Je táto práca upratovačky dobre platená?

17. nov 2022

Ahojte potrebujem poradit dostala som ponuku robit upratovacku ( v kosiciach )
2 dni sa pracuje 12 hodiny 2 dni volno a stale ten isty kolootoc 2 dni praca 2 dni off
4.10
Na hodinu vikend priplatky sobota 50% nedela 100%
Brali by ste na zaciatok?pytam sa preto ze toto by bola moja prva praca na slovensku… a nechcem dochadzat hodinu do prace za smiesne peniaze napriklad za menej ako minimum…
lenze ja neviem kolko tu ludia zarabaju ak robia obycajne prace v tom je problem.. nemusim nastupit do roboty hned nieje to moja posledna sanca ako prezit.. chcem len vediet ci je toto bezny plat.. na slovensku alebo nie… nemam
Tu nikoho koho by som sa opytala moja cela
Rodina je v zahranici a skoro
Kazda
Kamoska na materskej

paulinadreamy
17. nov 2022

Za mňa dobrý plat. U nás, na západnom Slovensku, má upratovačka menej ako 3€ v čistom, teda tu, kde bývam. Okres Topoľčany. Takže pokiaľ to bude pre teba taká odrazová práca, práca, ktorú si vieš predstaviť robiť, choď do toho 🙂 držím palce 🙂 ja upratujem súkromne, a je to fajn.

spadnutaslivka
17. nov 2022

veď si pozri, koľko ti núkajú hodinovku a porovnaj si s platmi ponúkanými v iných inzerátoch, príp. si vypočítaj, koľko ti to asi hodí na mesiac a uvidíš, či sa ti taká suma pozdáva alebo nie. Nám si tu plat nenapísala, tak ako ti máme povedať, či sa to oplatí? Kamoška má ako upratovačka 5e na hodinu, ale pochybujem, že toľko má každá upratovačka. Na internete je aj info o minimálnej hodinovej mzde, tak si porovnaj, či je to viac ako minimálka a o koľko.

kacernakokse
17. nov 2022

@paulinadreamy tak zas nepreháňajte, menej ako 3€ som zarobila pred 6rokmi na brigáde kde som dostávala minimum. Teraz je minimálka okolo 3,70 tuším tak nepreháňajte že vo vašom okrese majú upratovačky pod 3

spadnutaslivka
17. nov 2022

@kacernakokse písala 3e v čistom ;) minimálka 3,713 sa uvádza v hrubom.

spadnutaslivka
17. nov 2022

500:160=3,125, ale možno to písala z nejakej vlaňajšej alebo predvlaňajšej minimálky, pochybujem, že sleduje každoročný trend, koľko dostáva upratovačka v ktorom roku v čistom. Stále je to ale dosť málo (asi ako všade 😉 )

kacernakokse
17. nov 2022

@spadnutaslivka písala pod 3€ v čistom, to je už nejaký ten rok co to bolo takto. Ale jasné, nemusí to sledovat každý rok. Každopádne je mi zle z toho, takéto platy to je výsmech.

spadnutaslivka
17. nov 2022

v r. 2020 minimálka bola 580e, v čistom je to 476, za 160 hodín to robí 2,975 na hodinu ;) takže to zas tak dávno nie je 😀 ale v pohode, zhodneme sa na tom, že je to proste hrozne málo, aj vtedy, aj teraz

liloastitch
17. nov 2022

Budeš robiť upratovačku pod agentúrou alebo čisto pod firmou? Upratovačky majú platy rôzne, závisí od prevádzky koľko ponúknu. Ja som mala na starosť viacero objektov aj cez agentúru aj bez. Mala som aj 3,60 na hodinu aj 7 na hodinu. Väčšinou aspoň tých 5. Najlepšie som bola platená keď som bola len pod firmou,bez agentúry.

autor
17. nov 2022

@liloastitch praca je priamo cez firmu… raz rocne zvysuju plat.. nastupny je 4.10 na Hodinu
Plus vikend priplatky ako som uz pisala.. na mesiac by mi vychadzalo 600 mozno par drobnych naviac.. nakolko som na slovensku Nikdy predtym nepracovala neviem
Posudit.. jasne ze som necakala
Ze budem mat 10e na hodinu teda hned 1000 na mesiac len proste nechcem zobrat pracu ktora je fakt
Malo
Platena a plus dochadzat… ako som pisala ak by som hladala pracu par tyzdnov naviac
By ma
To nezabilo.. lenze
Na druhej strane mozno je toto bezna mzda na sk a ja mozno v okoli tv mi ke ani viac
Mat nikde nebudem? Tazko povedat vzdelanie mam len stredoslkolske
Bez maturity na tu Na slovensku nie vsade beru do ovahy to co Mam v Anglicku..
odrobene skusenosti ci skolu.. stretla
Som sa uz aj z tym
Kedze som uz par
Pohovorov
mala
Tato praca mi ale vyhovuje hlavne v tom
Ze sa robi 2 dni a 2 dni volno aj ked vychadzaju mi tam vikendy o to lepsie kedze su priplatky ked som sa
Pytala
Znamych co si Myslia tak mi
Nepovedali nic mam pocit ze vela ludi si zavidi nepraju jeden druhemu neviem 🤷‍♀️ ved ak by niekto zacinal v Uk kde
Som ja zila 17 rokov tak by som urcite poradila tam
Nechod inde platia viacej a podobne no zial
Ja take stastie nemam a neviem sa ani sama
Rozhodnut fakt asi to znie blbo ale vaham
Niekto by bral hned ale zase nechcem ist a za par dni vysvetlovat preco tam nechcem pracovat 😑

liloastitch
17. nov 2022

Ak bude plat časom rásť tak to nie je zlé na začiatok. Upratovačky mávajú väčšinou minimalku, je to nedocenená robota . Ja by som nastúpila, uvidíš ako sa ti bude pracovať a či ti to za tých 600€ stojí, možno budeš hľadať časom iné lebo 600€ na život na sk je celkom málo ak teda nie je v domácnosti aj druhý príjem.

paulinadreamy
17. nov 2022

@kacernakokse nepreháňam, 2,80€ v čistom zmluva z tohto roka september. Okres Topoľčany.

saxana000
17. nov 2022

U nas maju aj brigadnicky aspon 4.50 v cistom..a to sa nepretrhnu

lenkakravcova
17. nov 2022

Myslím, že na upratovačku je to fajn hodinovka.
V Tescu Košice na vykladanie tovaru + kasa (hmotná zodpovednosť) pred 2 rokmi bolo 4,2€ v hrubom.

mpg
17. nov 2022

Pre začiatok by to aj mohlo byť a pritom sledovať, či by sa nenašlo niečo vhodnejšie.

liusa82
17. nov 2022

ja som ešte nevidela upratovačku na sr ktorá by dobre zarábala to je podpriemer všetko finančne.Možno jedine niekomu súkromne upratovať dom,byt.Tí ale asi platia podla toho ako sú štedrí alebo lakomí..Prečo si vôbec odchádzala zo zahraničia ked tam máš celú rodinu? ja by som to ale nerobila.Ak ozaj nemusíš nerob to.Budú ťa mať len za handru a využívať

zoro9836
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zoro9836
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ketrint
17. nov 2022

Prepac, že asi mimo Tvojej otázky, ale - ak vieš super anglinu, skús sa prosím ešte popozerať po inej práci. Na administratívne pozície v nejakých veľkých firmach, tam je dobrá anglina základ a ostatne Ta už doucia. Je to škoda nevyužit…

meaningful
18. nov 2022

@ketrint presne to som aj ja mala na jazyku.. s Aj si zarobis omnoho viac a na inaj urovni, skola stredna staci