Kde zarobiť?

ema_bazar
23. feb 2024

mamicky, poradte mi prosim
dostala som sa do situacii, ktoru som asi ani vo sne necakala, exmanzel zomrel pri autonehode, neprispieval sice na deti vela, ale bolo to aspon nieco, teraz uz zijeme iba z jednoho platu, no chcem, aby sme niekde vypadli aspon na 2 tyzdne v lete a nic neriesili, cize hladam nejaku pracu, velmi vela na mna vyskakuje trading, no ja som v tomto stratena, cely zivot pracujem s ludmi a nie za pocitacom, dalsia vec je ze pri tradingu by som musela investovat aspon par 100€ a to uplne neviem ci by sa mi potom vratilo, nemozem ale zaroven mat ani dalsiu pracu popri mojej aktualnej kedze koncim az okolo 17:00-18:00 a nestiham to... dajte nejake tipy ak mate, budem vdacna...

pribinak
23. feb 2024

@ema_bazar deti nedostávajú sirotské?

tarvika
23. feb 2024

mna napada potom jedine cez vikend ist niekam upratovat. rodinne domy a pod. doucovanie, ak si v niecom dobra.

ema_bazar
autor
23. feb 2024

@pribinak prave to riesim, no kym pozhanam vsetky papiere, este to chvilu potrva, kedze s jeho rodinou nemam dobry vztah...

vyrovnanaosoba
23. feb 2024

@ema_bazar a to je také dôležité ísť v lete na dva týždne na dovolenku? A minúť minimálne 1000e? Veď si naplánujte stanovacku, opekačku, turistiku, kúpanie v prírodnom jazere. Väčší zážitok a ušetrené peniaze.

vevesh
23. feb 2024

@ema_bazar lacna dovolenka s detmi- najdi si vlak do talianska/nemecka/polska k moru, popripade gardasee, najdi lacne obytko cez booking a jedlo sa vystravujete v lidli a co. Ak potrebujes peniaze na fungovanie, dokym bude prideleny sirotsky a dalsie veci vysporiadane, tak by som nejako latala brigadami, popripade pozerala, ako si zlepsit vzdelanie/pracu a mala iny prijem....

skeblicka777
23. feb 2024

@vyrovnanaosoba taká stanovacka tiež nie je úplne zadarmo a keď náhodou nemáš vybavenie, tak veru k tej 1000ke sa aj dopracuje. Ona nepýta peniaze, chce si ist len s deťmi oddýchnuť

vyrovnanaosoba
23. feb 2024

@skeblicka777 ja viem, že nepýta, ale ani stanovacka nemusí byť. Veď stačí ísť každý deň niekde. Deti majú vlaky zadarmo, ona ušetrí. Ja neviem, ale nutné si zarábať len kvôli dovolenke. Radšej by som išla privyrobiť. Aby som im mohla odkladať, nie minúť za 2 týždne.

ibatanecnica
23. feb 2024

@skeblicka777 stanovačka víde niekedy aj viac, ako taká chata

vevesh
23. feb 2024

@vyrovnanaosoba na jednej strane chapem- znama mala rovnaku situaciu, len boli este zosobaseni sice, ale ona nemala posajn, kde muz co a ako zaraba a bum bol mrtvy. A teda je to sok, ked ti zrazu nepridu peniaze a ono to chyba+ spracovanie umrtia ( zomrel jej blizky clovek a otec jej deti), cize tu dovolenku a vypnutie z normalu potrebuju ako sol. Ale da sa to aj lacnejsie, ak sa chce....

skeblicka777
23. feb 2024

@ibatanecnica veď o tom píšem 😉

ibatanecnica
23. feb 2024

@skeblicka777 to bolo akože utvrdenie názoru 😂, to veru na začiatku sa mi niekde zmazalo 😂

ibatanecnica
23. feb 2024

@ema_bazar no neviem si prestaviť ešte jednu prácu popri deťoch. Niekto známy nemá nejakú chatu, chalupu, že by ste aspoň tam vybehli?

viestta
23. feb 2024

Ked nemusi byt dovolenka pri mori, tak vies s detmi vypadnut aj na Slovensko. Teraz sa este daju rezervovat chatky niekde pri vode, napriklad Sirava. Stravu si zabezpecite, bud navaris alebo sa pojdete niekde najest a ubytovanie az take drahe nie je.

zuzka1117
23. feb 2024

Treba si uvedomiť že dnes začínajú byť dovolenky s deťmi pri mori už len pre ľudí, ktorí dokážu dobre zarobiť. Už to nie je tak ako pred pár rokmi, keď sa k moru mohol dostať takmer každý. Ceny v kanceláriách išli nenormálne hore.

viestta
23. feb 2024

@zuzka1117 aj k moru sa da ist "za relativne lacny peniaz", ale treba to vediet zmanazovat. Ubytko, doprava,strava sa da riesit aj bez cestovky a hotela.

azzflo
23. feb 2024

Preboha v ziadnom pripade neries trading a investovanie!!! Bud zmen hlavne zamestnanie alebo si najdi brigadu na vikend, niekde v nejakom obchode napriklad.

vyrovnanaosoba
23. feb 2024

Ešte mi napadlo, daňový bonus máte mesačne, či ročne. Aj ten pomôže, z toho môžete ísť na dovolenku.

zuzka1117
23. feb 2024

@viestta áno dá ale aj tak ťa to bude stáť pár tisíc, my tak chodíme, je to lacnejšie ako cez cestovku ale zasa nie je to zadarmo. Táto doba, keď sme išli za 400€ na 10 dní s All inclusivom už dávno skončila.

vyrovnanaosoba
23. feb 2024

Koľko rokov majú deti? Nebude lacnejšie nejakú tábor pre nich?

vevesh
23. feb 2024

@zuzka1117 to vobec nie je pravda - z rakuska mas listky vlakom za 9,90 do benatok/rimini napriklad, ak je kacia- cesta pre 4 osoby do 100ky. Apartman na bookingu vies najst aj za 35e/noc - ak si nepotrpis na vyhlad na more. Najes sa takisto ako u nas- aj za 200e s restikami a zmrzlinami a nevarenim. A celorocna poistka 80e cela rodina. Ale to si treba na internete vysediet, vyskladat a poobzerat sa, kde je co lacnejsie, ako ist, kam ist, cim ist.

sejbipi
23. feb 2024

Trading ani neskúšaj. Musíš mať znalosti, veľa toho sledovať, vedieť ovládať svoju psychiku. Mám známeho čo v tom lieta cca 10r a stále nie je úplný profík.

buba183
23. feb 2024

@zuzka1117 nás vyšla minulý rok lacnejšie pri mori ako na slovensku

zuzka1117
23. feb 2024

@buba183 veď aj na Slovensku sú drahé dovolenky. Už aj Chorvátsko čo sme najlacnejšie zohnali apartmán tak 120€ na noc. Veď keď si to človek spočíta, tak nakoniec je to dosť peňazí.

zuzka1117
23. feb 2024

@vevesh lenže nie každý vie po anglicky a nie každý je schopný sa takto sám zobrať a ísť s deťmi.

vyrovnanaosoba
23. feb 2024

@vevesh len to, čo si napísala, stojí 700e cca, neviem či v tom už je aj cesta do Rakúska a cesta vlakom aj späť v tej akcií. Lebo to potom vyjde tých 1000e. Len do Prahy vlakom lehatkom stojí cca 21e na osobu.

vevesh
23. feb 2024

@vyrovnanaosoba ono sa vsetko da napasovat- neviem jej financny limit- namiesto 14 dni mozu ist 10. A nemusi ist do talianska, moze ist napr..aj do grecka trajketom atd. Vzdy ide o to, co a ako chces. Ale cestovat sa da lacno.

@zuzka1117 existuje google prekladac, ked nevie. Na kupovanie/objednavanie/ jednoduche turisticke vety je ten preklad dost presny.

zuzka1117
23. feb 2024

@vevesh ale vybrať sa do zahraničia bez znalosti jazyka a s malými deťmi nie je dobrý nápad. ( Neviem či je to situácia autorky, to myslím len všeobecne). Čo keď sa niečo stane ?

zuzka1117
23. feb 2024

@vyrovnanaosoba no minimálne 1000€, dovolenka za 1000€ je ešte mega lacná pre 3 ľudí.

vevesh
23. feb 2024

@zuzka1117 co myslis pod pojmom "ked sa nieco stane"? Nieco sa stat moze aj na slovensku....

zuzka1117
23. feb 2024

@vevesh no keď ti napríklad ochorie dieťa, zmeskas trajekt, ukradnú ti doklady, peniaze proste čokoľvek.myslim.to v zmysle sa dohovoriť.