Kaviareň s detským interiérovým ihriskom

akire10
1. apr 2014

Zdravím všetkých...Chcela by som si otvoriť kaviareň s detským interiérovým ihriskom (časom možno aj exteriérovým), ale vôbec neviem ako a kde mám začať, čo všetko potrebujem, ako a kde zoženiem sponzorov atd. Nemám vôbec skúsenosti s podnikaním...taktiež ani neviem,koľko by ma to všetko mohlo stáť...prosím Vás,ak mi vie niekto pomôcť,tak mi prosím poraďte ako mám postupovať a čo všetko potrebujem...Ďakujem 🙂

dadika2504
1. apr 2014

tak v prvom rade ak chceš podnikať, potrebuješ kapitál. Či už vlastný alebo úver z banky. Na sponzorov zabudni 😀 Potrebuješ mať živnostenský list a výučný list v odbore, poprípade založenú s.r.o a niekoho, kto bude zodpovedný vedúci s papierom, ak ho ty nemáš. Priestory sú tiež dôležité. Napíš si podnikateľský zámer, ten budeš potrebovať, či už v banke alebo na daňovom úrade zvyknú pýtať. hoď si do gúglu začiatok podnikania čítaj, čítaj, čítaj 🙂 Možno ťa prejde aj chuť podnikať 😝

akire10
autor
1. apr 2014

😀 😀 ...jáájjj...
Ja nechcem pôsobiť naivne...ale...samozrejme,že potrebujem mať nejaký ten svoj kapitál...ale rátala som s tým,že niečo by mohlo prispieť aj mesto,kedže nič podobné sa v ňom ani v jeho okolí nenachádza a je to pre deti...no a rátala som aj s tým,že oslovím nejaké väčšie spoločnosti a vycapím im tam poďakovanie - a tým urobím reklamu...no a čo sa týka občerstvenia-to pokiaľ viem dáva firma ktorej značku budem predávať- či už napr. cola-tá dáva aj chladničky aj niektorá zo značiek káv...a aký výučný list potrebujem-ako čašníčka,alebo? Aj v prípade,keď za barom budem mať osobu,ktorá je vyučená čašníčka?

dadika2504
1. apr 2014

@akire10 no záleží od vedenia vášho mesta 😉 U nás by si nedostala nič ☹ Občerstvenie ti nedá nikto, ak chceš predávať kávu, tak si vyberieš len jednu značku, Tí ti poskytnú stroj buď grátis alebo za nejaký mierny poplatok za prenájom. To závisí od toho aký obrat im budeš robiť, čo sa týka nákupu kávy, cukru s ich logom, čokoládiek, keksíkov ku káve, mlieka. Dajú ti šálky a podšálky s ich logom. Čo sa týka chladničky, áno coca cola dáva, ale môžeš tam mať iba ich sortiment. Tak isto dávajú poháre nejaké na štart. Nepísala si či to chceš ako živnosť alebo sro. Ak sro, tak musíš mať zamestnaného niekoho, kto má potrebné vzdelanie a prax a mať ho ako zodpovedného vedúceho. Ak to chceš ako živnosť, tak si prečítaj stránku slovenskej živnostenskej komory. S tými firmami môžeš skúsiť, ale pochybujem. Väčšie firmy väčšinou dotujú športové podujatie, kam chodí väčší záber ľudí a teda aj reklamu si viac všimnú.

simca06022011
1. apr 2014

@akire10 mesto ti neprispeje, ale urcite keby si oslovila napr. nejake hrackarstva, pripadne rovno znamych rodicov, tak by za reklamu nieco mohli ako napr. zariadenie poskytnut (u nas tak vybavili nejake veci do jasliciek). Inak vacsina bude musiet ist prave od teba a promo veci od dodavatelov... ak si tam spravis nejake akcie (karnevaly, diskoteky, malovanie, spievanie, pripadne klub mamiciek) tak sa ti to vrati 🙂 U nas je tigrik a je tam na akciach tak plno ze by sa este jeden zisiel :P mozno aj dva...

akire10
autor
1. apr 2014

No...ono by sa to potom vrátilo...mňa skôr trápi ten začiatok...neviem čo všetko potrebujem vybaviť, koľko do toho bude potrebné vložiť atď...výhodou je a preto ma to aj napadlo, že v tomto meste ani v jeho okolí nič také nie je...

simca06022011
1. apr 2014

@akire10 kolko do toho treba vlozit ti nik nepovie, si to porataj... podla toho co tam chces mat a kde to bude... priestory, ak su prenajate, tak ci je tam uz napr. barovy pult... ake tam chces mat hracky... plus na zaciatok nakup vsetkeho tovaru... kavovar si dohodnes mensi v pohode s kavovymi predajcami (pozri si web stranky)... musis si to iba sama spisat 🙂)
vybavit tiez potrebujes kopec veci, ale to podla toho ako to chces prevadzkovat, ci zivnost, ci sro... potom nastupuju vsetky tie urady co som pisala + hygiena, na meste nahlasis prevadzku... atd atd

luciacak
16. jan 2015

@akire10 ahoj, zaujíma ma či sa ti tento biznis podaril rozbehnúť, ak áno ako to funguje 😉

bartaloska
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
timi76
10. nov 2016

@bartaloska Dobrý deň, už ste rozbehli? Ako sa vám darí? Ďakujem za odpoveď. Jana

bartaloska
Autor odpoveď zmazal
Zobraz