Kariérny postup

29. nov 2022

Pracujem v spoločnosti, v ktorej som momentálne na manažérskej pozícii. Pri zmene organizačnej štruktúry sa však už so mnou nepočíta. Šéf má proste chce vyhodit. Začala som si teda hľadať prácu aj v iných našich pobočkách. Jeden z riaditeľov mi prisľúbil pomoc (predpokladala som, že pôjde o miesto v jeho divízii). A teda pomohol. Od 1.1. 2023 dostávam miesto riaditeľky pobočky, z ktorej 31.12. nedobrovoľne odchádzam. Šéf sa to dozvedel dnes, bol na HO. Máme napäté vzťahy už dlhodobo. Ako sa teraz k tomu postaviť? Predpokladám, že on do konca týždňa nepríde, nestretneme sa. Ale aj tak. A ďalšia vec, čo kolegovia? Vysvetľovať im niečo?

deti95060810
29. nov 2022

aby som rozumela ideš vystriedať tvojho šéfa čo ťa vyhadzuje k 31.12 ?
ja by som to zobrala. Máš na výber? nemáš.

aurorastone2
29. nov 2022

@deti95060810 tiež som to tak pochopila 😁... No jeho smola, toto priam kričí osudom co sa stalo 🤷‍♀️

nikdenikto
29. nov 2022

Aj ja by som to vzala a nikomu nič nevysvetlovala.

anjelicek26
29. nov 2022

Ako pisu kocky vyssie, vziat to a nevysvetlovat.

pribinak
29. nov 2022

Prijať ponuku a sucho uviesť, že tá oslovil vyšší šéf a miesto si sa rozhodla prijat

melanta
30. nov 2022

Ak sa riaditeľ rozhodol tvojho šéfa dať z pozície dole a jeho miesto ponúknuť tebe, odkomunikovanie dôvodov šéfovi je na riaditeľovi, keďže on túto zmenu zrealizoval. Ty nie si šéfovi povinná nič hovoriť, max ako píše pribinak, povedať že si dostala ponuku a prijala si ju. Kolegom môžeš povedať, že veríš, že túto pozíciu si dostala vďaka svojim schopnostiam a že sa tešíš, ak v dobrých vzťahoch a ako tím budete pokračovať aj naďalej.

vikusjk
30. nov 2022

Cize vlastne ides svojho sefa vymenit, alebo budes dokonca sefka jemu?

piece
30. nov 2022

@vikusjk heh no prisám vačku som to tak pochopila aj ja

autor
30. nov 2022

@vikusjk presne tak

beata_k
30. nov 2022

Ja si nemyslim, ze to dobre dopadne. Ak sa stanes sefkou svojho terajsieho sefa, tak ta bude zhadzovat pri kazdej moznej prilezitosti. Jedno poklznutie a povozi sa na tebe. Kolegovia asi tiez nebudu nadseni. Ved o to miesto sa mohli uchadzat aj oni a ty si bola "len" dohodena po znamosti.

som_realistka
30. nov 2022

No, ak si si hľadala miesto v ostatných pobočkách a s riaditeľom čo ti pomohol máš iba firemné väzby, tak by som nič neoznamovala a počkala kým to oznámia Tvoji nadriadení. Iná vec je správanie sa Tvojho nového podriadeného, na toho si budeš musieť dávať pozor, ale ak Ťa tam dali na základe skúseností s Tvojou prácou tak pravdepodobne predpokladajú, že si ukočíruješ kolektív.