Je za pomoc v domácnosti 7 EUR v poriadku?

14. jún 2024

Pomoc v domácnosti, senior
Prosím, zdá sa vám 7€veľa? Na hodinu. Pomoc typu poriadok v domácnosti, upratovanie väčšie, umývanie okien, sprievod na nakup mimo dedinu, sprievod ku kadernícke, spoločnosť....

stanulienkat
14. jún 2024

Nie.

tundra
14. jún 2024

7€ som platil v roku 2004, pri stavbe domu.Dnes je rok 2024🥴

milanemila
14. jún 2024

Ani nahodou to nie je vela

betulinka1
14. jún 2024

Veď už aj upratovačky pýtajú 10€ na hodinu, okná sa platia zvlášť. Čiže 7€ je cena niekde na východe, kde nie je iná práca?

madeincssr
14. jún 2024

@tundra to sa asi neda takto zovseobecnit. Kdesi na vidieku v malej obci je 7€ ina suma ako v BA resp. vacsich mestach. Ceny cohokolvek (tovaru resp. sluzieb) mozu stupat dovtedy, kym si zakaznici neporadia inak (neprestanu kupovat dany tovar/sluzbu, pomozu si sami resp. navzajom, zrieknu sa danej sluzby/tovaru...) a ekonomika [ne]rastie a [ne]rastie... Jasne ze zo vsetkeho su vynimky a nieco kupovat musime, ale... Zdrazovanie (viac ako o AKTUALNU inflaciu) moze byt niekedy dvojsecna zbran. Vyspele stabilne ekonomiky mavaju stabilnejsie ceny a malu, len okolo 2% inflaciu.

blonde_bella
14. jún 2024

Keď si zoberiem aké majú platy opatrovateľky v DSS tak je to aj nadstandard

autor
14. jún 2024

Ďakujem za postrehy. Mala som výčitky, že som nevzala. Mám VŠ. Práca manuálna mi nie je cudzia, mám VŠ, ale možno som čakala viac. Ludia sa riadia cenou často☹️, nie kvalitou. Ale teda k mojej mamke by som vyberala....nie podľa ceny, alr osobnosti.

autor
14. jún 2024

@blonde_bella áno, opatrovateľky v DSS 😭. Ani sociálne v dss nič moc.
....

autor
14. jún 2024

Ďakujem krásne za názory. Asi som spiatičník🤣. S VŠ v obore beriem aj 7€na hod. Možno čas na prehodnotenie

ellca123
14. jún 2024

Bohužiaľ v Spišskej novej vsi,je bežná ponúka 5,50eur/hod.
A Hľadáme kuchára....šikovný kuchár,murár,elektrikar...nerobí za toto
už je v Nemecku a má 25e /hod nástupný plat

Smiešne,ae na východe nič nie je/podľa politikov/ ,
ani práca/podľa mňa....
nezamestnanosť v Sk 5% .....statistika

pandorra
14. jún 2024

Upratovacka Ke berie 10 € hod a pritom je ich nedostatok.

autor
14. jún 2024

@pandorra áno Košice, BA je trocha iné ako malé mestečko, dedina. Aj keď teda neviem prečo. Lebo nájom máme vyšší ako v samotnej BA☹️

autor
14. jún 2024

@pandorra ja som ponúkla 6-7€za hod. No nemala som šancu😕

tundra
14. jún 2024

Aktualne platim 14€/h za kosenie,bez papiera TN

sickynickyobsadene
14. jún 2024

@tundra neporovnavaj pri stavbe domu s touto prácou.
Za mňa je to veľa. Nie je to žiadna odborná praca.

tundra
14. jún 2024

@sickynickyobsadene mne to je jedno,kludne ju chod robit gratis😘

autor
14. jún 2024

Ako, ja som za.... Vyskúšať a uvidí sa. Mam VŠ, roky praxe, aj v AT, a pani sa zdá 6-7€veľa. V poriadku. Mne to nevadí. Len mi príde akosi "prízemné" hodnotiť ľudí, bez toho, aby ich človek vôbec videl. Ja ak by som hľadala niekoho k mamke, riadim sa konkrétnym človekom (teda, chcem ho minimálne vidieť),nezaujíma ma ako prvoradé plat. Ale asi som divná. Neviem. Ponúkam opatrovanie, pomoc v domácnosti, ale nie asi pod cenu 😕.

autor
14. jún 2024

Pani sa videlo 8-9€ za hod.veľa, ☹️.

autor
14. jún 2024

S dochadzanim cca 6km

tundra
14. jún 2024

Vzhladom na ceny by som robil min.za 10€.Vsetko je vsak otazka dopytu a ochoty platit...

autor
14. jún 2024

@tundra áno, len ja bývam v zlej lokalite. Je rozdiel mesto ako BA, TT, KE, a tam, kde som ja ☹️., Najbližšie mám PN.

lavender94
14. jún 2024

Fuha…. Ty sa pýtaš, či je to veľa? V roku 2013 som dostala za umytie okien 7,50€. Akože chápem, lokalita. A je to pre seniora, ktorý asi nemá na rozhadzovanie. Ale 10 je podľa mňa taky neutrál

tundra
14. jún 2024

Kolko mas do TN?

autor
14. jún 2024

@ellca123 áno, ale pravdepodibne na zmluvu. Ale toto opatrovanie....mzda a z toho este odvody, ak teda nie je dôchodkyňa. Tá sa im vyplatí najviac

autor
14. jún 2024

@tundra Trenčín mám tak cca 2hod.

tundra
14. jún 2024

PN nie su Piestany?

autor
14. jún 2024

@tundra takže malo? Ja som stará škola, je mi to sj ľúto pýtať viac. Potom si poviem, že mám svoju cenu. Potom ma prevalcuju tí, čo pýtajú munimum. ☹️. Mám VŠ, dlhé roky v obore... Možno moje mínus je skromnosť ☹️

autor
14. jún 2024

@tundra ano

autor
14. jún 2024

@tundra pekne.🍀

nikaeli
14. jún 2024

Prepáč, ale celkom nerozumiem prečo opakovane spomínaš, že máš VŠ. Na upratovanie domácnosti, či doprovod ku kaderníčke ti netreba ani maturitu. Raz píšeš, že sa pani zdá 6-7€ veľa, potom zas 8-9€. Možno by bolo fajn špecifikovať lokalitu a pozisťovať si ceny priamo v okolí. Daj si opačný inzerát a uvidíš, za koľko ponúkajú tieto služby iné ženy. Je to jednorázová záležitosť, či by si bola v domácnosti pár hodín každý deň? lebo je rozdiel umyť okná, či robiť niekomu spoločnosť a hrať s ním karty....