Je povinnosťou predavačky pýtať si nákupnú/vernostnú kartičku?

23. jún 2021

Ahojte, dnes som čakala v rade do pokladne a predo mnou jedna stará pani robila cirkus, lebo pokladníčka neopýtala nákupnú kartu (Coop). Pokladníčka len povzdychla a ja som sa jej zastala (pokladníčky), že nemôže v kuse myslieť na všetko a pani mala aj tka 2 eurový nákup, tak veľa by z toho nemala. No a zagánila aj na mňa :D
Zaujíma ma, či je to povinnosťou predavačky ju opýtať, alebo je každý zákazník zodpovedný sám za seba. Ďakujem.

lenka9g
23. jún 2021

Áno

janai1
23. jún 2021

V školeniach je ze áno... Aj keď sú nejaké nálepky alebo tak sa musia pýtať...
Počas školy som brigadovala v obchode a akože ľuďom nevyhovieš... Niektorí sa naštvu keď sa ich opytaš, niektorí zas keď nie 👌 Keď ti par ludi za sebou povie nech ho s tým neotravuješ aj to tie predavačky prestane zaujímať

eliskadad1
23. jún 2021

áno je to ich pracovná povinnosť, je to síce dosť blbosť no niektoré to majú aj v zmluve

mamamasama
23. jún 2021

ja mam zasa opacny pripad ako ma jedna predavacka z DM krkolomne presviedca, ze ju musim mat 🤣 co nakup, to natlak.. 🤣

simca06022011
23. jún 2021

priamo v postupoch predaja mavaju co sa maju pytat, ako ma predaj vyzerat... zalezi ake maju pravidla v ktorej konkretnej "firme". Je to sprostost, stane sa ze zabudne, ini o tom ani nechcu pocut atd.. ale mne neraz takato predavacka nejaku zlavu zarobila :D

Ale nic si z toho nerob, ludia su kadejaki.. nevyhovies kazdemu. Jeden chce davat, iny nechce..

simca06022011
23. jún 2021

@mamamasama no a prave dmkovu som tym ich "novym" systemom co zaviedli takmer prestala vyuzivat ...

luccija
23. jún 2021

@mamamasama mne to tiez ide na nervy niekedy vybehnem bez penazenky len platobna karta..a nechcete vystavime Vam novu...tersz, ked si uvedomujem vzdy sa pytaju aj v Bille, Tete a po novom aj Lidl aplikaciu

autor
23. jún 2021

No mne bolo ľúto tej predavačky, lebo čo tam chodím vždy opýta. Pri príchode sa slušne pozdraví a pri odchode zapraje pekný deň a to každému a hentaká xantipa bude pre 0,002 eur vyvádzať...

sickynickyobsadene
23. jún 2021

Baba nemá co riešiť na dôchodku,mala si dať link tu na MK.Tu má toľko zaujímavých tém od sexu 16 ročnej po womanizera,že by sa tu vybujarila až-až a na dajaku predavačku by už kašlala.To by si snáď už aj nákup dala doniesť domov aby jej niečo nové tu ná neušlo.

oblecenie99
23. jún 2021

Áno, ak to má v náplni práce... Ako všetci ostatní ľudia,zamestnanci, čo pracujú inde, ale tiež majú rôznu náplň podľa povahy prace.. Len predavacka ma tu smolu, že ak na niečo, najmä v tých horúčavách, ešte aj v rúšku, či len v obyčajnom pracovnom zhone, alebo len z dôvodu že je tiež človek, zabudne, tak je (okrem zamestnávateľa) dennodenne každú jednu minútu potenciálne vystavená rôznym povaham a typom ľudí, ktorí ju na nejakú chybu radi "upozornia"..

mima1
23. jún 2021

Ludom sibe. A to je to slusne slovo...
Robila som v obchode cez 13r
Ked sa opytas nieco maju nervy lebo ich to otravuje a nemas ponukat,ked sa neopytas zas je zle...

mina17
23. jún 2021

robila som v obchode a mali sme kartičky ale nemusely sme ich pýtať keďže čim viac na kartu kupovali tym viac mali zliav potom... ale núkať karty sme museli 🤭 veď za jednu kartu čo som predala som mala predsa 0,0045€ k vyplate a to je teda dosť 😂

bloger
23. jún 2021

Určite áno ale mohla zabudnúť musia držať v hlave kopec vecí rôzne kody a podobne a tiež sú vyčerpané dobre že si sa jej zastala

sense
23. jún 2021

Neviem ci amju ale tiež by som sa predavačky zastala... Baba ak chce zbierať body majú mať nachystanu...

belllinka
23. jún 2021

@simca06022011 aj ja som tu DM odvtedy prestala vyuzivat, ale stale mi ju nuti pri nakupe 🙂

esterba
23. jún 2021

Moze mat, ale ak aj (podla pracovnej zmluvy), tak tu povinnost nema voci zakaznikovi, ale voci jej zamestnavatelovi. Zakaznik nema co na nu vyskakovat, ked je chuj, moze sa ist stazovat vedeniu obchodu.

unicornlady
23. jún 2021

Ja len k tej DM karte. Viem, že už neposielavajú tie kupóny a teda tiež to nijak v maili nepozerám, či prišli nejaké zľavy. Ale napr. body sa dajú premeniť na peniaze a napr. 200 bodov sú 2 eurá a to už zľava poteší, no.
Či dačo iné ste mysleli?

miirka123
23. jún 2021

Neviem ako to je s vernostnou kartičkou ale napríklad predavačky na pumpách musia každému zákazníkovi ponúknuť tyčinky alebo čo majú aktuálne v zľave pri pokladni napríklad snickers v akcii a niekedy tam majú tých produktov viac tak chúďatko kým to všetko ponúkne a toľko ľudí čo ich za to zdrbe a pritom musia lebo by mohli prísť o nejakú časť výplaty keby ich niekto prišiel skontrolovať alebo aj nadriadený keby to zaregistroval …

simca06022011
23. jún 2021

@unicornlady ano to myslim, mna napr. to nepotesi, pretoze v tych knizkach boli zlavy na cely nakup, pripadne na veci ktore som naozaj chcela.. aplikaciu maju divnu, tie kupony co sa daju aktivovat na viac bodov pre mna v 90% su absolutne nezaujimave... mne sa novy system nepaci teda 🙂 Inak kupony posielaju, chodia s casopisom, ale uz tam nei je zlava ale "kolko bodov" dostaneme ak si to dobre pamatam.

ajka0207
23. jún 2021

Bohužiaľ áno.

evaachesa
28. jún 2021

@simca06022011
@belllinka
Tiež som DM kartu na čas prestala používať keďže kupóny už nechodili, no potom som zistila že je to s novým systémom oveľa výhodnejšie. Ja bežne ušetrím pri nákupe 10€ čo si nechám uplatniť všetky body. Naposledy to bolo 12€. Z kupónov som takú zľavu nikdy nemala ;)