Je tu nejaká účtovníčka?

13. jan 2024

Ahojte je tu nejaká ÚČTOVNÍČKA,ktorej by som mohla dať pár otázok?

lucka_ke
13. jan 2024

skús

sweet20
13. jan 2024

no ved poloz otazku

bazarkadanka
15. jan 2024

Dobrý deň prajem, mohla by som sa pripojiť do tejto diskusie? Mám tiež otázku.

Máme menšie potraviny, chystám papiere pre našu účtovníčku. Je potrebné nechávať si kópie z týchto dokladov? Ja si ich doteraz fotím, len už nemám miesto na odkladanie. Ďakujem krásne za akúkoľvek odpoveď. S pozdravom Daniela

simca06022011
15. jan 2024

@bazarkadanka Len tak informacne, co s tymi prefotenymi dokladmi potrebujes robit? Na nieco konkretne ti ich treba?
Ale nie v dobe elektronickej si vobec nemusi nic kopirovat, uctovnicka ti po spracovani dokladov ma celu tu agendu vratit, cize pre ucely "ide to prec a nepride" si to fotit nemusis (ani doteraz si nemusela)
Co sa tyka blokov z registraciek, zvyknu vyblednut, cize kedysi sa fotili a odkladali atk ci tak, spolu s uctovnymi dokladmi. DNES, sa vsetko dava do elektronickej podoby, cize napr. skenuje, foti a uklada v elektronickej podobe. CIze aj bloky, pre pripad vyblednutia, ale aj komplet cele ucto sa vie naskenovat a ulozit takto.

bazarkadanka
15. jan 2024

@simca06022011 jooj dakujem krasne 🙏 ja som si to nechavala len tak, väčšinu dokladov mam v dvoch vyhotoveniach, ze mi daju dva rovnaké dodacie listy, dve rovnake faktúry, tak jednu som si nechala a druhu uctovnicke.. Ale niekedy mam jednu FA,tak som si to (asi pre istotu) fotila 🥴
Len uz mam toooolko toho, ze neviem co s tym.

simca06022011
15. jan 2024

@bazarkadanka uctovnicka ked ti vrati spracovane stare roky, vsketo by si mala mat ulozene tam. Takze co mas duplicitne = vyhodit. naozaj tie bloky na archivaciu sa ti viac oplati nafotit, a ulozit na disk/usb alebo nieco a proste zalozit, ako papiere skladovat. Ja som minuly rok isla prvy krat s mojim uctom z 50sanonov/rocne na 2 krabice z papiera kancelarskeho, ostatne mam na cd :D
ked mas po dve kopie z toho isteho, nepotrebujes to

simca06022011
15. jan 2024

@bazarkadanka uctovnicka ked ti vrati spracovane stare roky, vsketo by si mala mat ulozene tam. Takze co mas duplicitne = vyhodit. naozaj tie bloky na archivaciu sa ti viac oplati nafotit, a ulozit na disk/usb alebo nieco a proste zalozit, ako papiere skladovat. Ja som minuly rok isla prvy krat s mojim uctom z 50sanonov/rocne na 2 krabice z papiera kancelarskeho, ostatne mam na cd :D
ked mas po dve kopie z toho isteho, nepotrebujes to

bazarkadanka
15. jan 2024

@simca06022011 dakujem dakujem dakujem 🙏si veelmi zlata a milá... Takže idem robiť poriadok 😁