Kedy je väčšia šanca na zamestnanie?

14. sep 2020

Prišla som o pracu.Od 1.10. sa idem evidovať na Urad práce. Chcela by som sa opytať, či je väčšia šanca na zamestnanie, ak je uchadzač evidovaný na UP, či UP poskytuje zamestnavateľom nejaky prispevok, keď zamestnaju niekoho z uchadzačov, alebo ako to je , keď ma uchadzač viac, ako 50 rokov.Ďakujem za rady.

lula313
14. sep 2020

Podľa mna nie je, ale nemusis si platiť zdravotku a je možnosť poberať podporu, ak si na ňu splnila podmienky

mogaa
14. sep 2020

Bývajú rôzne projekty - napr.ak zamestnávateľ vytvorí nové prac.miesto a zamestná človeka z UP alebo poskytovanie práce pre absolventov alebo ľudí po 50-tke ktorí prídu o prácu, ale tieto projekty nie sú stále...v terajšej situácii by som sa nespoliehala na vytváranie nových prac.miest(kde by dostal zamestnávateľ dotáciu)a ani na nejaké ponuky z UP lebo dopyt bude prevyšovať ponuku....takže treba byť aktívny, povytláčať si životopisy a pobehať po firmách v okolí bydliska, ponuky z internetu a zobrať prácu aká je a popri tom si hľadať niečo lepšie.....veľmi pochybujem že situácia sa bude zlepšovať čo sa týka zamestnanosti....podpora sa dá čerpať do 2rokov od skončenia PP.....