Kancelárska práca na polícií

annaa24
12. apr 2024

Dobrý deň, zaujímali by ma policajné pozície v kancelárii ak by niekto vedel o niečom takom. Nemyslím tým civilné miesta ale ako policajt a či je tam možné sa dostať aj bez známostí. Ďakujem.

evelynmozagalega
12. apr 2024

@annaa24 ja som bola predvcerom na cudzineckej policii a poviem ti, ze taky relax nezazijes nikde. Nikto tam nemusel hovorit po anglicky ani ziadnym inym jazykom, napriek tomu, ze pracuju len s cudzincami. Na nejaký rezervovaný termín sa nehrajú, idú si vlastným rekreačným tempom, obedová prestávka je flexibilná, čiže kľudne aj dve hodky. Pracujú štýlom brainstormingu, čize kazdy sa vyjadri ako by sa to dalo urobit a jeden vyberie nejaku moznost, ci správnu, to je uz otázne. Hlavne žiadne náhlenie sa, proste no stress. Poviem ti, ze to je idealna pozicia pre cloveka, ktorý si potrebuje oddychnut a zrelaxovat sa za pravidelny plat. Podla mna sa tam vsetci dostali po známosti, lebo to sú pracovné miesta za odmenu 🙂

ibrunova
12. apr 2024

@annaa24 aké sú policajné práce v kancelárii? Najprv musíš spraviť prijímacie testy do PZ a ísť do školy.

alenah31
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ibrunova
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
alenah31
12. apr 2024

@ibrunova tak áno jasné, ja zasa čítam každé druhé slovo🙂 mažem.

lakebabe
12. apr 2024

@annaa24 robia mi to dve kamarátky ako civil jedna je na prihlasovaní áut druhá robi niečo všeobecne . Jazyk netreba, stačí maturita, plat mizerný ,ale dobra pracovná doba tak to majú kvôli deťom. Ale záleží aké oddelenie na tých autách by som robiť nechcela tam je strašne veľa roboty a zodpovednosť

bluemoon24
12. apr 2024

@evelynmozagalega top!! Mam uplne stejnou zkusenost s cizineckou policii :D mela jsem rezervovany termin na 8:30, ale jeste, ze jsem si vybavila volno cely den.

annaa24
autor
12. apr 2024

@ibrunova to mi je jasné len tam väčšinou zaraďujú ľudí na ulicu alebo k dopravnej polícií.

laurita285
12. apr 2024

Cudzinecká je top aj z mojej skúsenosti, prišli cudzinci a po anglicky nevedel absolútne nik v celej budove :D :D :D

yalla966
12. apr 2024

@annaa24 v kancelariach tam pracuju bud civilni zamestnanci alebo policajti, nic medzi tam nie je.. cize bud alebo, a ked ako policajt, musis mat k tomu adekvatne vzdelanie

annaa24
autor
12. apr 2024

@lakebabe o tom som počula že civilné miesta sú tam slabo platené. Preto som sa chcela informovať ohľadom kancelárskych policajných pozícií , nie ako civil. Ale také miesta asi len cez tie známosti.

mircalla
12. apr 2024

@evelynmozagalega Presne tak, ciste peklo. A skutocne naco hovorit po anglicky na Cudzineckej policii. Bola som tam viac krat, najvacsi odpad policie tam asi robi

lakebabe
12. apr 2024

@annaa24 musíš mat policajný výcvik byt oficiálny policajt ak chceš robiť iné. Bud sú civili alebo policajti .

ibrunova
12. apr 2024

@annaa24 nejde o známosti, ja o kancelárskych viem len o správnom na doprave, kde robíš v kuse spisy, alkoholy, preskúšania. Ale iné miesta sa môžu javiť ako kancelárske, ale nie sú. Ťažko sa ti to vysvetľuje, keď o tom nemáš ani šajnu na žiadne také miesto sa nedostaneš rovno z civilu, musíš mať adekvátne policajné vzdelanie. Aké máš vzdelanie v civile?
Na ulicu alebo k dopravnej polícií.... Hm, prečítaj si zákon o policajnom zbore. U nás je v kancelárii iba riaditeľ a zástupca. Všetci ostatní sú vo výkone.

silvia2013
12. apr 2024

@evelynmozagalega za tie smiešne platy by som ani ja viac nerobila.

mircalla
12. apr 2024

@silvia2013 Ty vies ake maju platy? Lebo ak to nechcu robit, nech idu radsej robit daco ine a nie medzinarodnu hanbu. S tak niecim drzym, lenivym a arogantnym ako na cudzineckej policii som sa nestretla. Mala som 2 partnerov cudzincov (oboja obcania EU) a s niecim takym sa nestretli este

mircalla
12. apr 2024

A anglicky vobec ale vobec nic....totalna neochota, tvrdosijne vsetko slovensky opakovali, ani sa len nesnazili. Strasne cosi

sandra19860
12. apr 2024

.

annaa24
autor
12. apr 2024

@ibrunova Viem že je potrebná policajná škola a ako civil sa tam neoplatí robiť. Práve preto sa na to pýtam lebo nemám šajnu ako to funguje a nepýtam sa na civilné miesta. Otázka bola o kancelárskych policajných pozíciách, napríklad tie spisy, doklady...

ibrunova
12. apr 2024

@annaa24 doklady sú civilné miesta, nie policajné. Máš o tom trochu skreslenú predstavu.

lakebabe
12. apr 2024

@ibrunova predpokladám ze doklady mysli klientské centra prihlasovanie áut, ŠPZ a tak .
Autorka moja bývalá spolužiačka je policajtka, urobila si po obchodnej akadémii policajnú akadémiu , myslím kdesi v Pezinku tu minimálnu co bola nutná.
Teraz robi na klientskom centre pri "dokladoch" vydáva spz atd, ale musela si odkrutit desať rokov normálne na ulici, s radarmi, v pohotovosti atď ,toto sa jej podarilo ísť robiť až po materskej.

annaa24
autor
12. apr 2024

@lakebabe ďakujem, takto som si to predstavovala aj ja, ak niekto nemá známosti alebo šťastie tak na takéto pozície sa dá dostať až po rokoch na ulici.

lakebabe
12. apr 2024

@annaa24 ona aj známosti mala, aj rodinu dosť vysoko , ale musela si to proste tie prvé roky odkrutit nepomohlo nič. Ale ta akadémia netrvalo nejako dlho keď mi to opisovala ani nie rok vtedy a nič extrémne náročné.

ibrunova
12. apr 2024

@lakebabe stredná policajná škola trvá teraz 9 alebo 10 mesiacov 👍

@annaa24 miesto na prepisoch áut nie je zase moc lukratívne, je to holý plat, žiadne príplatky. U nás tam šla baba rovno po škole, lebo tam nikto nechcel ísť. Nepovedala by som, že je to o známostiach, ale skôr niekedy aj o náhode. Lukratívne fleky po známostiach sú niekde celkom inde.

lakebabe
12. apr 2024

@ibrunova áno tak nejak to bolo do roka. Asi aj záleží od okresu lebo u nich bol pretlak bab, co to chceli robiť kvoli deťom a pracovnej dobe. Lebo s malými detmi na nočné a behať merať sa jej nechcelo. Ale platovo to asi tiež nebude moc terno