Kde inde sa zamestnať ak sa v školstve už cítim vyhorená ?

19. jan 2020

Mam vzdelanie, plnú kvalifikáciu pre učenie na ZUŠ.. Pracujem už 16 rokov v tejto oblasti, no životné okolnosti ma nútia zmeniť zamestnanie. Mam problémový kolektív, na pracovisku intrigy, vedenie zatvára pred problémami oči... Dlho som zatinala zuby, no už cítim ze už to ďalej asi nedám. Poraďte kde inde sa zamestnať? Milujem svoju prácu, no na tom pracovisku už nechcem ostať. Boli ste niektorá v podobnej situácii? Iné školy podobného zamerania som už skúšala pomaly popozerať, informovať sa, ale obsadene všetko. Kvôli stresu sa nám s manželom nedarí veľmi ani splodiť babo. Často som chorá, deti chodia choré, prosila som aby nechodili, ale výsledok žiadny. Kolektív si vzájomne podraza nohy, dôvera žiadna. Cítim sa už ako vyhorena.id skončenia školy som zamestnaná iba v školstve.. No odrazu neviem ako ďalej. 😔Zažili ste niektorá niečo podobné, no možno s iným zamestnaním? Poraďte prosím. Ďakujem vopred za koment.

carimari
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
pieksamaki
19. jan 2020

Premysli si co by si rada robila...v takom vyzname...v com vidis silne stranky na sebe....pripadne sa dohodnut so svojim novym zamestnavatelom na pohovore na skoleni.....kurze....ak by ti chybalo.sa v niecom dovzdelat......popozeraj na webe......co akanje napln prace danej pozicie.....

pribinak
19. jan 2020

Zamestnaj sa hocikde, ale ak učíš napr hru na klavír, spev, ... môžeš doručovať súkromne, veľa rodičom vyhovuje, že učiteľ príde k ním a decko nemusí cestovať cez pol mesta

eliska13
19. jan 2020

Ideál by bolo otehotnieť a získaš čas 3 r porozmýšľať čo by si chcela ďalej, aj keď nie vždy všetko ide ideálne.Kludne už môžeš mať po tých rokoch pocity vyhorenia ešte, keď je zlá atmosféra.Sestricky, ucitelky sú najviac ohrozené.
neviem poradiť.Moja kamarátka odišla po 13 r úplne išla do administratívy a je veľmi spokojna

eliska13
19. jan 2020

Nemáš v okolí materské centrá?tá moja kamarátka si vymyslela takú bokovku a organizuje pre deti kurzy všelijaké tance, hry na hudobný nástroj je to pre malé deti 2,3 roky hravou formou a je to fajn platené.Centrum je rado, že majú novú aktivitu a ona zostala v kontakte s detmi

autor
19. jan 2020

@pribinak nevieš mi prosím poradiť či treba na to nejaké povolenia alebo to ma ako živnosť?

pribinak
19. jan 2020

Netuším, ale našich susedov tak učí hrať na gitaru pani, ktorá kedysi učila na zus, teraz je na roficaku a privyrába si