Kde sa zamestnať pri dvoch malých deťoch?

zuzub
8. jan 2015

Ahojte mamičky, rada by som vás spýtala, aké je vaše zamestnanie pri malých deťoch po skončení materskej? zaujíma ma najmä kde pracujete tie, ktoré máte 2 a viac detí ako riešite opateru,škôlky a pod.nerobím nejaký prieskum, len ma naozaj zaujíma kde sa možno zamestnať a stíhať aj rodinu aj robotu, najmä ak škôlky fungujú do 16 hod a o deti sa vám nemá kto postarať....napr.ja konkrétne mám dve deti, manžel chodí väčšinou mesiaca na služobky, syn je v škôlke , dcéra pôjde až od septembra.materská mi končí 23.apríla a vzhľadom na podmienky,ktoré mi dal zamestnávateľ som sa rozhodla ukončiť pracovný pomer.je možné mať slušnú prácu a zároveň sa aj normálne starať o rodinu?

bosoriak
8. jan 2015

@zuzub No otazka je, co povazujes za slusnu pracu. Su zeny, ktore napr. ani po materskej nevezmu robotu pod 1500 v cistom a inde ako v kancelarii. To nemyslim ako nic negativne, len vyrok "slusna praca" je pomerne rozsiahly.
Viem, ze zeny napr. chodia upratovat, zakladaju si e-shopy, zivnost na opatrovanie deti a pod. Ak si aj najdes novu pracu, tak to budes robit tak ako ostatne maminy - ak bude treba, ostanes na OCR, budes hladat pracu s flexibilnou pracovnou dobou a pod.
Vela zdaru!

dana_l
8. jan 2015

castokrat to neide bez kompromisov

velkacica
8. jan 2015

treba sa rozhodnúť, či chceš (musíš) pracovať, alebo byť na akejsi polovičnej MD... Nevraviac o vlastnej "ponuke" pracovnému trhu - zamestnávateľovi, teda o vlastných pracovných schopnostiach, vzdelaní, profesnom životopise...

zuzub
autor
8. jan 2015

@bosoriak
@dana_l
@velkacica ďakujem za vaše názory.
@bosoriak slušná práca je aj napr.nerobiť niekde 12hodín za minimálnu mzdu....
@velkacica myslím, že žena by mala pracovať, nejak sa realizovať či musí alebo nie.ja za seba si neviem predstaviť "nič nerobiť"

bosoriak
8. jan 2015

@zuzub To chapem, ale ide napr. o to, ze ak niekomu ponuknes ako alternativu zamestnania napr. to upratovanie, tak sa moze urazit. A ina by za to dala lavu ruku, aby take mohla robit.
preto je to velmi subjektivne. Ale ziadna praca podla mna nie je podradna a uz vobec sa za ziadnu pracu netreba hanbit. To by som tym chcela povedat.

culia1
8. jan 2015

tato tema zaujima aj mna, lebo zvlast tie roky s deckami v skolke, vsak to je sama PN,tak to neviem ako vykryt bez rodicov v blizkosti...

luciferkax
8. jan 2015

Našla som si prácu na polovičný úväzok..áno, nezarobím tisíce, ale stíham byť aj mamou :P a zároveň sa v práci odreagujem.. pracujem 2-3 dni týždenne po 12 hodín...jeden den môže deti vziať manžel, jeden den moja pracujúca mama...

moni244
8. jan 2015

@zuzub ja sa tiež zamýšľam, ja mám síce len jednu, ale tiež si neviem predstaviť, kde pôjdem, keďže na smeny kvôli manželovej práci robiť nemôžem a to ešte neviem, čo budem robiť, ak mi malú nezoberú do škôlky

oktobermimi
8. jan 2015

@zuzub já mam teda len 1dieta ale idem od zajtra do prace u nás v nemocnici upratovat 3,5h denne od pondelka do piatku(14:30-18:00) a každy druhý víkend od 6:00do 10:00 za 180e 🙂 aspon niečo k Rodičáku 🙂

stanulienkat
8. jan 2015

Neviem, ci teraz niekedy nehovorili o tom v TV, ze zamestanavatel ma zo zakona povinnost ti ponuknut aj skrateny uvazok.

blahowoman
8. jan 2015

Ja mam 2 deti. Dcera ma 10r to je uz velka kocka,ale syn o mesiac 3r. Ako chodi od Septembra do skolky sme stale chory ☹ . Pracu uz neriesim,zakladam si zivnost.

mima4
8. jan 2015

@oktobermimi drzim palce!

@zuzub a nechcela by si robit to, co si vystudovala a v com mas prax?

zuzub
autor
8. jan 2015

@stanulienkat aj mne ponúkali aj skrátený úväzok ,ale v takej podobe, že kedykoľvek na 4 hodiny -kedy určí zamestnávateľ podľa potreby na prevádzke v rozpätí od 9h do 21hod a kde by som ako dala deti v poobedných hodinách???

mon84
8. jan 2015

@stanulienkat nie je to povinnost, ale moznost..

zuzub
autor
8. jan 2015

@mima4 chcela, chcela by som zostať aj vo svojej pôvodnej práci,ale žiaľ pracovná doba je pre mňa absolútne nevyhovujúca.ako som už spomínala manžel je väčšinou na služobkách a z rodiny nám nemá kto pomôcť.čiže len súkromné jasle, škôlky, opatrovateľky.a zase na druhej strane mám chodiť do roboty a väčšiu časť výplaty dať na opateru detí? a vôbec s nimi nebyť? toto nie.

terezka1947
8. jan 2015

@zuzub taaaak toto riesim uz teraz aj ja 😒 lebo momentalne sa to rozhodovanie,resp.riesenie buducnosti odsunulo druhym babatkom,ale uvedomujem si,ze na povodnu poziciu sa aaasi nebudem moct vratit=aspon nie hned 😒
aspon kym deti trosku nepodrastu a nebudu samostantnejsie...tiez nemame rodinu na "opateru" po skole,skolke...aaale tak....nejako bude...ono je takze byt v praci do 18=19tej a potom vybrat napr.prvacika z druziny...ja nehovorim,ze ludia,pokial musia,musia deti takto riesit...ale ja by som chcela aspon prve roky na zaciatku skoly byt pri uceni,pri zvykani si mojho dietata na ucenie,na novy system...neviem si teraz predstavit byt cele dni prec a stratavat sa pri uspavani a cez vikendy 😒
nooo,ale je to mozne,ze to skonci aj tak....uvidime

zajka1
8. jan 2015

Dnes som na FB čítala, že sa pripravuje nový zákon, pre Maminy s deťmi do 10 rokov a znie to velmi nadejne 😉

zuzub
autor
8. jan 2015

@zajka1 a môžeš byť konkrétnejšia resp.link kde si čítala?

zajka1
8. jan 2015

@zuzub noviny.sk - pracujúcim matkám svitá na lepšie casy

janinah
8. jan 2015

Keď mali dcéry 3 a 4,5 tak som nastúpila do nemocnice na denné smeny 7-15,30 hod.Nechápem ako som to vtedy zvládala,ale spočiatku som skoro každé ráno vracala z únavy a zo stresu,manžel pomohol minimálne kvôli svojej práci.Hocikedy som letela pre deti do škôlky taxíkom,ráno sme ich vozili autom a do roboty som došla spotená ako myš.Žiadna sranda,ale časom sa to akosi ustálilo,našli sme systém a fungovali....žena s malými deťmi by mala robiť max. 6 hodín,ale toho sa v našom kocúrkove nedočkáme 😒

mima4
8. jan 2015

@zuzub tak pokial manzel robi karieru a zabezpecuje vas, neuvazovala si byt zenou v domacnosti?

katy2
8. jan 2015

Ja som po materskej nastupila v specialnej skole - pracovna doba uplne perfektna. Chodim na 7,30 (deti vozim do skolky na 7,00). V pondelok mam dlhy den - do 15,45, ale inak koncim medzi 13,00 az 13,30... Som max. spokojna 🙂

zuzub
autor
8. jan 2015

@mima4 to isto nie, ja vôbec nie som doma sed 😀 aj cez matreskú som mala brigádu pri prvom synovi.už teraz mám niekdy také stavy, že až proste 5 rokov doma stačilo 🤐

janinah
8. jan 2015

@zuzub a akú by simala prac. dobu?

mima4
8. jan 2015

@zajka1
nepaci sa mi to:

- netyka sa to ludi v BA kraji (diskriminacia)
- netyka sa to muzov s malymi detmi - tiez podla mna diskriminacia

zuzub
autor
8. jan 2015

@janinah mne dali možnosť ten skrátený ako som písala vyššie, normálna prac doba sú 12tky od 9-21 hod krátky dlhý týžden, prípadne ranné/poobedné na 81/2 hodinové smeny 😝 no ozaj je si z čoho vyberať, jedno lepšie ako druhé...

zuzub
autor
8. jan 2015

@mima4 tiež myslím, že by to malo platiť pre všetkých rovnako....

janinah
8. jan 2015

@zuzub lebo škôlka je od 6,30 do 17tej,moje tak chodievali 6,50- 16,00-ale pre deti je to dlho byť tam celý ten čas...ale keby nebola iná možnosť,tak skús

demeterka
8. jan 2015

tu je ta novinka len nechapem preco to neplati pre bratislavsky kraj, tu maju matky uplne rovnake problemy ak nie aj vacsie... http://www.noviny.sk/c/slovensko/pracujucim-mat...

zuzub
autor
8. jan 2015

@janinah my máme škôlku od 06.30 do 16hod. ja si budem musieť asi hľadať robotu podľa prac.doby 😒