Je zamestnávateľ povinný vrátiť poplatok za vstupnú lekársku prehliadku?

17. jún 2024

Zdravím, chcela by som sa opýtať. Riešila som zamestnanie v Bille, nakoniec som však zobrala inú prácu, ale v Bille som odovzdala povinné lekárske vstupné potvrdenie o prehliadke a spôsobilosti, spolu s pokladničným blokom. V hodnote 20€. Majú mi prehliadku preplatiť aj ak nenastupujem ku ním do zamestnania? Alebo sa tlačivo vracia a opätovne dá použiť? Potvrdenie je vystavené priamo na ich tlačive firmy. Ďakujem za odpoveď. 😊

rachel36a
17. jún 2024

Nie nemaju povinnost ti preplatit ked si sa ty sama rozhodla nenastúpil

autor
17. jún 2024

@rachel36a ďakujem za info 😊🙏

mimuska328
17. jún 2024

@rachel36a po 3 mesiacoch mi vraveli ze mi to preplatia ale mne to vedúca múdra stratila tak nepreolatili

autor
17. jún 2024

@mimuska328 ale asi si do prace na dane miesto nastupila či ? Lebo ja som to len odovzdala ale vo finale boli problemy zo strany zamesgnavatela (az neskor som sa dozvedela ze je nutne absolovat platenu skúšku) tak sa nastup nekonal.

mimuska328
17. jún 2024

Áno mne pomer stále trvá. Aká platená skúška? To je nejaká novinka?

rozculena
17. jún 2024

podľa správnosti by si mala mať najprv zmluvu a až potom ísť na vstupnú prehliadku a na školenia.

klotildabazarik
17. jún 2024

Ziadna platená skuska neexistuje 🙄ved zamestanavatel ma 3 mesiace na to aby si ta "odskúšal" takze tak, ja nechapem kolko ludi este v dnesnej dobe na nieco takeho leze, ja ked pocujem skuska tak viem ze je to strata času pre mna tam vôbec chodiť 🙄

rachel36a
17. jún 2024

@mimuska328 mozno nie je z oboru a chu hygienicke minimum