Je to podvod alebo reálna pracovná ponuka?

spite1102
28. aug 2024

Myslite si že táto pracovná ponuke je reálna alebo podvod?
Je uverejnená na straniw profesia.sk a nezdá sa mi že by to bio v poriadku. Ponuka viem tak zamestnávateľ ma platili mne s nej ja jemu či?

Potřebujeme někoho kdo by se nám staral o objednávky pracovat můžete odkudkoliv klidně z telefonu co se tyče pracovní doby stačí když budete každou hodinu kontrolovat upozornění a když se objeví objednávka tak ji odklikat samozřejmě nemusíte u toho sedět cely den denně vám to zabere maximálně 2-2,5 hodiny ale průběžně nemusíte u toho sedět celý den

Ohledně smlouvy smlouva je na DPP (dohoda o provedení práce) měsíční výplata bude 32 000 Kč což znamená nějakých 1450 korun denně hodinově to počítat nemůžeme proto když bude každý den vše v pořádku tak za měsíc což je 22 dní (protože se o víkendu nic neodesílá) vám nabízíme 32 000 Kč

Budeme požadovat zálohu ve výši 1500 korun po podepsání smlouvy aby jsme si ověřili váš skutečný zájem u nás pracovat musíme vám vytvořit firemní e-mail dat vám naši platební kartu a nemůžeme si dovolit aby jste po 2 dnech skončili záloha se vrací s první výplatou

sweet20
28. aug 2024

@spite1102 ked odteba pytaju peniaze tak je to podvod

katarinaba
28. aug 2024

Tolke peniaze za obcastne odtuknutie objednavky? A 1500 mas platit zamestnavatelovi?
Skutocny zaujem sa prejavuje podpisanim zmluvy, nie zalohou zamestnanca.

user62056819
28. aug 2024

Záleží aká je to firma a čo je napísané v zmluve

markusrasford
28. aug 2024

@spite1102 PODVOD

pieksamaki
28. aug 2024

@spite1102 ak by to bolo reálne....zaujímali by sa o človeka a jeho realne znalosti a nie odklikavacky....a tebe dajú ich kartu aby si ich žalovať ešte nemohol......to je jasne..ze sa chcú iba obohatiť....reálny, zamestnavatel ma s tebou naklady...odvody....a vyberá si zamestnancov.....

stanulienkat
28. aug 2024

Blbost ako mraky. Nezamyslela si sa, preco by si mala platit 1500kc zamestnavatelovi?

rozculena
28. aug 2024

@spite1102 prečo nedáš link na ten inzerát a namiesto toho to sem kopíruješ?
Kontaktovala si ohľadne toho Profesiu,že sa ti to nepozdáva?

rozculena
28. aug 2024

@spite1102 na profesii nič také nie

janinka007
28. aug 2024

Na profesii nic take nie je, co zavadzas? 😡

maranco
28. aug 2024

@spite1102 ak máš platiť svojmu zamestnávateľovi poplatky, je to podvod

spite1102
autor
28. aug 2024

@rozculena inzerát už bol stiahnutý

negymama
28. aug 2024

@spite1102 no skusili to, sikovnici
predpokladam ze po tom, ako bz si chcela ich "poplatok" uhradit, bz na teba vyskocil link s ich "platobnou branou" , kde by ziadali vyplnit udaje z karty, V okamihu by tvoje peniaze z uctu boli fuc!

alickapusinka
28. aug 2024

@janinka007 píše že inzerát už je stiahnutý čo by s toho mala že zavadza koho teba.

kitycat
28. aug 2024

@spite1102 blbost, DPP je len do 10tis korun

Ze pytaju zalohu je uz len ceresnicka na torte

qsookie
28. aug 2024
petamich
28. aug 2024

Za mna akonahle si pytaju zalohu vopred to zavana podvodom 🤷‍♀️ je vela prac, kde ti predsa vytvaraju firemne konto, daju laptop, sluzobny mobil, vstupnu kartu (kreditku teda fakt kazdemu nedavaju) a nik nepyta zalohu, hoc si v skusobnej dobe a tiez mozes kedykolvek odist

Este by som to aj nahlasila profesii, nech overia, ci je to v poriadku

barborachors
28. aug 2024

jasný podvod

pieksamaki
28. aug 2024

@petamich sa čudujem ze je to uvedené vôbec na profesii.ze to bolo....pretože ak je takéto niečo aj pravda.. je to interné.....a každý inzerát musí prejsť kontrolou administratora predsa...je iné platba za inzerát....a iné text inzerátu....ktorý musí podliehať legislatívnym.....danej krajiny

petamich
28. aug 2024

@pieksamaki tiez sa mi to nezda ale teraz som trochu browsovala po profesii (mamina hlada pracu) a kadeake inzeraty tam su, bez uvedenia mzdy (co je legislativna poziadavka), kadeaky MLM a pod. tak neviem

pieksamaki
28. aug 2024

@petamich no....mam na to iba výraz Adam Smith...neviditeľná ruka trhu 🙂

spite1102
autor
29. aug 2024

@qsookie presne, to je ten inzerát.

spite1102
autor
29. aug 2024

@petamich už som to nahlásil, inzerát bol stiahnutý.