Keď mám vyštudované vychovávateľstvo, môžem sa zamestnať ako učiteľka alebo asistentka v MŠ?

18. sep 2024

Ahojte, prosím poraďte.

Mám ukončené:
Bc. učiteľstvo praktickej prípravy,
Mgr. sociálna pedagogika a vychovávateľstvo.

Pár mesiacov som pracovala v súkromnej MŠ. Inak v školstve už nie iba v rámci praxi na Mgr. stupni štúdia.

Chcela by som sa zamestnať ako učiteľka alebo asistentka v MŠ alebo asistentka učiteľa v ZŠ. Moja otázka znie, keď mám vychovávateľstvo som kompetentná na tieto pozície? Ak mi viete poradiť čo s takouto kombináciou ukončeného vzdelania? Prípadne akú školu si ešte dokončiť?

PS: prosím bez urážok, bola som mladá, zmätená, teraz by som si už štúdium na VŠ rozmyslela dva krát. Ďakujem

kacena4
18. sep 2024

asistenta s touto kombinacinou vzdelania mozes robit bude ti uznane bc. vzdelanie, MŠ sa nevyznam

leila_m
19. sep 2024

na učiteľku v MŠ by ti uznali Bc. učiteľstvo ale bolo by potrebné absolvovať rozširujúce štúdium na získanie kvalifikačného predpokladu na výkon pracovnej činnosti v kategórii učiteľ a podkategórii učiteľ materskej školy.

autor
19. sep 2024

@leila_m a to kde? Co presne prosim?

autor
19. sep 2024

@leila_m dvojrocne pomaturitne studium na strednej pedagogickej je to iste nie? Len tam sa robia talentovky a na vysokej ked som pozerala tak nie.