 2024

@bublinka1426 oni potom porovnavaju prijem za posledne 2 roky vs. pred MD a daju co je vyhodnejsie (aspon by to mali robit). len sa nesmie po RD obnovit poistenie, inak si to po***** uplne

bublinka1426
3. júl 2024

@majusqa77 aha ok, tak sa daco da zachranit

autor
3. júl 2024

@majusqa77 ide o tzv. Príkaznu zmluvu (donovnictvo). Ja som pred jej podpísaním zisťovala na sociálnej poisťovni, či by mi to nepokazilo potom podporu... No a pani mi vravrla že nie, dokonca 2 pani na sociálnej, lebo vraj je to zmluva pri ktorej nedostávam každý mesiac peniaze co je pravda.. Platia ma dva krqt do roka. Ale pre istotu si to zruším, než pôjdem na úrad. No a ako mam teda ukončiť prácu.... Pred skončením rd? Ja som myslela ze práveže mam nastúpiť na deň dva, a tým pádom budú rátať len ten príjem ako posledný. No a otázočka. Je jedno ci ukončíme PP dohodou?

autor
3. júl 2024

Baby zabudla som napísať ze to donovnictvo je na tzv. Príkaznu zmluvu. Nieje to dohoda. Pani na sociálnej poisťovni mi vravrla že to sa nebude brat do úvahy, keďže tam nemám príjem. Stály... Ale platia ma dva krát do roka.

tiika
4. júl 2024

Z príkaznej zmluvy sa myslím neplatia odvody, ani sa neprihlasuje do SP a ZP, plati sa len daň. V tom prípade by som v práci čerpala po RD aspoň jeden deň dovolenky a zvyšnú nechala preplatiť.

autor
4. júl 2024

@tiika akože platí sa poistenie.... Ale pani na sociálnej mi vravrla že toto s neberie do úvahy, keďže to nieje kazdomesacny príjem. Takže keď mi skončí rd napr ôsmeho... Tak 9teho vziať dovolenku a hneď nato dat výpoveď dohodou

tiika
5. júl 2024

Závisí od toho, či sa to považuje za závislú prácu. Podľa tvojho popisu by som povedala, že nie.
Ale záleží, čo tam máš napísané.