Je šanca zamestnať sa naozaj nulová?

pamag1805
30. aug 2022

Dobry den..uz som.zufala...mam vystudovanu socialnu pracu BC.nemam prax,aj ked reagujem na inzeraty,ze prax nevyzaduju akonahle poviem,ze som na.polovicnom invalidnom,tak mi nikto sancu neda...posielala som ziadosti uz aj do lidlu,tesca..proste ako poviem tuto verziu s dochodkom tak je to bezpredmetne a pritom som plnohodnotny clovek mam fungujucu rodinu o mtoru sa vzorne staram..je fakt sanca sa zamestnat nulova??

ms_green
30. aug 2022

Možno taká rada, potenciálny zamestnávateľ nemá právo pýtať sa tvoj zdravotný stav pokiaľ to nie je nevyhnutné pre pracovnú pozíciu. Rovnako sa ťa nemôžu pýtať na to, či si tehotná alebo mieniš byť.
Neviem koľko máš rokov a akú máš diagnózu keď máš polovičný invalidný ale ak to nejak neovplyvňuje to, čo budeš robiť vôbec to nemusíš spomínať.

gemerka17
30. aug 2022

@pamag1805 a to musíš každému vytrubovat pri pohovore, že si na invalidnom dôchodku?

pamag1805
autor
30. aug 2022

@gemerka17 a to sa da zamlcat??

pamag1805
autor
30. aug 2022

@ms_green to som.nevedal..ja som mysela,ze kvoli odvodom to treba spomenut..

bublinka1426
30. aug 2022

@gemerka17 netreba to spominat na pohovore?

luccija
30. aug 2022

@pamag1805 aku mas dg, ak to nie je tajne?

loginexistuje
30. aug 2022

musis to povedat min pri podposr zmluvy platia sa ine odvody za teba potom a praca zavisi od diagnozy
ja som na ID mam 65% a som ZTPS a pracujem na plny uvazok

gemerka17
30. aug 2022

@pamag1805

@bublinka1426

Na pohovore určite nespominat. Ak ideš na trvalý pracovný pomer a nijak ťa to neobmedzuje, je to len a len vaša vec, ale teda neskôr to povedať musíš. No, ide o to, že zamestnávateľ si radšej zoberie 100 percentného človeka.

zaba21
30. aug 2022

@pamag1805
Ak by si to nepovedala, prídu na to po prvej výplate. Je lepšie to povedať.

bublinka1426
30. aug 2022

@loginexistuje ako inac sa platia dovody ak ma clovek ciastocny ID? dakujem za vysvetlenie

lenicka298
30. aug 2022

@bublinka1426 pri invalidnom dôchodku sa platia nizsie odvody. Ako náhle jej urobia prvu výplatu, odošlu mesačne vykazy, poisťovňa im ich vráti ako nesprávne...

loginexistuje
30. aug 2022

@bublinka1426 do zdravotnej sa odvadza menej percenta najdes na nete mne tak spatne vracali zo zaplatenych odvodov (lebo id uznali od 1.1 a rozhodnutie prislo zaciatkom maja

pamag1805
autor
30. aug 2022

@luccija mas spravu

loginexistuje
30. aug 2022

@pamag1805 skus potom chranenu dielnu

pamag1805
autor
30. aug 2022

@loginexistuje ako to funguje??

luccija
30. aug 2022

@pamag1805 citala som...tak to nespominaj.Neviem ako to je kvoli zmluve platu, odvodom to Ti poradia baby ci je nutne spominat ID

loginexistuje
30. aug 2022

@pamag1805 pmuslis chranenu dielnu ? ja osobne tam nepracujem ale viem ze musia zamestnavat povinne iste % ID a je tam prisposobene tenpo a asi aj plat
odkual si aky okres ?

loginexistuje
30. aug 2022

tu je napr ponuka v leviciach (ak teda nemas ochorenie zraku) https://sk.jooble.org/desc/2569876125536162210?...

pamag1805
autor
30. aug 2022

@gemerka17 no ved o to ide..ze na pohovore drzat zuby a pktom ak by to vyslo ,tak hop..zabudla som vam spomenut,ze som na ciastocnom invalidnom??to neviem

loginexistuje
30. aug 2022

@pamag1805 ale to neutajis minimalne na vstupnej prehliadke a potom pri prvej vyplate sa to zisti

judar
30. aug 2022

Jednoznacne nespominat to na pohovoroch lebo ked niekto spomenie ze je na polovicnom invalidnom tak vacsinou takych hned skrtaju uz len skr vidinu marodenia alebo komplikacii okolo toho...a vseobecne aj VS na socialnu pracu moze byt problem lebo niektori naborari alebo ti skratka co maju nastarost pohovory atd tak zvyknu zivotopisy s takouto skolou davat hned bokom

ms_green
30. aug 2022

Áno zamlčať sa to úplne nedá to je pravda no dá sa s tým niečo robiť.
Dám príklad jednej mojej známej. Dlhodobo si nevedela nájsť prácu. Pohovor všetko v pohode a v momente keď zistili, že má polovičný ID poslali ju preč. Ťahala to takto po pohovoroch skoro rok. Potom jej pani z úradu práce "len tak" medzi rečou povedala, že nech to, že má ID na pohovore vôbec nespomenie. Nech nechá firmu vypísať jej zmluvu všetko a pred podpisom nech povie, že má ID. Keby jej vtedy stiahli zmluvu, môže sa odvolať na inšpekciu, že ju diskriminovali kvôli invalídnemu dôchodku. A čuduj sa svete. Po prvom pohovore mala miesto.

martinals
30. aug 2022

Ja by som takú dôležitú vec nezatajovala, cítila by som sa hrozne keď by to potom vyšlo na javo, ako klamarka. Ale tak ale každý sme iný. Aby potom nepozerali na teba "cez prsty" a nehľadali zámienku prepustiť ťa v skúšobnej dobe. Podľa mňa v týchto veciach je úprimnosť dôležitá. Držím palce aj keď to nie je ľahké 🍀

pamag1805
autor
30. aug 2022

@martinals preto som to hned vytrubila na pohovore...

loginexistuje
30. aug 2022

@pamag1805 tvojim primarnym problemom nie je ID ale nedostatok akejkolvek praxe preto si hladaj pracu cez znamych rodinu a tak aby si mala sancu prax nadobudnut
ja by som to nejako nespominala na pohovore staci pri podpise zmluvy ale teda zavisi na co mas ID ak mas fyzicke obmedzenia a hlasis sa na fyzicku pracu tak to je problem
ja mam fyzicke obmedzenia a robim dusevnu pracu a tam je to ok

ramzes1980
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sante81
31. aug 2022

Ak zamestnávateľ zamestna invalidného dôchodcu, je problém potom pracovný pomer ukončiť. Musí zasadnúť komisia z úradu práce a posúdiť či zamestnanca môže prepustiť / toto mi povedala vedúca, na koľko moja kolegyna je tiež na invalidnom a stále je dlhodobo PN

loginexistuje
31. aug 2022

@sante81 toto uz je zmenene staci poslat poziadavku na UP ak do 30 dni nepride zamietave stanovisko (co nechodi) ukonci sa prac pomer standardne

kvetinka75
31. aug 2022

určite šanca je. Poznám ľudí ktorí sú na čiastočnom a prácu majú. dokonca niektorí si našli aj lepšie platenú. Záleží ale od vzdelania a praxe. My v práci tiež máme kolegyňu čo má čiastočný invalidný. Pokiaľ zvláda prácu, nikoho nezaujíma, že je na čiastočnom invalidnom.