Je v dnešnej dobe naozaj ťažké začať podnikať?

29. aug 2023

Ahojte baby. Je v dnešnej dobe naozaj ťažke začať podnikať ?? V našom meste nie je podologia , sama musím cestovať vyše 50km tam a 50km s5 do väčšieho mesta. Dlhšie rozmýšlam o spraveni kurzov a školeni ..no len mam strach , či by to išlo , ako začať , či to zvladnem s dvoma detami ..skuste mi napisat vase skusenosti , popripade ako zacat , od coho sa odrazit a podobne ...

sun_shine_2020
29. aug 2023

Ahoj, nepodnikam, takze osobnu skusenost nemam...ALE! V obci kde ziju moji rodicia (obec ma menej ako 2000 obyvatelov, vzdialena 15 km od okresneho mesta) si jedna kocka otvorila kozmeticky salon (cistenie pleti, starostlivost o plet, lash lifting mihalnic, farbenie a uprava obocia, pedikura,...). Ked mi to mamca hovorila, tak som neverila, ze by to mohlo ist. A veru, baba ma tolko klientov, ze sa caka na termin (na pedi som cakala 3 tyzdne) 😁 ona sama hovorila, ze priestor jej je uz maly, ze chce pridat manikuru, masaze, maderoterapiu, kadernicku by chcela zamestnat ale proste ma male priesory). Takze pokial budes sikovna, tak verim, ze budes mat klientov 🙂

226lenka
29. aug 2023

Ja osobnú skúsenosť nemám, ale moja sesternica si spravila pedikersky kurz. A začala robiť pedikúru najprv len tak nám ako rodine, kamarátkam, my sme ju odporučili ďalším našim známym, ti známi ju odporučili ďalším svojim... A tak ďalej.. Teraz má kopu klientov že na termín čakáme aj 2-3 týždne.

patka06
29. aug 2023

V prvom rade potrebuješ dostatočný finančný základ na kurzy /ak si ich budeš platiť sama/, zariadenie, nájomné, energie, odvody, materiál, s ktorým budeš pracovať
Potrebuješ vhodné priestory, vybaviť k nim povolenia
Klientov zrejme nájdeš, keď najbližšia pedikúra je 50 km ďaleko.

gab
29. aug 2023

kto chce a ide si za svojim snom, vsetko sa da.. Sluzby (podnikanie) tohoto typu su vzdy na trhu vitane. Za predpokladu,ze pracu budes robit poctivo,budes korektna, diskretna, dochvilna . VIes si zadelit cas, podla potreby rodiny a deti. Bud doobedu, mozno soboty, ked ti vedia deti postrazit. Ak budes mat peknu pracu, rychlo sa to rozsiri a zakaznici ta budu odporucovat dalej.
Jedine, co by som odporucila, zistit si naozaj vsetko okolo toho. Potrebujes kurz a kedze je to remeselna zivnost: aj tieto info.
https://podnikatelsko.sk/start-podnikania/ako-s...
a samozrejme pociatocny financny zaklad, na kurz, zinvostensku skusku + vybavenie.