Kde hľadať serióznu prácu?

gab1kaaa
21. jan 2014

Podobný príspevok som tu nenašla tak otváram.
Po ukončení strednej školy mám problém nájsť si serióznu prácu, keď sa aj niečo vyskytlo, nebolo to seriózne - podozrivé platové podmienky, pracovné zmluvy a podobne, tak radšej aby som sa dostala do problému som prac. pozíciu odmietla.
Denne sledujem nové ponuky na stránke bazos.sk nakoľko tam je tých ponúk najviac, no zároveň aj neseriózne.
Na portáloch ako je kariera.sk či profesia.sk je toho veľmi málo - ak už aj niečo pribudne ide väčšinou o pozíciu : realitný maklér, poisťovák či telefonista.
Poznáte nejaké iné stránky/portály kde sa inzeruje práca ? Poprípade iný spôsob hľadania ?
Ďakujem

mima4
21. jan 2014

@gab1kaaa
odporucam https://www.linkedin.com/ treba si tam vytvorit profil 🙂

www.profesia.sk je tiez fajn stranka
napr. dell ci ibm bezne beru aj absolventov, staci komunikativna anglina, pripadne aj druhy jazyk, sikovnost, flexibilita 🙂

gab1kaaa
autor
21. jan 2014

@mima4 Ďakujem, určite stránku skusim 🙂

amonda
21. jan 2014

@gab1kaaa určite doporučujem www.profesia.sk www.kariera.sk www.topjobs.sk držím palec 🙂

adeala
21. jan 2014

@gab1kaaa záleží aj od toho, čo hľadáš 🙂 prácu v akom obore? Ja som vždy okrem týchto portálov hľadala aj firmy so zameraním na to, čo som chcela robiť a sledovala ich stránky, býva tam väčšinou kolónka "kariéra", kde uverejňujú prac. pozície, na ktoré hľadajú pracovníkov. No a posielala som cca 10 CV denne. 😉

gab1kaaa
autor
21. jan 2014

@adeala Najradšej by som sa zamestnala v odbore, ktorý som aj vyštudovala - cestovný ruch.
Ďakujem za nápad. Ak si posielala toľko CV, za aký čas si asi prácu našla ?

adeala
21. jan 2014

@gab1kaaa cca 2 týždne